Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ennyi idő alatt el lehet érni...

Ennyi idő alatt el lehet érni valami eredményt?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. A tömegem kb 90 kiló. 190 cm magas vagyok. Kicsit túlsúlyosnak tartom magam. A nyáron szeretnék leadni jónéhány kilót, és egy kis izmot (IZMOT, NEM TÖMEGET) felszedni. Tartottam előadást az "étrend-kiegészítő, izomtömeg-növelő szerekről" tudom, hogy miket okoznak... (ha valaki ellenkezne, akkor arra válaszoljon, hogyha 2 hétig nem kondizik egy testtömegnövelős gyerek, akkor miért épül le az "izma"?) Ne ajánljatok étrend-kiegészítőket, tablettákat, szteroid tartalmú maszlagokat. Mi lenne a helyes értend? Milyen jellegű gyakorlatok adnának egy kis plusz fizikumot? Van két egykezes súlyzóm, amiket lehet bővíteni. És Apa összedobott egy házi kondigépet, aminek van egy rúdja fent, és azt kell lehúzni. Azt is tudjuk legalább vagy 50kg-ig bővíteni.


köszönöm, Csaba


2012. jún. 22. 00:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy eléggé belekeveredtél a témába, vagy pusztán nem tájékozódtál elég alaposan.

1. Egyszerre zsírt leadni és izmot felszedni csak nagyon-nagyon körülményesen és rendkívül lassan lehet, így egyáltalán nem praktikus ilyesmivel vesződni. Ezért találták ki a jól bevált izomtömeg-növelő és szálkásító táplálkozási ciklusok váltakozását. El kell döntened, hogy melyiket akarod. Kicsit sok rajtad a tömeg, tehát én először a szálkásítást javasolnám.

2. Szálkásításhoz a tested minden kilogrammjára számolva naponta 3 g fehérje, 2 g szénhidrát és úgy 0,5 g zsír kell, és annyi rost, hogy az étkezések eltelítsenek. Ha nem akarsz semmiféle táplálékkiegészítőt szedni, mindezt fedezheted szilárd ételből (sovány csirke- és marhahús, hal, rizs, krumpli, növényi olajok, olajos magvak, zöldségek).

3. Két egykezes súlyzó és az a házi kondigép sajnos nem megfelelő egy jó edzéshez. A legjobb, ha beszerzel egy kétkezes, egyenes rudat és egy rakat súlytárcsát, és komoly erőedzésbe kezdesz vele, amit kiegészítesz némi intervallumos kardióval a szálkásító diéta mellett. Így az izomzatod megerősödik, a testzsír pedig szépen lefogy.


Én csak a kérdésedre válaszoltam. Készülj fel az oltásokra, más nem marad meg ennél!

2012. jún. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Na, Csabi, vannak itt gondok; Egyrészt amit Dániel is írt, hogy nem tudsz egyszerre izmot felszedni és zsírt leadni naturálban. El kell dönteni, hogy mi legyen előbb.

A legnagyobb gond viszont, hogy teljes tévhitben vagy a tápkiegekkel kapcsolatban (is). Ennyi tudással ne tarts szerintem előadást.:)

Nem esik senki össze két hét alatt, több idő elteltével viszont a szervezet fokozatosan leépíti a nem használt izomzatot egy szintig és ez teljesen független attól, hogy te miből vitted be, használtál e tápkieget vagy nem.

De hogy segítsek is: kezdj el szálkásítani, ha zavar a felesleg, napi 3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát. Kezdj 2,5g-on és onnan viheted majd lejjebb a ch-t, ha nincs meg a het 0,5kg fogyás. Próbálj nagy súlyokkal edzeni, amivel éppen megy szabályosan a sorozatonkénti 8-12 ismétlés. A súlyzós edzéseket egészítsd ki heti min. 3-4, 40-50 perces aerob edzéssel, pl. kocogás, bicaj.

Ezeket kajáld:

fehérje: sovány húsok, tojás (sosem nyersen!), sovány túró.

Ch: zabpehely, barna rizs, főtt krumpli, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Minden kaját nyersen mérünk és számolunk.

Itt találsz tápanyagtáblázatot és mintaétrendeket is:

[link]


alapismeretek: [link]

2012. jún. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Mielőtt előadást tartasz valamiből, és terjeszted a hülyeséget, legalább nézz utána miről is beszélsz. Nem azért épült le a "testtömegnövelős" gyerek izomzata, mert abbahagyta a kieg. evését, hanem azért mert az a kalóriamennyiség hiányzott az étrendjéből amit kieggel vitt be. Ezt viszont normális kajából kellett volna fedezni, amit nem tett meg.
2012. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Zakathol ***** válasza:

Ne haragudj Csaba, de ilyen rövid írásban ennyi fogyatékosságot már nagyon, de nagyon régen olvastam itt. Pedig elhiheted, sokan, sokszor próbálkoznak...


