Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » MMA-ba mért nincsenek aikido-s...

MMA-ba mért nincsenek aikido-sok, krav magások vagy kung-fu sok? Vagyis van mert rákerestem és akad 1-2 aki ezekkel az alapokkal MMA-zik de nincs túl sok belőlük.

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm aki aikidozik azt mondja, hogy azért mert nagyon gyorsan vége lenne mert az aikidos egy fogással padlóra küldené bármelyik bajnok MMA-st és ezért nem engedik hogy induljanak... De szerintem azért ez nem igaz...

2012. febr. 10. 20:54
1 2 3 4 5
 31/42 aikiboxer ***** válasza:

Nem tudom, honnan vettétek azt a baromságot, hogy a magyar aikido oktatás színvonala alacsony lenne. Mestereink a japán szövetség folyamatos felügyelete alatt dolgoznak, a magyar aikidósok egyfolytában járkálnak ki Japánba és a japán nagymesterek is járkálnak ide edzőtáborokat tartani évente többször... akinek meg nem tetszik, még mindig kereshet magának skót, amerikai stb. mestereket... Egy Szabó Balázsra, Várszegi Rudolfra, Gollo Michelre nem mondanám azt, hogy gyengék...


Ellenkezőleg, amit én tapasztaltam itthon, hogy a magyar aikido színvonala nagyon is rendben van világviszonylatban. Az aikidóval mint rendszerrel van az a probléma, hogy egy lezárt, nem fejlődőképes rendszer.


Ez a Systema tényleg olyan aikido szerű valami, van tőlük egy csomó DVD-m, filmvásznon jól mutatnak... De a mítoszgyártás körülöttük is folyik ezerrel, akárcsak a wing-tzun, krav maga stb. stílusoknál. Méghogy kommandósok kiképzése hahaha.


A sambo, az igen. Megnézném, mit kezd egy systema harcos egy sambo versenyzővel. :)))

2012. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

"Az aikidóval mint rendszerrel van az a probléma, hogy egy lezárt, nem fejlődőképes rendszer."

Teljesen egyetértek. Én is unom már az ilyen semmitmondó szövegeléseket, hogy így a magyar aikido, meg úgy a magyar karate, bezzeg a japán! Gondolom, akik ilyen határozott véleménnyel bírnak, nagy rálátásuk van a magyar és a nemzetközi harcművészeti oktatásra. :D

Talán még Japánban is évekig gyakoroltak! :D

2012. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

"Ellenkezőleg, amit én tapasztaltam itthon, hogy a magyar aikido színvonala nagyon is rendben van világviszonylatban. Az aikidóval mint rendszerrel van az a probléma, hogy egy lezárt, nem fejlődőképes rendszer.


Ez a Systema tényleg olyan aikido szerű valami, van tőlük egy csomó DVD-m, filmvásznon jól mutatnak... De a mítoszgyártás körülöttük is folyik ezerrel, akárcsak a wing-tzun, krav maga stb. stílusoknál. Méghogy kommandósok kiképzése hahaha.


A sambo, az igen. Megnézném, mit kezd egy systema harcos egy sambo versenyzővel. :)))"


Ti nagyon ostobák vagytok!

Én kinn élek Oroszországba 5 éve, tudom, hogy mi az a sambo és mi az a systhema. A systhema alapja a sambo az aikido, plusz egyéb harcművészetekből származó ütés-és rúgástechnikák.

Mit csinálna egy systhemás egy sambo versenyzővel? Megölné.

A sambo versenyző nem más, mint egy szabadfogású birkózó aki nem csak földre viszi az embereket, hanem a földön tovább folytatja a harcot, valamint fejvédőben és bokszkesztyűben ütöget és rugdos. Na most ez csak egy versenysport. A katonai sambo és a systhema az külön sztori, véletlenül több orosz katonát és tisztet ismerek és láttam oktatás közben, mint Ti! Én is systhemázok és sambóztam is, szóval légyszi Te nekem ne magyarázd meg, hogy ez mi! Az aikido pedig nem rossz rendszer mert igenis működik. Itt Oroszországban jól oktatják, egy itteni aikido mester simám kipics*zna utcán (nyilván nem ringben) egy magyar thai box edzőt! Igen képzeld a magyar karate és aikido színvonala a japánéhoz képest lóf*sz karikára vágva.

Attól, hogy ti nem láttatok világot, és be vagytok gyöpösödve és eljártok évekig a Bivalyb*sznádi művelődési házban oktatott aikido, karate, kung-fu és edzésekre amit az a Kis Pista oktat aki azért kapott fekete övet, mert tíz évig becsületesen járt edzésekre és fizette a tagdíjakat, valamint a vizsgáin elmutogatott a levegőbe pár formagyakorlatot.

Én is tanultam itthon harcművészeteket és bizony az oktatás színvonala a harcművészetek terén Magyarországon egy f*s.

A ruszkiknál népszerű dolog harcművészeteket és küzdősportokat tanulni, sok lóvét is fektetnek bele, míg Magyarországon szinte semmit.


Erről ennyit.

