Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » MMA-ba mért nincsenek aikido-s...

MMA-ba mért nincsenek aikido-sok, krav magások vagy kung-fu sok? Vagyis van mert rákerestem és akad 1-2 aki ezekkel az alapokkal MMA-zik de nincs túl sok belőlük.

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm aki aikidozik azt mondja, hogy azért mert nagyon gyorsan vége lenne mert az aikidos egy fogással padlóra küldené bármelyik bajnok MMA-st és ezért nem engedik hogy induljanak... De szerintem azért ez nem igaz...

2012. febr. 10. 20:54
1 2 3 4 5
 11/42 dftgsgvghgev ***** válasza:

A verseny, mint olyan, ellentétes az aikido alapgondolatával. Szerintem ez a stílus Ueshiba számára egy spirituális út lehetett a teljességhez (megvilágosodáshoz, úgy mint a meditáció vagy jóga másoknak). És miután Ueshiba megjegyezte halála előtt, hogy sajnálatára senk nem követi az úton, talán csak számára volt elérhető a személyiség tökéletesen teljessé tétele az aikido során :S


Tehát a stílust nem a ringbe szánták, jóllehet harcban használható tudást is ad (a gyakorlás komolyságától függően), a fenti gondolatmenet pedig feloldani látszik ezt az ellentmondást. Legalábbis nekem


A másik válaszom az emberek közti különbségekben van. Aikidora általában olyanok jönnek, akiknek megtetszik az „erőszakmentesség” ideája, hogy a másikat „legyőzhetem” anélkül, hogy sérülést okoznék neki (és valóban, sokan eleinte nem is mernek pontosan bevinni egy atemit, vagy keményen végrehajtani egy feszítést). A gyakorlók többsége egyszerűen nem vágyik ringbe.

2012. febr. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 dftgsgvghgev ***** válasza:

ui.:



Erőnlétre szükség van, de az más jellegű, mint a legtöbb sportban. Azt jól tudod, hogy a legtöbb helyen nem edezenek fel arra, hogy bekapj egy ütést vagy rúgást. Azonban avval számolni kell, hogy az ütések és rúgások bekapása nálunk nem opció. A modell támadásink többsége fegyveres eredetű (ezért a sok vágás elleni technika), ott pedig ütést bekapni veszélyes. Ezért (is) általában arra vagyunk „feledzve”, hogy ezeket elkerüljük. Nem mondom, hogy „hűha, de jó”, de valamit valamiért. Ha sikerült érthetően írnom, akkor azt is látod, hogy az egész gondolati háttér nem kedvez az ilyen erőnlét kialakulásának. Valamit valamiért...

Állóképességre viszont szükség van a dobások elviseléséhez. Minél komolyabban veszik a gyakorlást, annál nagyobbra. Egy átlagos danvizsgán kb. 10-15 mp-enként dobnak el, vagy szorítanak le minket a földre. Ezt olyan 45 percen át illik elviselni, pihenő nélkül (nekem min. kétszer ennyi kellett, és az sem volt untig elég). Bár elismerem, az erőnléti felkészülés specifikusan erre a célra elég, hát, sajátságos xD

2012. febr. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim válasza:
100%

szép írás. *but our opinion may differ*, ha nem tévedek :)


nekem még mindig nehéz valóban elfogadni az Aikido-sok ne legyen az ellenSÉGünk gyilkos, és mi se legyünk azok, élet-halál szituációban. nekem ez olyan plusz erőfeszítésnek tűnik, amit ugyan elérhetsz, ha NAGY erőkülönbség van az ellenséged és te közted, de azéért 2-3 késelőnél valóban sokkal erősebbnek lenni nem 10-20 év komoly edzés kérdése, hanem még többé. addig meg valaki meghal, ha nem tud elfutni. na ez meg az én tapasztalatom/meglátásom.

