Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Így szóbajöhet a konditermi...

Így szóbajöhet a konditermi edzés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gondolkodom azon, hogy szeretnék elkezdeni edzeni, nem vagyok vékony testalkatú ugyan, de szeretnék izmosodni. Az alapvető dolgokkal tisztában vagyok, jó étrend mellett szeretném csinálni, hogy legyen eredménye a dolognak, de a baj a térdemnél kezdődik.

Kettő éve volt egy komolyabb motorbalesetem, aminek következtében a bal térdem csúnyán megsérült, bár sikerült helyrerakni. Nincsenek vele komolyabb gondjaim, tudok vele futni, ill. végzek is fizikai munkát, akkor sincs baj, de előfordul, hogy néha érzem, főleg ha hosszabb ideig van valamilyen kényszertartásban, hogy úgymond "beáll", és olyankor fájdalmat is érzek. Sajnos az orvos megmondta, hogy erre lehet számítani. Guggolni is tudok, de néha akkor is érződik, hogy nem tökéletes.

Ennek ellenére szeretnék valamilyen módon edzeni, természetesen lábra is, azonban nagyon félek, hogy hogyan reagálna olyan gyakorlatokra, mint például a guggolás, vagy lábtoló.

Mit ajánlotok, mit lehet vele kezdeni? Valamilyen porcerősítő, ízületjavító?

Vitamint szedek a mindennapokban is.


Előre is köszönöm, ha tudtok nekem segíteni.



2012. júl. 20. 12:57
 1/3 dirtboy ***** válasza:

erről szerintem egy sport orvost vagy hasonlót kérdezz.

nem lenne jó ha rontanál a térded állapotán.

2012. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zakathol ***** válasza:

Hát ha a térded állapotának javítására a doktor se tud mit mondani, akkor meglehet, hogy az ízületvédők sem fognak sokat használni.


Én vagy magasabb ismétlésszámos guggolást javasolnék (nyilván kisebb súllyal, kontrollált, lassú pozitív és negatív szakaszokkal), vagy ha nagyon gáz a helyzet akkor lábfeszítő és lábhajlító gépet a konditeremben. Azok nem terhelik szerintem olyan nagyon a térdet.


De azért várd meg más véleményét is, én nem nagyon értek az ilyen izületi gondokhoz. Csak ötletelek.

2012. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kis súllyal több ismétlésszámmal csinálj guggolást, bár ha fáj nem erőltetném. De inkább gépeken edzeném a lábat, mert az nem terheli annyira az ízületet. Ízületvédőt is beszereznék. És nem ártana folyamatos kontroll egy orvossal.
2012. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!