2012. júl. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 dftgsgvghgev ***** válasza:
100%

Az aikido nyitott rendszer volt mindig is. Több olyan beszámoló is megjelent magyarul, nyomtatásban, melyben le van írva, hogy O-sensei mindig úgy köszönt el más területről érkező tanítványaitól, hogy formálják a tanultakat a saját ízlésük szerint. Ennek megfelelően van olyan hely, pl. Afrikában, ahol kesztyűznek aikido edzésen, Brazíliában földharccal keverik egyes helyeken, stb. A tanulók azok, akik merevek. Nem tudom, mennyit tudtok a magyar aikido területi vezetői (korábbi aikikai vonal, már amennyiben beszélhetünk olyanról idehaza) közötti nézeteltérésekről. Mi elég közel vagyunk a tűzhöz, és mondhatom, a MAKSZ nem véletlenül esett szét (ill. nem esett, még). Az emberek egy része, és ebbe a magyar aikido vezetőinek egy része is beletartozik, nem nyitott még egymás stílusára sem. A legutóbbi Gollo Michel táborral szemben pl. egyesek ellentábort szerveztek... Olyan is előfordult már magyar táboron, hogy többen levonultak a szőnyegről, amikor velük nem szimpatizáló sensei tartott volna edzést. A rendszer maga igen nyitott, a tanulókban van a hiba. Ez remekül látható pl. a régebbi Tamura-táborokon, ahol Tamura sensei évről évre mindig ugyanazt mutatta, mert a megjelentek egyszerűen nem csinálták, amit tanítani próbált.


Aikiboxer: Itt nem értek valamit. Azt mondod, hogy Szabó és Gollo sensei erősek (nem vitás, de nem a fizikai erejük miatt; Várszegi senseit most ne vegyük ide, mert ő akkora, mint egy hegy), miközben az aikido egy tánc. Kérlek, tisztáznád ezt, mert elvesztettem a fonalat. My bad :S

2012. júl. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 dftgsgvghgev ***** válasza:
Lol. Aikiboxertől elnézést kérek, elnéztem a kommentet, az utolsó kérdésem storno.
2012. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 aikiboxer ***** válasza:
90%

#33-nak: na megint jönnek a hetvenkedések meg a mítoszgyártások. Spetznaz, megölne egy sambo versenyzőt stb. Na persze.


http://www.youtube.com/watch?v=tjGVV58ufUE

Nekem úgy tűnik, a systema "harcos" van itt kicsontozva, nem az amúgy csak lazán ütögető mma-s... Beállsz kettős fedezékbe egy ilyen hullámmozgású szirénnel szemben, egy jobb-bal kombinációval padlóra küldöd... Nézd meg a mozgását, elemi hibákat követ el, pl. ütéstől hátrahajol, hajlong jobbra-balra mint a nádfa stb.


Tudod amit meg kellene értenetek, hogy az MMA típusú ringharcokban nagyon sok pénz és munka van, ezért ha van hatásos technika azt garantáltan használni fogják a ringben, mert győzni nagyon fontos. (Itt most ne beszéljünk arról, hogy a hererúgás, szemkiszúrás stb. is jó önvédelmi technikák, de ezek nem használhatók a ringben.) A szabad randori egyszerűen a harcművészetek evolúciós szelekcióját hozta el, és nagyjából ki is derül lassanként, hogy mi az ami hatásos:

- Nagyon jók a birkózás, sambo, judo típusú technikák

- Nagyon hatásosnak bizonyult a földharc (BJJ, ugye)

- A box és általában a komoly öklözős sportok (kick-box, box, muai thai)

- Elvétve előfordul kung-fu, tae-kwon-do versenyző is de ők is már régen a fentiek repertoárját alkalmazzák. (Kíváncsi vagyok mikor áll be egy imádkozó sáska gárdába a ringben valaki...)


Mellébeszélés, hogy más a ring és más az utca. Persze egy kicsit más, de ne legyen illúziód: aki gyakorlott versenyző, az az utcán is lecsap mint a taxiórát. A kondíciót, a küzdelmi stresszt, az elemi reakciókat csak a rendszeresen gyakorolt valós küzdelem tudja kialakítani. Az, hogy tükör előtt próbálgatsz "halálos" technikákat, semmilyen garanciát nem ad arra, hogy ezeket használni is tudod majd.

2012. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 aikiboxer ***** válasza:

dftgsgvghgev: Ott voltam abban a táborban is, amikor levonult az ellentábor... :)) Vagy inkább :((


Szóval ha ilyen aikido edzők lennének, mint Koji Yoshida sensei, azt hiszem az aikido is teljesen más lenne... Már régen be (vissza) kellett volna szívnia a judo elemeket (is) meg az atemit is ahogyan írod, gyakorolni kellene...


Ilyesmit neveznék én aikidónak, nem a "szaladgálunk a tori körül, mert az jól néz ki" típusú színházat: http://www.youtube.com/watch?v=03roY2ab7MI

2012. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 aikiboxer ***** válasza:
Csak úgy jelzem, hogy kedved csináltatok az aikidóhoz... elkezdtem megint edzésre járni, kerestem egy normális edzőt aki szűk, normális mozgásokat tanít nem a hattyútáncot.
2012. júl. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 dftgsgvghgev ***** válasza:
Hajrá, hajrá :)
2012. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:
Az Aikidot Magyarországon is ugyanolyan jól oktatják mint Japánban, legalábbis a Kobayashi dojokban, a többit nem ismerem és aikiboxer hajrá az Aikidohoz, ugye hogy nem felesleges ha normálisan tanítják?
2012. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!