Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » MMA-ba mért nincsenek aikido-s...

MMA-ba mért nincsenek aikido-sok, krav magások vagy kung-fu sok? Vagyis van mert rákerestem és akad 1-2 aki ezekkel az alapokkal MMA-zik de nincs túl sok belőlük.

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm aki aikidozik azt mondja, hogy azért mert nagyon gyorsan vége lenne mert az aikidos egy fogással padlóra küldené bármelyik bajnok MMA-st és ezért nem engedik hogy induljanak... De szerintem azért ez nem igaz...

2012. febr. 10. 20:54
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Még annyit:

"Egyik ismerősöm aki aikidozik azt mondja, hogy azért mert nagyon gyorsan vége lenne mert az aikidos egy fogással padlóra küldené bármelyik bajnok MMA-st és ezért nem engedik hogy induljanak... ":D:D:D

Hát, kedves kérdező!

Akkor az ismerősöd valószínűleg egy önelégült ifjú "titán", akinek még az életben nem volt full kontakt meccse.

2012. márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
9%

Azért nincsenek az MMA-ban aikidósok, mert az aikido nem működik. Nagyon szép az elmélet, de soha egyetlen embert sem láttam aki még baráti randoriban is képes lett volna akár egyetlen aikido technikát megcsinálni. Persze ott van a legenda, hogy ha valaki 20 évig csinálja, akkor hirtelen működni kezd... na persze. 1 év boksztudással le lehet győzni bármilyen 20 éve aikidózó sokdanos mestert.


Az aikido azért nem működik, mert (bár elvileg ő sem a kezet, hanem a test súlypontját vezeti el), de a kéz a legnehezebben támadható testrész. Egyrészt az ember egyik leggyorsabban mozgó testrésze, másrészt pedig bizonyos irányokba iszonyú erős is. Az aikido technikák 90%-a meghal akkor, ha az uke visszahúzza a könyökét. Ami pedig egy teljesen emberi reakció ha valaki a csuklódat taperolja.


Néhány csavarás esetleg használható, nagy kár, hogy élőben még soha nem láttunk ilyet, semmilyen szabályrendszerben, sem utcai harcban vagy máshol. Sem élőben.


A legendák, amely szerint xy kiválóan használja az aikidót kidobóemberként meg amikor megtámadták, kamu. Több olyan beszámolót is olvastam 6-7 danos (!) aikido nagymesterektől, hogy amikor megtámadták őket, kénytelen volt elővenni a judo tudását és azzal operálni, mert az aikido nem működött.


Amúgy szép az aikido. Szép tánc.

2012. júl. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 dftgsgvghgev ***** válasza:

Kérlek, belinkelnéd azokat a beszámolókat? Én sajna összesen kettőről tudok, Ueshiba tanítványoktól. Egyet meg is találtam, Chiba senseiét. Gedan barai-t használt késes támadó ellen, de nem azért, mert az aikido nem működik, hanem azért, mert nem volt már ideje kitérni. De szívesen elolvasnám azokat, amiket te ismersz.


A kamuk egy része nem kamu: [link]

Volt szerencsém nála edzeni egy darabig, béke poraira. Miből gondolod, hogy más beszámolók hazugságok?

2012. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 aikiboxer ***** válasza:

A "városi legenda" és a "hazugság" között van árnyalatnyi eltérés. Az egyik egy mítoszgyártás régmúlt emlékeket idézve, a másik pedig a valóság megmásítása. Ezért hazugsággal nem vádolnám az aikido csodás tetteiről való beszámolókat, inkább csak nagyotmondással és városi legendák terjesztésével...


Persze érdekes a Verebics cikk, amit belinkeltél. De azért végső soron ez is csak mítoszgyártás, még ha saját magáról gyártja is a mítoszokat. Jason DeLucia is aikido mester, mégsem használt soha aikido technikákat a ringben. Pedig van egy olyan DVD-sorozata is, hogy Combat Aikido, érdekes módon ha megnézed a küzdelmeit (fent van a youtube-on), soha egyetlen aikido technikát sem láthatsz tőle. Vajon miért?


Az egyik olyan beszámoló, amely egy sokdanos aikido mesterről szól, akit megtámadtak az utcán, és simán elintézte őket -- korábban szerzett judo tudásával, a judoinfo.hu fórumjában volt fent, amelyet megszüntettek egy ideje belharcok miatt. Az interneten (pl. aikiweb fórum) is sok ilyet olvastam már, itt van rögtön egy vallomás (érdemes a kommenteket is elolvasni!!): http://www.youtube.com/watch?v=SUTehKiyXWQ


Hidd el nem vagyok boldog attól, hogy ugyanezt tapasztalom. Van mögöttem 10+ év aikido gyakorlás, és amikor lementem egy judo edzésre, úgy szedtek szét, ahogyan akartak. Ugyanez bokszon, miszlikbe aprítottak azok is, akik csak 2-3 éve bokszolnak.


Most már pár éve bokszolok, kicsit judóztam is és gondolkodom azon, hogy hogyan tovább. Mivel az aikidóba toltam eddig a legtöbb időt, logikus lenne azt folytatni, de valahogy úgy érzem, pazarlás minden egyes nap amit aikidóval töltök.