1. Izmot szeretnél növelni, de tömeget nem? Te figyelj, már, az izomnak - és általában a világon minden anyagnak - van úgynevezett fajsúlya... Ha több izmod lesz, a több izomnak nagyobb a súlya (azaz tömege)...


2. Te tartasz előadást a tápkiegekről? Ez most komoly?


3. Az ember (de még az állatoké is) szervezete, ha csökken a kalóriabevitel, és/vagy az izommunka, akkor egy idő után leépíti a nem szükséges izmokat, mivel fenntartásuk az egyik legenergiaigényesebb folyamat. A tested pedig egy olyan rendszer, ami MINDIG arra törekszik, hogy a lehető legkevesebb energiát használja el. Ha indokolatlan az izmok fenntartása - kevés erőkifejtés vagy kevés kalóriabevitel miatt - akkor logikus, hogy a legenergiaigényesebb forrástól fog előbb "megszabadulni", mivel úgy tud leghamarabb a legtöbbet spórolni.


4. A táplálékkiegészítők olyan makro- és mikrotápanyagokat tartalmaznak, amik a mindennapi étkezésedben, ételeidben is benne vannak. Fehérjék, szénhidrátok, aminosavak.

Ha húst eszel, fehérjét/aminosavat eszel, ha kenyeret/tésztát/rizset eszel, akkor szénhidrátot eszel...

A tömegnövelőben például fehérje és szénhidrát van. Az előbbi gondolatmenetet folytatva tehát ha tömegnövelőt eszel, akkor húst és rizst eszel...


5. Kérlek mondj már pár példát, hogy a tápkiegek miket okoznak és ezeket az információkat a kiselőadásodhoz, honnan szerezted?! Kíváncsi vagyok ki/hol/hogyan terjeszti a hülyeséget...

2012. jún. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


Kedves utolsó: a súly nem egyenlő a tömeggel. szerinted az egészséges, amikor nem az aktin és miozin szövetek tömegét növeled, hanem felfújod valami vizesítő szarral az izmaidat?


a gyártók egyik kedvenc lépése az, hogy még olyasmi vegyületeket is belekevernek a termékbe, amik serkentik az izmok közvetlen növekedését. ezek veszélyes vegyületek, amiatt teszik bele fű alatt...

volt is egy per, amikor egy zsírégető szerbe nem megengedett vegyületeket tettek bele feketén.


az előadást a szteroidokról tartottam. nagyon erős gyógyszer. a rokonunk az egyik gyógyszergyár vezetője. ő is segített a témában... gyógyszerként kellene használni. persze csak nagyon szükséges esetben indokolt a használatuk.


szerinted egészséges az ilyen gyors "tömegnövekedés"??

2012. jún. 22. 11:02
 6/26 Zakathol ***** válasza:

A súly pedig egyenlő a tömeggel te agybajnok... Ezek szinonímák.

Oké, hogy fizikai értelemben van különbség, de ha te NEM TÖMEGET akarsz felszedni, akkor SÚLYT és izmot sem fogsz.

2012. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

A súly valóban nem egyenlő a tömeggel, hiszen a tömeg a test tehetetlenségének mértéke, míg a súly a tömeg gravitációs gyorsulással való szorzata. Még pontosabban: a súly azon erők eredője, mellyel a test környezetére hat. A súly mértékegysége newton [N] (kg*m*s^-2), míg a tömegé kg.

Az izom nem súlytalan, nem tömegtelen (ha az lenne, akkor a sűrűsége is 0 lenne, tehát vákuumot szedsz magadra, aki meg nagyon izmos, elrepülne, mivel könnyebb lenne, mint a levegő...), tehát ha izmot szedsz fel, tömeget is szedsz fel. A zsír is hasonló anyagi természetű, mint az izom, tehát ha zsírt szedsz fel, akkor is tömeget szedsz fel. Amikor az ember elkezd izmosodni, akkor a kettő együtt szokott jönni.


Aztán: mondok én neked valamit. Ha csak "természetes" kajából viszem be a szükséges mennyiséget, jó izmos leszek, de utána kevesebbet eszek, akkor is "leépül az izmom", képzeld. Ha nem hiszed, próbáld ki. Na, ilyenkor mi van?


