Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy héten hányszor lehet...

Egy héten hányszor lehet gyúrni lábra?

Figyelt kérdés
hogy gyorsan fejlődjön

2012. júl. 24. 17:00
 1/4 Frontosa ***** válasza:
1-szer!
2012. júl. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég egyszer, de kemény legyen.
2012. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 natural88 ***** válasza:

1x. de ez is relatív mert van egy csomó tónusos és egy csomó fázisos izom. a tónusos izmok lassabban fáradnak ki, de 3-4 nap alatt regenerálódnak, míg a fázisos izmok gyorsan kifáradnak lassabban regenerálódnak.

az a baj nehéz összeegyeztetni, mert pl. a négyfejű combizom mint combfeszítő nagyrészben fehér izomrostú, de mondjuk a térdhajlítók a combod hátulsó részén vörös izmok. tehát az egyik regenrálódik 3-4 nap alatt a másik akár 7-8 nap alatt. ezért nehéz belőni jól az edzését.


a legtöbben - így én is- heti 1x edzi meg őket alaposan, vagy kettéválasztva 1x2 edzés. különválasztani is nehéz mert pl. a farizom minden lábgyakorlatnál dolgozik, tehát ha 2 edzésben nyomod le a lábat akkor a far 2x dolgozik stb

2012. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kokor Csin válasza:
Ez biztosan egyén függő. Én csirkelábú voltam, aztán elkezdtem 2 lábazást hetente megcsinálni, és csak utána kezdett nőni (akkor is igen lassan) a lábam. Manapság már úgy megyek gatyát vásárolni, hogy nem a derékszélességét hanem a lábszárát nézem :)
2012. júl. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!