Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a leghatékonyabb...

Hogyan tudnék a leghatékonyabban felkészülni a pénteki cooper futásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 2400 métert kéne lefutni 12 perc alatt. Mit kéne tennem, hogy jobban menjen majd?

A válaszokat előre is köszi.


2012. ápr. 30. 15:17
 1/6 Zakathol ***** válasza:
100%
1 hét alatt már semmit sem tehetsz. Időben szoktak elkezdeni készülni rá.
2012. ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ezzel már elkéstem, olyanra gondolok hogy nyújtás, vagy hogy előtte való napon futás ilyesmire gondoltam, ami dobhat valamit a pénteki teljesítményemen.
2012. ápr. 30. 15:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sok mindent annyi hogy mikor futsz akkor soha nem szabad megállni sétálni ha csak szinte alig de akkor is fuss. Nézd meg a hosszútávfutók technikáját és próbáld utánozni..

Én 900m-ert lefutottam 3 perc 27 alatt és be görcsölt a térdem (ínszalag húzódás imádlak) szóval nyújts is előtte.. sok szerencsét. ;)

7.o /l

2012. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
5nap alatt nem lesz kondid. Felesleges előtte futni, inkább pihend ki magad, esetleg dobj be egy energiaitalt. Futás közben pedig oszd be az energiád, egyenletes tempóban menj és csak a végén állj meg, annál rosszabb és nehezebb lesz futni ha mindig megállsz. Amikor nekünk cooper volt és tudtam, hogy egyszerűen kevés a kondim az x kör eléréséhez akkor én azt csináltam, hogy: vittem egy stoppert, hogy mindig tudjam pontosan mennyi van még hátra, olyan zenét hallgattam ami felspanol és amikor holdpontra értem akkor azt mondogattam magamnak, hogy ha ilyen kicsi az akaraterőm, hogy még egy coopert sem tudok lefutni akkor sosem fogom elérni a nagyobb céljaimat - vagy: ha nem futom le az x kört akkor bántani fogják a szeretteimet és hasonló motiváló gondolatok. Lehet kicsit fura módszer de nekem segített kompenzálni a fizikai hiányosságaimat.
2012. ápr. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Energiá-t szilárdan, és folyékonyan mennyivel előbb kell elfogyasztani? pl 11 kor van a futás, akkor hány órakor lenne érdemes meginni/megenni?
2012. ápr. 30. 17:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit különös volt olvasni erről a nagy készülődésről, mert én így még 50 évesen is rutinból megcsinálom 12 perc alatt, úgy hogy csak a vége felé kezdeném talán érezni, hogy egyáltalán futok, és aztán még jöhet 10-20 km. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy fiatalon azért nem kellene ennyire elzárkózni a sporttól, a testedzéstől, mert nem lesz jó vége a későbbi életetek folyamán.


Ami a konkrét kérdést illeti, én se tudok semmilyen csodareceptet, de szerintem az lenne jó, ha holnap lefutnád a távot, és próbálnád elemzeni az eredményt, és ennek alapján korrigálni péntekre. Szerdán és csütörtökön viszont már ne fuss, mert ha ennyire megvisel ez a pár ezer méter, akkor ha közvetlen előtte is futsz, pénteken le leszel fáradva, ami rontani fog az akkori teljesítményen.

2012. ápr. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!