Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Férfiak (leginkább azok, akik...

Férfiak (leginkább azok, akik tudnak verekedni)! Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mutatott nemrég egy - szerinte vicces - videót (tudom "szenny", de legalább az elején a "csajbunyót" nézzétek végig, mert ahhoz kapcsolódik a kérdésem).

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WxEY..


Az jutott eszembe, hogy komolyan nem tudom, mit csinálnék, ha egy ilyen "nő", mint a rózsaszínruhás rém nekem jönne...

(Én is lány vagyok.)


Bár nem mozgok ilyen körökben, ahol ez lenne a bevett viselkedési forma, azért úgy gondolom még kerülhetek hasonló helyzetbe az életben.

Másrészt én nem vagyok ez a "cicacsaj", aki karmol, hajat tép, harap stb.

Mindig úgy rendeztem az ilyesmit, hogy a csaj ütött felém, simán elkaptam a kezét és kicsavartam, aztán lenyugodott. Vagy ő szitkozódott majd pofon vágott, mire én ököllel kiütöttem, mert untam már a hisztit.

Viszont hosszú, derékig érő hajam van! Nyilván fájna, ha elkezdenék tépni...


Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni, hogyan lehet védekezni? Gondolom ösztönösen felemelném a kezem a fejemhez és próbálnám kiszedni a kezéből a hajam. Ha úgy tenné a kezét én már le sem tudnám tenni az enyémet így még az sem jöhet szóba, hogy beviszek egy ütést a májához. Vagy alulról sem tudom arcon ütni, csak ha valahogy leviszem a kezem. Ráadásul a videón a csaj rugdos is! Abba bele sem merek gondolni, ha esetleg nem a térdével rugdos, hanem tűsarkúval (bár mivel én nem hordok ilyet, és még nem is rúgtak meg vele nem tudom, mennyire kemény).


Szóval valami ötlet, ha esetleg valaha ilyen helyzetbe kerülnék? Meg egyébként is érdekel,és szeretném a szóba jövő lehetőségeket megvitatni.


2012. márc. 17. 00:44
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Amit leírtál az jó. Kicsavarod a kezét, és ha kell kitöröd. Ha nemtudod, mert belekap a hajadba, akkor te ne a haját huzogasd hanem üsd, rúgd.
2012. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
én thai boxolok ott tanulok úgynevezett lincselést az neked itt jól jöhet nézz utánna..
2012. márc. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 lee12 ***** válasza:

hajtépés egy elég macerás dolog mivel ha ütöd csak jobban tépi

úgyhogy ne üsd távolról hanem kapaszkodj belé így a kzével nem tud annyira rántani

összekapaszkodás után ha egyedül vagytok akkor kigáncsolod és mindketten elestek és akkor hirtelen lehet hogy elengedi esés közben a hajad és utána agyonütheted

másik megoldás szerintem ha elkapod az eggyik ujját a hajadnál és elhajlítod vagy el is töröd

2012. márc. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
Másik lehetőség, hogy elkapod a csuklóját és a kezét hozzászorítod a fejedhez, így kevésbé tudja tépni a hajad. Ezzel együtt egy hirtelen hátraguggolással földre tudod rántani.
2012. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

16.32 a legjobb megoldás én is azt akartam írni.

https://www.youtube.com/watch?v=klOlvjU4x4w

https://www.youtube.com/watch?v=0r_fkq5hhds

de jó lehet még ez is-

https://www.youtube.com/watch?v=CD8Sex72UVw

de ha jól ütsz,akkor az a legegyszerűbb ha ütsz egy vagy több nagy erejű felütést,vagy torkon vágod,benyomod a szemeit,vagy kétujjal benyomod lefelé a nyakát a giga alatt-kulcs csont felett,vagy keményen belemarkolsz a kulcs csontjába és nyomod lefelé bele az ujjaid,mintha mögé nyúlnál.

próbáld ki magadon,hogy hol fáj a legjobban.