Ja még a kérdezőnek: Jason DeLucia kung-fu és aikido mester, úgyhogy egyszemélyben mind a kettőt képviseli az MMA-ban! :))

2012. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Ehhez a kérdéshez is belinkelném a következő elgondolkodtató cikket: [link]
2012. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 aikiboxer ***** válasza:

Csakugyan elgondolkodtat a cikk: mit akar az író közölni? :)


Azt tudjuk, hogy az aikido

- nem ad jó fizikumot, mivel nincs benne erősítés

- nem ad minimális küzdelmi készséget sem, mivel az edzéseken nincs küzdelem

- technikáinak 95%-át nem lehet végrehajtani ha az uke nem akarja.


Ezek után miről beszélünk?! A fent belinkelt szerző szerint is az aikidós ne várjon csodát, ha nem szerzett máshol küzdelmi tapasztalatot. A kérdés már csak az, hogy ha szerzett harci tapasztalatot, akkor utána minek kezdjen el aikidózni? Mondom, a youtube-on látható kismillió videó is bizonyítja, hogy az aikido technikáit nem lehet éles küzdelemben végrehajtani. Ha lehetne, akkor az MMA-sok már régen elsajátították volna őket, mert csakugyan killer lenne a ringben a belénk kapaszkodó ellenfelet egy nikkio urával megpadlóztatni. :)))

2012. júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

"Csakugyan elgondolkodtat a cikk: mit akar az író közölni? :)


Azt tudjuk, hogy az aikido

- nem ad jó fizikumot, mivel nincs benne erősítés

- nem ad minimális küzdelmi készséget sem, mivel az edzéseken nincs küzdelem

- technikáinak 95%-át nem lehet végrehajtani ha az uke nem akarja.


Ezek után miről beszélünk?! A fent belinkelt szerző szerint is az aikidós ne várjon csodát, ha nem szerzett máshol küzdelmi tapasztalatot."


Talán éppen ezt akarja közölni az író. :)

Kuriózum, hogy ezt éppen egy aikido-s írja le, ezzel mintegy nyomatékot adva a szavainak.

S, hogy miért gyakorolnak akkor olyan sokan aikidot? Na, ez egy jó kérdés! Szerintem erre nincs egyértelmű válasz, ahány ember, majdnem annyiféle oka van.

2012. júl. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 aikiboxer ***** válasza:

Én tudom, miért kezdtem el aikidózni. Azért, mert a karatét abba kellett hagynom térdsérülés miatt, és olyan harcművészetet kerestem, amelyben nincs rúgás. Sajnos akkoriban nem volt még elterjedve az internet, így ismerősöktől, könyvekből, újságokból lehetett csak tájékozódni. Azért körülnéztem, és nagyon tetszik amit az aikidóról olvastam. Ezért elkezdtem aikidózni.


Hozzájárult ehhez még, hogy a karatésok között az aikidóról legendákat zengedeztek. Hogy tökéletesen harcművészet meg ilyenek. Anno "önvédelem" címén imádtuk, ha edzőtáborban tanultunk pár egyszerű aikido-szerű technikát...


Szóval mítoszok, könyvek, nagy habos maszlag és persze tájékozatlanság, ami mentén én elkezdtem aikidozni.


Látható egyébként hogy az aikidósok még akkor is vonakodnak beismerni, hogy a művészetük gyakorlati oldala nullához konvergál, amikor már szembesültek e kellemetlen ténnyel. Ilyenkor jönnek azok, hogy az aikidós nem bocsátkozik harcba (ezért is legyőzhetetlen) stb.


Lassanként minden kikerül a youtube-ra, és korabeli felvételeken lehet tanulmányozni az Alapító aikidóját is. Nagyon szép egyébként, de nehezen hihetőek a "legyőzhetetlen harcos"-ról szóló legendák. Vajon ez a harcos talpon maradna egy UFC-n?

http://www.youtube.com/watch?v=98yRuBkUBGQ


Az aikido tragédiája, hogy egy teljesen zárt hagyományörző rendszer. Ha a rendszerben adott lenne a fejlődés lehetősége, akkor legalább az alapvető judo technikákat magába szívhatta volna. Mostanában láttam pár videót, ahol aikido nagymesterek simán dobnak judo dobásokat...


A ju jitsu soha nem foglalkoztatott, pedig közvetlenül mellettük edzettem vagy 6 évig, most azonban Neutronlovag nyomán elkezdtem nézelődni és tényleg érdekes... Mondjuk amiket láttam tőlük élőben az nem volt annyira meggyőző (aikidós szemmel), de a youtube-os videókat elnézve van benne valami... Úgyhogy ez is képbe jöhetne, ha most kellene elkezdenem.


Azt azért tegyük hozzá, hogy ahogyan az ütéseket tanuljuk és gyakoroljuk bokszon, azzal semmilyen csoda varázslás nem ér fel. Szóval ha újra kezdeném, azt hiszem boksz és mellé judo, sambo vagy BJJ jöhetne...


És tudjátok, mi a furcsa? Hogy most már hiányozna az aikido. :(

2012. júl. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 dftgsgvghgev ***** válasza:
Köszönöm a választ.
2012. júl. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Az aikido igen is működik!

Az, hogy Magyarországon az aikido oktatása a béka feneke alatt van az egy dolog! De ne magát az aikidót, mint harcművészeti stílust szidjátok!


Érdekes az orosz Spetsnaz kommandósokat a systhema nevű önvédelmi rendszerrel képezi ki. A systhema 40%-a aikido.

Nem véletlenül. Szóval ennyit a gagyi aikidóról. Ne a magyarországi aikidó edzések alapján ítéljük el magát a az aikidót, mint harcművészetet.

Mert az itthoni wing chun/tsun, thai box, krav maga, karate oktatás is ugyanúgy varázslás!

2012. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!