Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor az aerob edzésformá...

Most akkor az aerob edzésformákkal (pl. úszás, futás) nem lehet izomtömeget növelni?

Figyelt kérdés
Olvasom az oldalt és azt veszem ki az írásokból ,hogyha ilyesmi edzésformákat választ valaki akkor az izomtömegéből fog veszíteni. (Vagy csak kevés kalóriabevitel esetén van ilyen hatásuk az aerob mozgásformáknak.)
2012. júl. 2. 15:05
1 2
 1/13 Zakathol ***** válasza:
100%

Így van. Negatív kalóriamérleg esetén ezek segítségével tudsz zsírt leadni - meg persze a negatív kalóriamérleg magával vonz valamennyi izomveszteséget is -, de izmot növelni nem tudsz velük, hiszen nem elég intenzívek.


Ja, és az izomvesztés függ az alkalmazott diéta minőségétől is. Minél rosszabb diétát tartasz, annál több izom és annál kevesebb zsír fog lemenni.

2012. júl. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 natural88 ***** válasza:

ez baromság, a futás alapvető izomnövelő tevékenység. egy rakás izmot nem tudsz megdolgoztatni funckiójának megfelelően konditeremben.


sartorius, külső csípőizmok - csípőrotátorok (pl. közepes és kis farizom)

nem tudok jobb vádli formázó tevékenységet, mint a futás


összességében, ha a tömeg mellett szép, formás lábat is akarsz, kötelező futni! anélkül csak egy ormótlan paca lesz a lábad helyén. a lábon sokkal több a vörös izomrostú, tónusos izom, mint a fehér, ezért szükséges magasabb ismétlésszámú, kifejezetten a gyenge, könnyen rövidülő izmok miatt futni


ha hegyen futsz, a tibialis anterior (elülső sípcsont izom) úgy fog nőni, mint egyetlen konditermi gyakorlattól sem!

2012. júl. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Zakathol ***** válasza:

"ha a tömeg mellett szép, formás lábat is akarsz, kötelező futni! anélkül csak egy ormótlan paca lesz a lábad helyén."


És még én mondok baromságokat? :D

Figyelj már, mitől nőne "más fajta" izom az egyik vagy a másik mozgásfajtától?! Az izom az vagy nő vagy nem nő. A formája pedig genetikailag meghatározott...


"lábon sokkal több a vörös izomrostú, tónusos izom, mint a fehér, ezért szükséges magasabb ismétlésszámú, kifejezetten a gyenge, könnyen rövidülő izmok miatt futni"


Ebben viszont igazad van. Viszont a futás csak egy adott méretű stimulációt biztosít. Nagyobb tömeg felszedéséhez a terhelést előbb utóbb növelni kell - már persze, ha a felhasználó akarja.

Egy ideig persze, mindentől lehet fejlődni, de összességében elmondható, hogy jelentős(!) izomtömeg felépítésére alkalmatlanok az AEROB jellegű mozgásformák. Pláne, ha a táplálkozás oldaláról is rosszul állnak hozzá, és a kérdés erre is vonatkozott.

2012. júl. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem ,hogy akkor a versenyúszók és a sprinterek miért izmosak? (Jó nem olyan izmosak mint a Swarczeneger, de izmosak.)
2012. júl. 3. 12:10
 5/13 Zakathol ***** válasza:
Mert arra alkalmas edzést is végeznek?!
2012. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De akkor miért mondják azt hogy olyan jó sport az úszás ha nem lehet vele izmokat fejleszteni?
2012. júl. 3. 15:34
 7/13 Zakathol ***** válasza:

Egy sport csak attól lehet jó, hogy izmokat növeszt?

Nem.

Az úszás egy kiváló sport, csak nem izomépítésre való.

2012. júl. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadó valszeg sosem úszott :). Bírom hogy olyanok írnak az úszásról, akik azt sem tudják hogy mi az, ha havonta egyszer lemennek úszni, azt hiszik már bátran kijelenthetik, ők tudják, hogy az úszás mire van hatással, na de akkor elmondom a válaszadónak, bátran menj el úszni ha teheted, hetente minimum 4-szer. Bemásolom ide amit már máshol is leírtam, mert úgy látom még mindig nem tudják sokan, hogy az úszástól igenis, kidolgozott, arányos, izmos tested lesz ha normálisan csinálod.

Súlyzós edzéssel gyorsabban érsz el látható eredményt ez való igaz. De én azt azért cáfolnám, hogy az úszás nem ad egy jó erőnlétet, és nem leszel tőle sportos, látványosan izmos. Persze nagy kigyúrt állat nem leszel tőle, de sztem nem is az a célod. Én 4 éve úszok heti 4-5-ször, minimum 4 megvan, rendesen nem nagymama stílusban, minden fajta úszásnemben és látványosan kisportolt lettem. Sokan kérdezik, járok kondiba, mert olyan széles, izmos a hátam. Erre amikor azt mondom nekik, hogy nem, csak sokat sportolok, akkor mindenki meglepődik, hogy konditerem nélkül is milyen eredményeket lehet elérni. Nekem a konditerem unalmas:). Ha engem kérdezel akkor a következőt csinálod:

Rendszeresen eljársz úszni (veszel tenyérellenállást és azzal is), leúszol vhány métert (én 1000-sével szoktam)kinyomod magad a rajtkőre és annyit fekvőzöl amennyit bírsz, utána vissza a medencébe és úszol tovább. ezt ismétled ameddig csak bírod. Másnap előveszed a bicajt és letekersz minimum 35 km-ert, erőteljes tempóban, utána leszálsz a bicajról és megint lenyomsz pár fekvőt, szakaszokra bontva. Másnap megint úszás és ezeket a napokat ismétled. Ha normálisan csinálod ezeket, garantálom neked, hogy olyan esztétikus tested lesz, hogy mindenki meg fog nézni az utcán:). És ezen felül, izmos leszel, ez az izom nem tűnik el, ez valós izom, és még egészséges is leszel:) Persze én nem ítélem el a kondisokat sem, hisz aki normálisan csinálja, annak is nagyon sok idejébe meg akarat erejébe kerül, vmilyen szinten becsülöm is őket, hogy azokat a súlyokat ilyen kitartóan tudják emelgetni:)

2012. júl. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Zakathol ***** válasza:

Megspórolhattad volna ezt a sok írást, ha megérted amit leírtam :)


Egyrészt itt aerob tartományban lévő mozgásról szólt a krdés. Az erőteljes úszás, biciklizés, már kardio, tehát itt már eleve nem ugyanarról beszélsz amiről én.


Azt írtam le, mint amit te is, csak más oldalról közelítve meg a témát.


De azért az kicsit fail, hogy te fekvőtámaszra, tolódzkodásra, biciklizésre bíztatod a kérdezőt - amik gyakorlatilag a súlyzós edzés, saját testsúlyos változatai -, miközben azt mondod, hogy úszással lesz majd olyan izmos... :)


Az "valódi, nem eltűnő izmokra" meg már inkább nem is mondok semmit. :D


Maradjunk annyiban, hogy én nem sokat úszok, te meg nem értesz a biológia alapfeltevéseihez :D

2012. júl. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A lényeg: konditerem nélkül is el lehet érni, látványos, szép izomzatot:)
2012. júl. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!