Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés kezdőként?

Testépítés kezdőként?

Figyelt kérdés

Most csöppentem bele a testépítés "világába" és egy, két dologgal még nem vagyok tisztába. 175cm, 63kg vagyok, 14 éves (14 vége, 15 eleje) vagyok, testalkatom teljesen normális (se nem anorexiás, se nem duci,kövér). Célom nem egy kigyúrt állatnak lenni, csupán egy normális edzett testalkat. Az alapvető dolgokkal már tisztában vagyok, eleget olvastam már utána a neten.. (pl: edzésterv.stb).

Eleinte inkább tömeget növelnék, utána szintentartanám magam. Semmilyen olyan dolgot nem szeretnék szedni, ami ártalmas a szervezetnek(pl: kox..stb). Kérdéseim:

- Ilyen korban milyen mennyiségben szabad az ilyen dolgokat csinálni?

- Étkezés mellé ajánlott-e + fehérje, vitaminok fogyasztása? (Ha igen, micsoda, milyen mennyiségben, illetve mit miért kellene?)

- Étrend változtatása? (Későnkelő, összevissza evő típus vagyok. Kéne-e változtatni rajta?)


Ezeken kívül, minden fontos dolgot megszeretnék tudni ami ezzel kapcsolatos...

Előre is köszi a segítséget! :)



2012. aug. 16. 03:33
1 2
 11/15 dirtboy ***** válasza:

/Én csak azt nem értem, hogy mi a különbség aközött, hogy valaki a saját 80 kilóját emelgeti és aközött, hogy fog egy 80 kilós súlyzót és azzal nyom fekve??????/


elég baj ha nem tudod mi a különbség az emelgetés és a nyomás közt.

2012. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Smartguy86 ***** válasza:
dirtboy drága. A fekvőtámasz az nem nyomás? :D
2012. aug. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 dirtboy ***** válasza:

Smartguy86 drága

másoltam hogy mit írtál

emelést írtál,nem is említettél fekvőtámaszt

jó lenne ha legalább tudnád hogy mit írtál.


/a fekvőtámasz nem emelés/

2012. aug. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Sznofru ***** válasza:

Ha 80 kiloval nyomsz fekve, az nem ugyanaz mint 80kilos testsullyal fekvotamaszozol, max ha a hatadra meg rateszel egy par 10 kilot. Csak kicsit gondolj bele...


Egyebkent meg sokan tobbel nyomnak, huznak, emelnek, mint a testsulyuk.

2012. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 dirtboy ***** válasza:
tedd rá a kezed egy mérlegre és úgy nyomj egy fekvőt,majd meg látod hogy mennyit mutat a mérleg okos tojás.
2012. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!