Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Más is fél a talajtornától?

Más is fél a talajtornától?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a sulis talajtornáktól. a bukfenctöl is görcsölök, de azt még ugy ahogy megcsinálom. de félek a fejen- és kézenállástól ill. a zsugorfejállástól is. arra gondoltam, majd ugy csinálok mintha próbálkoznék, legfeljebb kapok egy kettest. jó a terv, de az a bökkenő, hogy akkor az egész osztály kinevet. mit tegyek?

2012. júl. 30. 19:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jaj de utáltam... Hányadikos vagy?
2012. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
11 vagyok 5.-be megyek
2012. júl. 30. 19:36
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon utáltam, mert nekem se mentek ez sosem. Belegondolni is durva, hogy a tesióra pont arra kellene, hogy szolgáljon, hogy az ember levezesse nap közben a feszültséget + erősödjön, ügyesedjen, ehelyett viszont egy csomó diák számára ez a legstresszesebb óra. Én annyit tanácsolok, hogy a tesijeggyel egyáltalán ne foglalkozz, mert komolyan SEMMIT se számít, akárhogy is próbál a tesitanárod idegesíteni. Valahogy vészeld át ezt a 4 évet még, aztán ha teheted, gimiben menj el gyógytesire. Én is ezt csináltam, mert a gimis tesitanárom is elviselhetetlenül nem volt megértő, sőt... Mellette az ember sportolhat mást, olyat, ami tényleg a feszültséget vezeti le.

Amúgy a szüleid mit szólnak a dologhoz? Beszéltél már velük erről?

2012. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
anyu szerint túlreagálom, "és ha más megtudja csinálni, én is" ő ezt nem érti meg, de én nagyon félek.
2012. júl. 31. 17:13
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nem reagálod túl a dolgot. Hiába vagyok sportember, a nyújtótól és a gyűrűtől rettegtem , mert borzalmas tériszonyom van, a tanárnő rá se hederített, mert "ez van előírva kérem szépen" :(. Rettegéssel vártam a testnevelést. Próbálj meg beszélni a tanároddal, hogy félsz tőle, de mást csinálnál helyette pl: futás. Ha mást nem , legalább ne osztályozzon. Az osztályzattal pedig ne törődj. Gimnáziumban és általános iskolában is láttam olyan embert, aki ügyes volt és épp hogy összeszedte a hármast és olyat is , aki lusta volt, semmit se tudott, ha még meg is próbálta és ötöst kapott , mert kedvelte a tanár. Semmi csüggedés tehát :)
2012. aug. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
de félek, nem merem megcsinálni pl a fejen meg kézenállást, a zsugorfejállást. nekiállni se merek. hogyan csináljak úgy, mintha próbálkoznék???????????????
2012. aug. 1. 10:56
 7/14 anonim ***** válasza:
Pedig ha tényleg annyira tartasz tőle, amit meg is értek, akkor csak fel kellene mennie a szüleidnek és megbeszélni a dolgot a tesitanároddal, egy gyerekre önmagában úgysem hallgat a tanár, pláne általános suliban. Olvastam, hogy anyukád szerint csak túlreagálod, de mégis csak a szüleid, ha komolyan megbeszéled velük, hogy mennyire rettegsz, biztosan a javadat fogják nézni és nem akarják, hogy ennyit idegeskedj. Illetve vannak különféle orvosi papírok, lehet könnyített tesisnek is lenni, ennek utána lehetne esetleg járni, lehet megérné.
2012. aug. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Talajtorna...az még ment, mert mi szivacson toltuk, de nekünk át kellett ugrani hosszában egy szekrényt, dobbantóval. Ez volt a "nagymacska" gyakorlat.


Na most el lehet képzelni, milyen érzés, ha heregolyóval érkezünk...nem a szivacsra... a szekrényre! Velem majdnem megtörtént. :)


És fiú létünkre a gerendán is be kellett mutatni pár dolgot...

2012. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
szekrényugrás nálunk is van de az nem nagyon érdekel. de a többi gyakorlat amit irtam... mit tegyek?????
2012. aug. 2. 08:57
 10/14 anonim ***** válasza:

pedig ez tök jó játék lehet. anyud játékos formában segítene, tartaná a lábad, amíg kézen állsz, fejen állsz. ő ha elengeded a kezed, akkor is meg tud tartani, sőt simán fel is vehet és fejjel lefelé fordíthat és ebből is megpróbálhatsz kézen állni. az ilyen játékokat a gyerekek szokták szeretni a szüleikkel :)

először nekem is nagyon nem ment a fejenállás és nem mertem megpróbálni, tényleg olyan félelmetesnek tűnt. de aztán piszkált a dolog h milyen érdekes lenne megcsinálni és azóta is tök szeretek fejenállni. fokozatosan kell. először csak tedd le a kezed és a fejed a földre. később a lábadat is húzd fel egy kicsit, aztán meglátod, meg fogsz tudni állni. ha már jól meg, felemelheted a lábad magasra is. de ez úgy jó ha anyu segít benne, egész jó szórakozás is lehetne.

2012. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!