Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most kezdtem a Fegyencedzést...

Most kezdtem a Fegyencedzést és még csak a falnál való fekvőtámasznál járok. Kérdésem lent?

Figyelt kérdés

Tehát akkor a kérdésem az lenne hogy oda van írva hogy edzéscélok.Én a kezdőt csinálom.Ott van hogy 1 sorozat 10 ismétlés(az ugye egy edzésnél 1x 10 falfekvő), de azt most hány hétig csináljam? 1 vagy 2?


NE hülyézzetek légyszíves mert ezt 3-szor átolvastam de még mindig nem értem hogy most mennyi ideig csináljam.


Köszi előre a válaszokat! :)



2012. júl. 22. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem a fegyencedzést, de tudok segíteni. Az ilyen gyakorlatoknak az a lényege, hogy addig csináld, ameddig meg nem erősödsz annyira, hogy nehezíteni tudj rajta. Ha neked már egy hét után kevés az a 10 falfekvő, és nem merít ki teljesen, tehát tudsz még utána csinálni, akkor nehezíts rajta! De előfordul, hogy csak egy hónap után erősödsz meg annyira, nemtudjuk. Mindenkinek más genetikai adottságai vannak. Épp ezért nincs benne leírva, hogy most ezt hány hétig csináld, mert mindenkinél változó. Az edzőtermi edzésnek is ez az alapja, csak ott a súlyt emeljük,


Az egész lényege, hogy MAXIMÁLISAN kimerítsd az izmaidat, ha ehez kevés az amit eddig csináltál, akkor csinálj keményebb dolgokat, vagyis térj át a kezdő utáni fokozatra. Remélem segítettem :)

2012. júl. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, nem biztos hogy leírják benne, de nagyon figyelj az étkezésre! Naponta 2g/testsúlykg fehérje, és 5g/tskg szénhidrátot egyél. Ez egy 70kilós embernél pl napi 140g fehérjét jelent, magyarul 600g csirkemellet. Vagy 700g marhahúst. Zsírszegény húsból, túróból, tojásból, halakból vidd be a fehérjét, ne virsliből, sonkából, szalámiból. Semmiképp ne tejből, mert a tejzsír más tápanyagok felszívódását is gátolja + a laktóz szar szénhidrát. A szénhidrátbevitel rizsből, teljes kiőrlésű kenyérből, gabonapehejből, egyéb teljeskiőrlésű ételekből származzon, ne fehérkenyérből meg zsömléből, péksütiből. Emellé sok zöldség és gyümölcs menjen, meg 20testsúlykilogrammonként egy liter víz.
2012. júl. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok fekvőtámaszban kezdő elég sokat megtudok csinálni.Karatézok is.Csak azért kezdem az elejéről mert hallotam egy valaki ezeket kihagyta és a többit nem tudta megcsinálni.Ezért kezdem a teljes alapoktól az egészet!:)

És így nemtudom hogy kb. mennyi ideig csináljam! :)

2012. júl. 22. 18:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Én kedvemre áltam neki fekvőtámaszozni egy éve. két és fél hónap után már ment 120 szabályos.

Most tricepszedzésen megcsinálok 3x25-öt egykezest mindkét kézre. De régebben csináltam többet is és egyátalán nem lettem erősebb, relatív se.


Na de a kérdésre válaszolva.

Addig csináld azt amíg nem tudod megcsinálni a következő szintet.

2012. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem onnan kezdjed, amit még meg tudsz csinálni, de már nehézséget okoz, ha jól értem most azt csinálod, hogy meg tudsz csinálni pl 50 fekvőt de te csak 10 et csinálsz mert ezt írja a könyv... ennek nem sok értelme van
2012. júl. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hülyeség amit hallottál. Válaszd ki azt a részt amit még meg tudsz csinálni, de a következő már nem megy. Addig csináld ameddig menni nem fog a következő szint, majd térj át arra, stb...
2012. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az egész lényege, hogy MAXIMÁLISAN kimerítsd az izmaidat"


Aki elolvasta a könyvet az tudja hogy az első néhány hónapban (az első néhány lépéseknél az egyes gyakorlatokban) egyáltalán nem ez a lényege, hanem az ízületek hozzászoktatása a fokozatosan növekvő terheléshez. Azoknak ugyanis több idő kell hogy megerősödjenek mint az izmoknak.

2012. júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De pl. ha megtudom csinálni már egyből a haladót nem kell a többit végigcsinálni?
2012. júl. 23. 07:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Karate mellett járj el birkózó edzésekre, attól erősebb, szívósabb, robbanékonyabb, sőt még hajlékonyabb is leszel, mint ettől a f*s fegyencedzéstől, arról nem is beszélve, hogy ismerni fogod a földharcot. Ez a fegyencedzés nem más, mint divatb*zulás.
2012. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ízületeiket azoknak kell hozzászoktatni a dolgokhoz, akik egész napos ülőmunkát végeznek, egy irodában, hazafele kocsival mennek, beülnek a tévé elé, és elalszanak. Mondta a kérdező, hogy sportol, ott gondolom van rendes gimnasztika, bemelegítés, meg gondolom keményebb, állóképességet fejlesztő dolgok. Megerősödtek már annyira az ízületei, hogy kihagyhassa az első lépéseket.


Kérdező: ha megy, akkor csináld először a haladót!

2012. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!