Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor az aerob edzésformá...

Most akkor az aerob edzésformákkal (pl. úszás, futás) nem lehet izomtömeget növelni?

Figyelt kérdés
Olvasom az oldalt és azt veszem ki az írásokból ,hogyha ilyesmi edzésformákat választ valaki akkor az izomtömegéből fog veszíteni. (Vagy csak kevés kalóriabevitel esetén van ilyen hatásuk az aerob mozgásformáknak.)
2012. júl. 2. 15:05
1 2
 11/13 natural88 ***** válasza:

egy szép, szolid és esztétikus izomzatot futással el lehet érni. tehát tömegnövelésre alkalmas és alkalmazandó.


a legtöbb "testépítő", azok akik már tizenévesen is koksszal gyúrtak és a színpadra izmosodnak, azok már bőven nem az esztétikus, élettanilag helyeselendő testalkat.

igen, ha valaki Ronnie Coleman combokat akar, az futással nem fogja elérni.


Én annyit tudok, hogy naturálként jobb a vádlim, mint a legtöbb kokszosnak (igaz, a vádlim baromi jó genetikájú, mert nagyon mélyed ered), heti 2x vádli edzéstől és 3x futástól gyönyörű lett. mikor lementem a terembe 48-as volt, nulla edzéstől. futás nélkül a kidolgozottsága, különös tekintettel a soleus (gázlóizomra) és a tibialis anteriorra (elülső sípcsonti izom) fejlődött baromi jóra. Ezeket egyértelműen a futás dobta meg, mert hegyre fel futok.

A kondiban évekig próbáltam rájuk edzeni, kevés sikerrel.


szóval én mindig kiállok a futás tömegnövelő alkalmazása miatt, de pontosítok: csak bizonyos testrészekre.

egyébként a lábszár alapgyakorlata a futás a guggolás mellett, nem a vádligépek.

2012. júl. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

"Egyrészt itt aerob tartományban lévő mozgásról szólt a krdés. Az erőteljes úszás, biciklizés, már kardio, tehát itt már eleve nem ugyanarról beszélsz amiről én."


Tehát akkor az aerob és a kardio edzés nem ugyan az?

Mi a különbség? (Nem túlzottan vagyok jártas a sportban.)

2012. júl. 6. 13:53
 13/13 Zakathol ***** válasza:

Abszolút nem ugyanaz a kettő.

[link]

2012. júl. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!