Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen étrend, edzés lenne a...

Pabiii kérdése:

Milyen étrend, edzés lenne a megfelelő? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kicsit hosszúra fog sikeredni és több kérdésem is lenne, de remélem érthetően sikerül leírnom!

Először is a testalkatom egy átlagos testalkat volt régen, atlétikáztam is sportoltam, de egyéb okok miatt be kellett fejeznem. Na később el is híztam nagymamámnál ez volt kb 12 éves koromba. Azóta sikerült lefogynom bőven, de maradtak feleslegek. Jelenleg 20 éves vagyok és mondhatjuk majdnem visszaszereztem az eredeti testalkatomat fogyással [nem tudatosan, csak egyszerűen lefogytam] A feleslegek megmaradtak hason van pluszba kicsi, valamint maradt egy kis úszógumi is [nem vészes] valamint a combom maradt nagyobb. Amúgy felsőtestre vékony lettem mondhatjuk így is vékony kar, nincs váll, nyak, hát, mell is kicsi.

Kérdések:

1. Nem szeretném versenyszerűen csak egy úgy mond átlagos kinézetet kreálni magamnak, nagyobb felsőtest, hát egyebek, de viszont közbe szeretném leadni a hasamat, úszógumit és a lábamat is [nem full szálka hasat akarok, 8 kockával. Ha már lement és minimális felesleg is van rajta már elég... de ezek mondjuk az idő során alakítható lesz, egyenlőre a kisebb has a lényeg és nagyobb felsőtest]. Tömegnövelő edzést, étkezést nem akarok, mert akkor a hasam nem fog lemenni. Viszont az izomtömeg növelő edzésnél, táplálkozásnál [ahol ugye fehérje kell] úgy hallottam, hogy nem lehet kardió-t alkalmazni, mert úgy nem fejlődik az izom. Vagy lehetséges? Milyen edzéstervet javasoltok?

2. Itthoni edzéssel elérhető lenne? Van csigás, fekpados gépem és van egy teljes súlyzókészletem is [2x45cm valamint 1x160cm rúd is és hozzá természetesen súlyok]

3. Az étrenddel kapcsolatban az lenne a kérdésem, a fehérjéshez, hogy ugye állandóan csirkemell, hal. Nem mindig tehetem ezt meg. A csirkehús [nem csak mell minden más] és a hal megoldható nem de nem mindig. Azzal tisztában vagyok hogy a fehérje és a szénhidrát bevitel a lényeg a megadott mennyiségbe, de ha nem ezekből hanem másokból szerzem úgy is eredményes? Valamint figyelek a megadott kalóriabevitelre is, de ezeket is szintén másból szerezném. TEHÁT: A fehérje, szénhidrát bevitelt és a kalóriát is betartani, de másokból bevinni. Így is jó?


Magamba már eldöntöttem, hogy izomtömeg növelő edzést szeretnék, és hozzá étrendet is és fehérjét szedni, de nem szeretnék csak úgy belevágni saját információk által, és az interneten leírtak által.


A fehérjét: Scitec termékét néztem ki: 100% Whey Pro-t.

Edzés: Heti 4x [hétfő,kedd,csüt.,péntek]

Étkezés: Napi 6x. Fehérje napi 3x[reggel,edzés után és lefekvés előtt]


Ezért írtam ki, hogy aki vágja hogy is vannak ezek segítsen!Remélem érthető lett!:D Előre is köszönöm!

Remélem érthető lett! :D



2012. júl. 20. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia

1. A kardió edzés szükséges akkor is, ha izmosodni akar az ember, mert zsírt éget, vizet von ki a szervezetből. Én azt javasolnám neked, hogy heti 3 alkalommal erőnléti edzéseket iktass be és 2 állóképességit. Tehát Hétfő - mellizom, hátizom edzése. Kedd - karizom, hasizom edzése. Szerda kardió - 20 min futás (nagyon jó a hasra!), közben 1-2 percet hátrafelé is fuss, úgy több energiát fogyasztasz, jobban edzet. Csütörtök - pihenőnap, Péntek combizom, vádli edzés, Szombat - állóképesség - 1 perc sprint 3 perc kocogás - 10-15x attól függően mennyire birod szusszal, de 5 nél ne legyen kevesebb, ha mégis akk még 10 perc futás kötelező! Vasárnap szünet


2. Simán otthon is el lehet mindezt érni. A felszerelésed bőven elég lesz minderre. Eleinte a fenn említett edzéstervet kicsi súlyokkal, 2 hetenként növelve a nehézséget. Ugye a lényeg, hogy lassan hajtsd végre a feladatokat, kicsi ismétlésszámmal! Mellesleg napi 1,5 óra legyen bemelegítés, levezetéssel együtt.


