Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem fejlődök normálisan?

Miért nem fejlődök normálisan?

Figyelt kérdés

15 éves srác vagyok,még teljesen fejlődésben vagyok. Újévi fogadalmam az volt hogy nem leszek többé kicsi...ezen változtatni akarok,ezért elkezdtem járni konditerembe...ez mind szép és jó...DE...januárban kezdtem és nem látom magamon azt a kimondottan nagy fejlődést....55kg-al kezdtem és 175 cm magasan...a magasságom maradt de a súlyom mostani mérés szerint 62kg. A karom mérete bal: 27 job:28 volt...ez most bal:30 job:31 cm lett...de nem látom magamon azt a változást ...kokszolni,danabolt szedni nem akarok...inkább tápkiegek de a kox semmi képpen.. szerintetek hogyan folytassam a kondizást hogy mostmár igazán látszódjon az hogy én kondizok,és hogy ezzel a sráccal nem érdemes packázni...

(kondi mellet reggel-este rendszeresen fekvőtámaszozom..)



2012. máj. 13. 23:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kell egy normális tömegnövelő étrend. [link]

Innen válasz egyet és aszerint kajálj utána majd fejlődni fogsz.

2012. máj. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Egy nagyon rossz hírem van. Ami rádjött kiló, az valószínűleg izom. 15 évesen nem fogsz úgy kinézni, hogy ne packázzanak veled. Az ilyen nagyobb darab állatok 1-2 évig járnak, és vagy kox, vagy por... Természetesen nem akarlak róla lebeszélni, de 3-4 hónap alatt, nem leszel egy Svájcinéger. Én is 5 hónapja járok, még nem nagyon látszik, de fekvenyomóba már 50-el több kiló megy, szóval kitartás! A te korodban inkább valami saját testsúllyal való edzést ajánlanék. ( fekvő, húzódzkodás, tolódzkodás, és egyéb gimnasztika. Esetleg ha pénzed van, akkor terem torna. )
2012. máj. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Az előző vagyok. :D Van egy ismerősöm, ő 8 éve jár konditerembe, minden cucc nélkül. 84 kiló, 179 centi, és ő se egy nagydarab állat. Inkább csak szálkás, és erős. Nem mindig a nagy a jó :)
2012. máj. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Egy nagyon rossz hírem van. Ami rádjött kiló, az valószínűleg izom."

ez annyira rossz hír?:) amúgy nem akarok úgy kinézni mint egy svájcinéger...egyszerűen jól akarom érezni magam a testemben..nem akarok az a kisrác maradni aki eddig is voltam...általánosban mindig én voltam a legkisebb...most gimnáziumban van esélyem "kitörni" hiszen most én vagyok a legfiatalabb az évfolyamon és lazán akkora vagyok mint az összes többi srác...csak azt akarom ha valaki belémköt akkor tudjam magam megvédeni és mellékesen megjegyzem egy csinos csajt mellém :)

2012. máj. 14. 00:23
 5/12 anonim ***** válasza:
megsúgom, kisbarátom, nem normálisan fejlődsz, hanem meglehetősen gyorsan. 4 hónap alatt 7 kiló nagyon jónak számít! a következő 7 kilóhoz (3 centihez) már ennek a duplája kell majd...
2012. máj. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Na akkor tegyük rendbe ezt a dolgot kicsit. :)


Az, hogy kondizol, nagyon jó dolog, tényleg hasznos, de feltételezem, nincsen jó étrended, sőt meg merem azt kockáztatni, hogy nincsen étrended, és azért nem fejlődsz.

Atól, hogy össze-vissza eszel mindent, a fejlődséhez nagyon kevés, szinte semmi.

Hogy elérj valamit, kell egy jó tömegnövelő étrend, ami a te esetedben 5-6 g szénhidrátot, és 2-3 g fehérjét jelent testsúlykilogrammonként.

Tehát 62 kg vagy. Kellene 372 gramm szénhidrát, és 182 gramm fehérje neked naponta, ez alapján kell étrendet összeállítani.

Van fent interneten kalóriatáblázat, ezen megtalálod, hogy melyik élelmiszerben miből mennyi van, de a következőkre alapozz:

A szénhidrát bevitel: rizs, krumpli, durumtészta, teljes kiőrlésű kenyér, zab

Fehérje bevitel: csirkemell /fehérhúsok/, tojás, túró, protein táplálékkiegészítő, (vigyázz, a tej a létező legrosszabb fehérje)

Ezenkívül fontos, hogy sok zöldséget fogyassz, és gymölcsöt.


Edzésterv is kell, az nem edzésterv, hogy minden gyakorlattal dobálózunk, ami megtetszik. Kéne egy háromnapos edzésterv, minden izmot alaposan meg kell heti egyszer dolgoztatni, nem többször. Emellé ne fekvőtámaszozz, ne dolgozatsd pluszban az izmaid. Ha jól edzel, olyan izomlázad lesz, hogy egy fekvőt nem tudsz lenyomni. :)


Táplálékkiegészítőkről annyit, hogy azok nem szteroidok, hanem tápanyagok, por formában. Egy adag protein kb. 100 gramm csirkemellnek felel meg. (24 gramm fehérje kb)

Kezdésnek szükséged lenne egy jó fehérjére mondjuk, dextrózra (szőlőcukor) amit tehetsz CSAK edzés után a fehérjéhez, és egy jó multivitaminre (Mega Daily One, vagy Multi Pro Pak)


www.body.builder.hu

www.shop.builder.hu

Ezeket a honlapokat szorgosan nézegesd, alapismereteket olvasd el rajta.


Ezek után már várható lesz a fejlődés.

2012. máj. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A 7 kg különben tényleg nagyon jó, első fejlődésnek :)
2012. máj. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen a segitséget,jól mondtad,15 évesen még nem nagyon van étrendem,suli időszakban 500ft-ot kapok és azt osszam be míg haza nem érek...ami minden nap 4-kor van.Azon gondolkozok hogy viszek be szendvicseket plusszba....de sokak szerint a szendvics annyit ér mint halottnak a csók :S Amúgy szerintem nem említettem...de írtó nagy anyagcserével rendelkezem...nagyon nehezen jönnek rám kilók,ami rámjött kiló azt egy kis tömegnövelő segítségével tettem,most akkor ássam el magam? :S
2012. máj. 14. 00:46
 9/12 anonim ***** válasza:

ízirájder öcsém...


ez nem atomfizika, növésben vagy, nincs más dolgod, mint edzeni. az 500 forintot meg ne baromságokra verd el, hanem normális kajára. én ennél alig többől hozom ki a napi kajámat, és nem is 62 kiló vagyok...

2012. máj. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem verem el baromságokra mivel nem dohányzom és nem is alkoholizálok...péksüteményt szoktam venni...mást nem nagyon tudok..
2012. máj. 14. 06:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!