2012. márc. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Én általában, hogy ha rám támadnak, vagy valamelyik kemény legénynek kötekedni van kedve, megvárom míg ő üt elsőre. Mert ha elfajul a helyzet, akkor mondhatom azt, hogy önvédelem volt. Ha "rád tapad" rúgd ki a térdét, és sorozd meg ököllel.:)
2012. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, amiért nem válaszoltam hamarabb!


Nagyon köszönöm a válaszokat!


Köszi a videókat is, nem tudom, hogy nem jutott eszembe, hogy rákeressek Youtube-n... Ez valahogy mindig kimarad, pedig ott szinte mindenről van fent videó.


# 6 Általában én is megvárom, mert sosem tudom eldönteni mikor "elég". Sokszor egyetlen gesztust vagy valami apró dolgot is nagyon sértőnek ítélek meg és leütném érte az illetőt, máskor viszont akár percekig hagyom, hogy szitkozódjon (ha nem tűnik komplett idiótának az illető akkor persze szóban reagálok).

Másrészt annyiból szerencsés, hogy ha megütnek bedühödök és könnyebb nekimenni a másiknak, mert már nem hezitálok.



Azzal kapcsolatban tudtok valamit mondani, hogy én csak 160-165 cm vagyok? Vagyis úgy értem, ha egy 180 körüli nő támad meg (vagy akár egy férfi), és kezdi el tépni a hajamat vagy ilyesmi akkor kell valamire figyelnem?

2012. márc. 20. 13:55
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

03-17 21:55 vagyok.


A magasságnak semmi köze az önvédelemhez. Van egy ismerősöm, elég kis termetű a családja, és ő is. 150+ cm, 4éve űzi a k1-et, és 3 tag(kissebség) rátámadt, azzal az indokkal,hogy "szidta az anyját"...közbe meg csak bunyózni akartak...és szarrá verte a 3tagot...


Szóval ebben az a lényeg, hogy mindig a gyenge pontokra menj...pl.: térd,boka,combnyak, has,oldal,borda...ha izomból és jól beütsz vagy berúgsz ezekre a helyekre összeesik és megtérdezed a fejét, be vered az orrát...


Hajrá! :)

2012. márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

hát ja,kell figyelned sok mindenre,ez az önvédelem alapja.

pl ha fenyegető meg tud fogni,akkor már alapból hibázol.

elfogadott tény és az én tapasztalatim is azt támasztják alá,hogy ha a fenyegető elindult feléd és két méternél közelebb ér,akkor a konfliktus elkerülhetetlen,tehát egyszerűbb és logikusabb,ha ezek után te kezdeményezel és esélyt sem adsz neki arra,hogy megfogjon vagy bármilyen módon kibontakozzon,magyarul támadsz és megszünteted a fenyegetést,te irányítva a helyzetet.

ez a lényeg,hogy te irányítasz,nem hagyod sodortatni magad.

ami legegyszerűbb meg eszembe jut a nagydarab nő ellen:).

dumál meg üvöltözik neked pl,te meg tiszta erőből cipőorral,vagy cipőéllel sípcsonton rúgod.

ha bikából megküldöd neki tuti,hogy lemegy tőle,mert kur-va fájdalmas.

asztal lábán,ajtófélfán ki tudod gyakorolni.

2012. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

19:03 ->nem minden esetben van az, hogy ha 2méternél közelebb jön, már egyből bunyó lesz...nagy az esély rá, de nem biztos...


a múltkor pl. szerencsétlen oszt.társamat gyomorszájon rúgtam mert szidta az anyámat...aztán hívta a nagyobbakat, egyik odajött hozzám és kb. 20cm volt köztünk...beszéld az mindent, még sem mert megütni, nem azért mert lehet, hogy levertem volna, hanem azért mert látta, hogy nem félek tőle...a kiálláson kezdődik az egész. Ha látják rajtad, hogy nem félsz, akkor nagy esélyed van arra, hogy nem lesz semmi konfliktus.

2012. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!