3. Mindez akkor is eredményes, ha nem fehérjedús az étrended, csak tovább tart. A fehérjét amúgy mindegy milyen formában viszed be a szervezetedbe. A kalóriára figyelj, edzés után ne egyél 30 percig.


most nézem hogy mit írtál alulra :D én nem alkalmazom különleges fehérjéket, de így is van eredménye szerintem felesleges pénzkidobás. A napi 6 kaja az sok. 5 legyen. (ez fehérje nélkül)

2012. júl. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szóval: egyszerre nem tudod naturálban leadni a hasad és izomtömeget növelni. El kell dönteni mi legyen előbb. Szerintem tömegnövelés. Nem mindegy milyen kajákat eszel, mert csak zsírosodás lenne a nem megfelelő minőségű tápanyagoktól.

Tömegnöveléskor kell napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje és 5-6g*ttkg szénhidrát.

Ezekből rakd össze:

Fehérje: sovány húsok (csirke, hal, pulyja, marha), tojás (sosem nyersen), sovány túró, protein tápkieg.

Ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, krumpli, sok zöldség.

Zsír: omega3, lenmagolaj.


Mehet az edzés után a protein+ gyors ch (dextróz vagy vitargo, stb.)

Reggeli zabhoz is proteint tegyél.


Aerob is lehetne 2-3 egy héten, ennyi belefér.


A ch-t kell jól belőni, hogy ne legyen nagy zsírosodás. Fehérje maradjon mindig 2-2,5g*ttkg között.

2012. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül is úgy döntöttem, hogy a 2. megoldásnál maradok!

Szerintem olyan 2-3 hónapot tömegnöveléssel fogok eltölteni! Szerintem annyi idő alatt megjön az az eredmény amit szeretnék, ha nem természetesen folytatom. Tényleg nem akarok NAGY lenni! Ezután pedig majd áttérek a szálkásításra! Ez így jó ugye?


2. válaszolótól kérdezném még, hogy:

-Tömegnövelő étrendem van, valamint az edzést is megoldom itthon. Kiegészítőként a Jumbo-ra gondoltam!

1. kérdésem: Tömegnövelés lényege igaz, hogy minél nagyobb súlyokkal hajtsam végre a gyakorlatokat, de csak annyival amennyivel bírom a folyamatos ismétlésszámot?

2. kérdés: A Jumbo jó lesz? Ajánlasz mást? Vagy esetleg mellé valamit?


2. Továbbá igaz még odébb van, de ha áttérek a szálkásításra akkor ott pedig fehérjének Whey Pro, valamint étrendváltoztatás is természetesen.

1. kérdés: Szálkásításnál pedig már nem szabad majd kardiózni (néha futás, plusz zsírégető gyakorlat) igaz? Mert gyors súlyvesztés lesz és a tömegnövelésnek annyi... Értem úgy feleslegesen csináltam...

Akkor már csak annyit kell, hogy étrendváltoztatás, valamint az edzés nem arra megy, hogy minél nagyobb súly kevés ismétlés, hanem kisebb súly több ismétlés?


Remélem ki lehet bogozni :D

Ne nézzetek hülyének :) Kezdő vagyok! Interneten nézelődök már egy ideje és azokból szűröm le a dolgokat, csak mivel sok minden van, így azért írom ki ide, mert itt mindenre megkapom a választ amire szükségem van...


Előre is köszönöm!


Üdv.

2012. júl. 27. 16:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok itt még a gond. :) Hiába nem akarsz nagy lenni (elárulom nem is tudnál, ahhoz 5-10 évnyi kemény meló kell és kox nélkül nem is lehetsz túl nagy, én sem lettem 26 év edzéssel) attól még pont ugyanúgy oda kell raknod magad étkezésben és edzésben is: [link]


A jumbo-ból csak a professionalt ajánlom, mert szerintem amiben kisebb a fehérjetartalom, mint 30% az csak cukorbomba, zsír lesz csak belőle. Szóval edzés után Jumbo prif, de vannak még jók: Volumass 35, Dymatize hi protein gainer, Isomass extreme gainer, BSB true mass, Gaspari real mass, stb..

CSAK edzés után menjen gyors szénhidrát, tehát a tömegnövelőt csak ilyenkor alkalmazd. Reggelre inkább protein (Scitec 100%whey prof, Biotech nitro pure whey gold, Twinlab whey fuel, VPX Syngex, stb) és zabpehely menjen.

Mindig akkora súllyal kell edzeni, amivel éppen megy szabályosan a 8-12 ismétlés a sorozatokban.

Szálkásításkor is! Az hülyeség, hogy kis súllyal kell szálkásítani, millió cikk van rá és nekem is elhiheted, hogy akkor izomvesztés lesz, ha visszaveszed a súlyt.

[link]


Aerob edzés kellene szálkásításkor, de ez alacsony intenzitású kardió edzés, melyet aerob tartományban végzel (120-130-as pulzus), így nem lesz izomvesztés, főleg, ha előtte és utána megy bcaa, glutamin. A magas fehérjebevitellel (3g*testtömegkg) tudod az izomvesztést megakadályozni.

2012. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát Montez!

Hasznosak és teljes mértékben érthetőek!

2012. júl. 29. 10:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen.:)
2012. júl. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!