Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A GTG edzést próbálta már...

A GTG edzést próbálta már valaki? Mik a tapasztalatok? Hogy csináljam? Igy jó lesz szerintetek?

Figyelt kérdés

Húzódzkodásra és tolóckodásra akarom használni. De úgy tervezem hogy csak minden másnap fogok edzeni, és az edzés napokon csinálnám a 2gyakorlatot vagy 10x. És még hetente vagy 2-3x futnék is mellette a pihenőnapokon.

Egyszerre menyit húzódzkodjak kb 15 ismétlés megy egyszerre. Itt úgy tudom nem szabad bukásig edzeni.


Szerintetek müködni fog igy is hogy csak minden másnap csinálom?



2012. máj. 29. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan most kezdtem el a húzódzkodást GTG módszerrel(1 hete csinálom és a kettő helyett már négyet tudok csinálni), de előtte már alkalmaztam/alkalmazom egy lábas guggolásra és egykezes fekvőre is.

Az a lényeg, hogy annyit csinálj ami kényelmesen megy. Nekem megy 13 egylábas guggolás de csak 3-5 ismétlést csinálok 4-10 sorozattal. Mindig csak annyit csinálj amennyi perpillanat jólesik.

2012. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden sorozatban legfeljebb (50-60)%-t csináld annak, amennyit maximálisan tudsz. Szerintem azért legalább heti négy GTG edzésnap kéne ahhoz, hogy jól fejlődj.
2012. máj. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ok kösz

Stomp Dániel szerinted mennyi sorozatot illik naponta megcsinálni?

2012. máj. 31. 17:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Illik? :)

Azt mondom, hogy legalább ötöt, maximum tizenötöt. De ezek csak irányadók, ezen belül végezz annyit, amennyit jónak látsz! Lehet minden nap variálni, semmiképp se vedd mereven a sorozatszámot! Amikor úgy érzed, hogy elég aznapra, vagy már egyenesen fáradsz, akkor állj le!

Nem kell túlagyalni a dolgot, a GTG-nek pont az a lényege, hogy "érzésre" csinálj mindent, amikor éppen eszedbe jut.

2012. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerinted jól felfogja tudni hozni a max ismétlésemet húzódzkodásból?

Eddig mindig mikor rá áltam a húzódzkodásra 15-20ig eljutottam de utána nem fejlődtem tovább.

Ott mindig megragadtam azon a szinten

Azért gondoltam most kiprobálom a GTG-t


Szeretnék eljutni 30ismétlésig

2012. máj. 31. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten az a célod, hogy több húzódzkodást tudj megcsinálni, akkor hajrá! De ha mondjuk az erődet akarnád fejleszteni, akkor inkább javasolnám, hogy nehezíts a gyakorlaton.

Egyébként igen, biztosan nagyon sokat fog segíteni a GTG ebben, ragyogóan működik.

2012. máj. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A GTG lényege szerint egyszerre max 3X5-öt csinálj olyan gyakorlatból ami jó nehéz de nem olyan hogy meggebedsz tőle. Pl. ha nagynehezen tudsz csinálni 1 db csúnya, szabáytalan egylábas guggolást akkor gyakorold az egylábast zsámolyra. Csináld heti hatszor naponta legalább kétszer háromszor, legfeljebb két gyakorlattal. Egyszerre keveset hogy "olajozd a mozgást". És alkalmazd mellé az erőt maximalizáló feszítési és légzéstechnikákat.
2013. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!