A tápkiegeknél meg mindent összekevertél, amit csak lehet, a linkelt képeken levő synthol az nem tápkieg, hanem olaj, amit nem megenni kell, hanem befecskendezni az izmokba. Ilyet épelméjű ember nem használ, hacsak nem épp a Mr. Olympia versenyre készül, és akkor se nagyon. Átlagember soha a büdös életbe még csak nem is lát ilyet élőben. A szteroid ugyancsak nem tápkieg, hanem egy vegyületcsoport neve. A szteroidok a szteránvázas vegyületeket jelentik, egy részük hormon, és a hormonok egy része izomtömegnövelő hatással bír. Az, hogy a szteroid nevet azonosítják a részének a részével, a szokásos városi tévhit/leegyszerűsítés. Ahogy a dzsip sem egy autótípus, hanem egy autómárka, mégis egy autótípust jelölnek ezzel a szóval. Nagy gondban lennél, ha nem lenne benned szteroid, hiszen ide tartozik a tesztoszteron és a koleszterin is. Sőt, még az ösztrogén is, ami ráadásul nem is egy vegyület, hanem három. Ha a tápkiegporokba hormonális szteroidokat tennének, mindenki nagy bajban lenne, ugyanis nagyon hamar kiütközne, és tönkrevágná annak a hormonháztartását, aki nem precíz orvosi felügyelettel adagolja őket. Aki direkt szteroidozik (pl. versenyzők), azok a doktorbácsival csinálják. Ha egy mezei júzer meg kb találomra ihat annyi fehérjét, amennyit akar, és ha többet inna, mint szokott, több szteroid is jutna a szervezetébe, és nyiff. És sem én, sem a barátnőm nem nyiffantunk még ki a fehérjeportól. És képzeld, még csak el sem férfiasodott.


Azt a jelentéktelen aprócska tényt meg ne is említsük, hogy az izomnövelő célú szteroidok nem kaphatók por formában, hanem csak tabletta, de sokkal inkább injekció formában, ami FOLYADÉK.


Szóval végülis jól jártunk, hogy feltetted a kérdésed, én megbizonyosodtam, hogy az emberek még mindig gyökerek úgy általában, te meg tanultál sok-sok újat.

Nem kell megköszönni.

2012. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

jajj, nem kell ennyire felfújni a dolgot. én kérdeztem, és a választ vártam, amit az 1. válaszadó megadott rendesen :) a szteroidok orvosi célra vannak kifejlesztve. nem arra, hogy egy izomagyú paraszt fogyassza el. pl az immunrendszer működését nagyon befolyásolják. erre példa, hogy a szervátültetéseknél kis százalékban lökődik ki a szerv, ha nagymértékű szteroid kezelést kapnak a betegek. az alkalmazása bizonyos esetekben pozitív hatású. (én is kaptam már szteroidos gyógyszereket) indokolatlan esetben és a terápiás dózist meghaladó mennyiségben súlyosan veszélyes! megfelelő terápiás célú adagolás mellett a mellékhatások gyengék, vagy egyeltalán nincsenek.


a tesztoszteron-származékok miatt a "profi" testépítők nagyon robbanékonyak. hiszen ez egy erős hormon, ami közvetlen szabályozza a szervezet működését. barátaim tapasztalatai a következők:


aki testtömegnövelős:

az izma nem képes komolyabb munkát végezni.

szemben aki naturálban kondizott, annak erősebbek, de kisebbek az izmai. ezeket nem én találtam ki. a barátaim tapasztalatai ezek. felesleges nekem ezzel érvelni, hogy koncentrált kaja. ha az is, akkor sem TERMÉSZETES.

2012. jún. 22. 12:04
 9/26 A kérdező kommentje:
jajj, most ezen kell fennakadni? jobb dolgotok nincsen? a diákoknak itt van a nyári szünet, a munkanélküliek pedig a gép előtt döglenek...
2012. jún. 22. 12:09
 10/26 Zakathol ***** válasza:

Így van. Itt a nyári szünet. Jó lenne ha végigolvasnád az egész nyarat, hogy ragadjon is rád valami értelem is. És ez tudod nem az én bajom, hanem a TIÉD.


Még a modern társadalomból sem tűnt el teljesen a természetes kiválasztódás elve. Megzabálni az oroszlán ugyan nem fog, de hidd el, fog még hátrányod származni a hülyeségből.

2012. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!