Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondizok, és szerintetek...

Kondizok, és szerintetek megéri egy személyi edzőt megkérni hogy irjon edzéstervet?

Figyelt kérdés
mármint ne edzen csak edzéstervet csináljon
2012. ápr. 19. 22:53
 1/6 anonim válasza:
Edzésterveket százasával találsz a neten. Ha konkrét elképzelésed van talán érdemes. De a személyi edzőnek nem az a lényege hogy mondja mit csinálj, hanem hogy HOGYAN. Azt pedig írott formában produkálni nem könnyű.
2012. ápr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En a helyedben nem sajnalnam azt a par ezer forintot, jo az, ha megnezi, h edzel, nekem nem egy gyakorlatnal szolt, h nem jol csinalom, huzzam fel jobban, kicsit igy kicsit amugyes kajak jobb volt.
2012. ápr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a gyakorlatot szabályosan csinálom /bár nem személyi edző mondta/ úgyhogy csak maga az edzés terv kéne. csak kérdés láttattlanba megtudja irni nekem mi a jó? :S
2012. ápr. 19. 23:37
 4/6 anonim ***** válasza:

én 16 éve edzek (finoman durván látszik, pedig 85kg vagyok csak a 2,10 méteremhez), két dolgot tanultam ezalatt nagyon meg:

1) soha ne ülj le hónapokra

2) mindent lassan-nagyon lassan csinálj..., lassú nyomás, lassú bicepszezés, lassú guggolás...


Körülöttem mindenkit kinőttem, és országos bajnok is voltam.

ui: nézz utánna a "fegyencedzés" c. könyvnek.

2012. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

GreenTea


#4: 16 év alatt csak 2 dolgot tanultál meg? Te csukott szemmel jártál eddig?

"soha ne ülj le hónapokra" - egyértelmű, mikor felállsz újra kell tanulnod járni

"mindent lassan-nagyon lassan csinálj..., lassú nyomás, lassú bicepszezés, lassú guggolás..." - hallottál te izomrost típusokról?


Szerintem 85 kilósan és 210 centisen kijelenteni, hogy mindenkit kinőttél "finoman durván" nagyképű. Ha ez a tömeg arányosan oszlik el rajtad és a testzsírod közelít a nullához, akkor is kb úgy nézhetsz ki, mint egy hámozott giliszta.

Mibe voltál egyébként országos bajnok? Testépítésben nem, az biztos.


Kérdező: Keress a neten edzéstervet, egy rakat van. Ha viszont van felesleges pénzed, akkor írass egy edzővel.

2012. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van értelme, lévén egy avatott szem elfogulatlanul van tisztában az arányaiddal, és tudja milyen testrészeket kell elsődlegesen edzeni.


Mindez azonban bámulatosan kevés, éppen csak egy fokkal jobb a talált edzéstervekkel. A gyakorlatok végrehajtását kellene figyelemmel kísérni, egy terhelési koncepciót (a súly fokozása), valamint egy folyamatos táplálkozási korrekció is szükséges. Ezek nélkül a magad erejéből csak akkor jutsz tovább a kezdő szinten, ha rengeteget olvasol, és észreveszed az összefüggéseket.

2012. ápr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!