Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Belevágjak a így, vagy csinálj...

Belevágjak a így, vagy csináljam úgy ahogy eddig?

Figyelt kérdés
Eddig úgy edzettem hogy egyik nap edzettem mindenre, utána egy pihenőnap következett. (Konkrétan egy nap: 2x400 fekvőtámasz, 7 húzódzkodás ujjakkal kifelé, 2x8 ujjakkal felém. felülések 500 körül, a módján mindig variálok.) Most a fegyencedzéssel ismerkedem, de ez olyan edzést javasol, hogy egy nap csak egy gyakorlatra koncentrálok, másnap másokra, hogy egy izom többet pihenjen. Attól tartok, hogy ha nem edzek elég sűrűn elveszik amin eddig dolgoztam. Hogy a jobb?

2012. jún. 25. 00:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bele se merek gondolni, hogy 400 fekvőtámaszig eljutva a maximális erőd fejlesztésére mennyi gondot fordítottál.

Ha ilyenen aggódsz, akkor szerezd be A meztelen harcost, és fejleszd a képességeidet az abban leírt GTG módszerrel a Fegyencedzés mintájára!

2012. jún. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam csak 2x40 fekvőtámasz (jó lenne 400)
2012. jún. 25. 15:23
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, közben gyanítottam, hogy elírás lehet, de nem voltam benne biztos, láttunk már extrém dolgokat.

40 fekvőtámasz szép dolog, de biztos, hogy azok szabályosak? Lassúak és jó technikával kivitelezve? A pattogós fekvőtámasz-ismétlések nem érnek erő szempontjából sokat.

Heti egyszeri edzés elég a szinten tartáshoz, szerintem összezuhanni nem fogsz. De ha aggódsz miatta, továbbra is a GTG-t javaslom.

2012. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tehát mit is takar ez a GTG? Legfontosabb kérdés: Hasznot húzok abból ha szétbontom az edzést úgy hogy egyik nap mondjuk csak fekvőtámasz s hasazás, másnap guggolás és húzódzkodás stb. vagy egy nap edzek mindenre majd legyen egy teljes szünnap felváltva?
2012. jún. 25. 16:08
 5/14 anonim ***** válasza:

A GTG módszer lényege egy mondatban: Extrém gyakori edzés szubmaximális ismétlésszámmal. Bővebben nézz utána az ajánlott könyvben!

A Fegyencedzés azért húzós. Ostobaság lenne nagy mellénnyel beleugrani ilyen intenzíven. Részletesen le vannak benne írva ennek okai, ahogy az is, hogy milyen edzésprogramokat javasol. Szerintem maradj azoknál!

2012. jún. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Már elég régóta edzek a fent leírt módon. Van is eredménye.Csak azt nem tudom jobban fejlődnék-e ha szétbontanám az edzést, vagy rosszabbul? Arra gondoltam, hogy a kezdő technikákat (Pl. falhoz dőlős "fekvőtámasz")bemelegítésként tudnám használni a technikám csiszolására,de utána csinálnák rendes fekvőt is ahogy eddig.
2012. jún. 25. 16:37
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb teszteld le, hogy valóban szabályos, egészen lassú fekvőtámaszokkal mennyire tudsz villantani.
2012. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egészen a földig leengedem magam és onna nyomom ki, a lendület nem játszhat. Főleg az utóbbi időben egyre jobban figyelek a minőségre.
2012. jún. 25. 16:55
 9/14 anonim ***** válasza:
Az jó, de csak egy dolog. Mennyi ideig tart a pozitív és a negatív szakasz (tehát amíg kinyomod illetve leengeded magad)?
2012. jún. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
kb 2 mp fent is lent is, de persze nem egy pillanatig, szépen, viszonylag lassan csinálom. (A ball mellizmom licsit kisebb, de ez gerincferdülés miatt van, úszással akarok rajta segíteni.)
2012. jún. 25. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!