Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mekkora fejlődés számít...

Mekkora fejlődés számít elfogadhatónak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az érdekelne , hogy ha 3-4 hónap alatt 10 kilóval többel tudok szériázni fekve-nyomásban akkor az elfogadható erő szint növekedés? Csak mert eléggé be vagyok parázva , hogy nem elég sűrűn emelem a súlyokat és lassan fejlődök , mert nincs semmi viszonyítási alapom. Tudom hogy mindenki más genetikával van megáldva, de már kezdek paranoiás lenne és ettől néha elmegy a kedvem az edzéstől, mert nem érzem a sikerélményt...

2012. júl. 28. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen reális az a 10 kiló. Bár nem árt elfelejteni azt, hogy a lényeg a megmozgatott súlyok nagysága. Jó nagy sérülések lehetnek belőle illetve, mint ahogy már gondolom észrevetted, a sikerélményt sem garantálja. Egy idő után meg már pláne. Sőt, eljő majd az az idő amikor hatalmas szórások lesznek az edzéseid között. Egyik alkalommal roppant erős leszel, míg egy másikon ahhoz képest harmat. De ez ne befolyásoljon.

Én már másfél éve nem erősödtem úgy igazán fekve. Na bumm. Vagyis ilyen elenyésző pár kiló azért akad, de nem számottevő. És nem érdekel. Olyannyira, hogy már nem is nyomok fekve, mert félek, hogy megsérülök vagy nagyon megterheli az ízületeimet az a böszme súly amivel kéne nyomni. A guggolást is és a felhúzást is a legvégére hagyom, mikor már alig van erőm.

2012. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!