Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A periodizált, vagy ciklikus...

A periodizált, vagy ciklikus edzés?

Figyelt kérdés

üdv,


edzésmódszerrel kapcsolatos kérdésem volna.


eddig nem igazán trükköztem az ismétlésszámokkal, általában 8-12 körül mozogtam, néhány kivételtől eltekintve.


most olvastam egy kutatási eredményt, miszerint a ciklizált edzés hatékonyabb izomfejlesztés szempontjából.


a kérdésem, hogy ki mit javasolna a 3 módszer közül:


1; Első héten 15ismétlés, 2.héten 12ism, 3.héten 9ism, 4.héten 6ism., 5.héten 3-5ism


2; csinálok egy A és B hetet. "A" hét jelenti azt a hetet, amikor magas ismétlésszámmal dolgozok (12 körül) "B" héten pedig 6ismétlés körül.


3; maradok a sablonnál, vagyis 8-12es ismétlést alkalmazok szakadtlanul.


köszönöm a segítséget


ui. rég óta edzek, ezért szeretnék egy új módszerrel lökést adni a fejlődésemnek.



2012. aug. 14. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a 2.-ra tippelnék. Úgy, hogy A-A-A-B.
2012. aug. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 2. jó lesz, kell néha kisebb ismétléssel, néha pedig magasabb ismétlésszámmal dolgozni, de nem kell túlbonyolítani, mint az első változatban.
2012. aug. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sznofru ***** válasza:
Az edzést mindig túlmisztifikálják miközben az étkezés sokkal meghatározóbb.
2012. aug. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, akkor valószínűleg az A és B hetes változat lesz kipróbálva.


utolsónak: az étkezésem 100%-os, grammra kiszámolt mennyiséget fogyasztok, pedig tömegnövelésbe vagyok.

2012. aug. 15. 09:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!