--- --- --- -- --- --- -- --- -- ---


akik hiányolják az MMA-ból az Aikido-t, azok gondolkodjanak már el, hogy ha tfh. az erőszaknélküliség elvét, akkor az Aikido-sok megerőszakolnák és szétdarabolnák az MMA-s gyerekeket. mert ilyen különbség van egy Aikiso-s harci értéke, és egy közepesen ergya küzdősportoló között.

de mondok olyat, hogy még egy jó ökölvívót is le lehet szerelni Aikido-val. pedig ez már nem az mma szint, hanem komoly ökölvívásra gondolok!


azt meg le kell sz.arni, hogy a magyar "kamu aikidosok" gyengék. Aikido-ban vannak ütések és rúgások, tehát értenek hozzá. nincsenek feledzve? aki ezt kritizálta, annak mennyi tudása van a támadásokról? hogy a fa.szba edzed fel a gyomorszájad vagy a torkod ütések ellen? aki azt hiszi hogy baromi erős hasizma, feledzett hasfala van, azt addig hiszi amíg egy belső harc.műv stílus ütésével nem kap egy kisebb találatot.

egyéb iránt, mint hogy az Aikido-nak igen komoly előzményei vannak, LEHET hogy sokkal komolyabb vitálpont feledzéseik lehetnek, mint amit egy küzdősportoló valaha megismerhet :D persze ez csak elv.

aki meg még esetleg fizikailag gyengének gondol egy Aikido-st, azt még sosem fogták folytásba. aki egyszerre boxol és Aikido-zik, annak kur.va erős alkarja van, nem fájdul meg a zsákolások után... ezek mind tapasztalatok, mert ugye az embernek van egy ismerettségi köre, Aikidos kiképzőtisztekből, komoly emberekből és nem csak a wannabe aikido-s szerencsétlenekből..

--- ---- ---- --- --- ---- ---


kung-fura ugyan ez, de arra kimondom: gyilkolásra való. mit szórakozna egy komoly kungfus egy mma-ssal? kinyomja a szemét és szétdarabolja bas.szus.. ne szórakozzunk már!

---

kravmagásokkal meg aztán tényleg ne szórakozzunk, hát na ők azok, akik keményeknek HISZIK magukat, de alkalmazott harc tudásuk lényegében kevesebb mint a kamu aikido-soknak. az lehet erős kravmagás, aki mondjuk jujutsu mester.. ez van.

2012. febr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

„Ha csak a győzelemre gondolsz, valójában mindent elvesztesz. Tudd, hogy te és az ellenfeled ugyanazt az ösvényt járjátok.””A harc nélküli győzelem az igazi győzelem, az önmagad fölötti győzelem, a gyors és biztos győzelem. A győzelemnek harmóniát kell kialakítania közted és a másik között, össze kell kapcsolnia az isteni részeddel; össze kell, hogy kössön az isteni szeretettel, magává a világmindenséggé kell válnia.”

„Legyőzhetetlen, mert semmivel sem harcol”

„Gyakorlás közben mindig tartsd szellemed ég és föld, tűz és víz, jin és jang metszéspontján.”

„Képzeld el magad, amint egy hatalmas körré tágulsz (...) és utána érezd a világegyetemet, amint összegyűlik benned.” (1)


Ez mind szép, és jó, csak próbáld akkor alkalmazni ezt, amikor a támadód már eldöntötte, hogy megüt/megszúr, és véghez is akarja vinni.

És egy ökölvívó ütését nagyon nehéz elkapni, akárki akármit is mond. Nincs időd rá.

2012. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:

"akik hiányolják az MMA-ból az Aikido-t, azok gondolkodjanak már el, hogy ha tfh. az erőszaknélküliség elvét, akkor az Aikido-sok megerőszakolnák és szétdarabolnák az MMA-s gyerekeket. mert ilyen különbség van egy Aikiso-s harci értéke, és egy közepesen ergya küzdősportoló között.

de mondok olyat, hogy még egy jó ökölvívót is le lehet szerelni Aikido-val. pedig ez már nem az mma szint, hanem komoly ökölvívásra gondolok!"

Komolyan nem tudom eldönteni, hogy most ironizálsz, vagy komolyan írod ezeket a marhaságokat.

2012. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 dftgsgvghgev ***** válasza:

14/15


Az egész stílus arról szól, hogy megpróbáljam. Legalábbis számomra. Hogy miért vélem így, azt az idézetek alatt meg fogod találni, mert leírtam, viszonylag részletesen. ^^


Tudom, furcsa lehet hallani, de engem is úgy tanítottak, hogy ütést megfogni nem lehet. Így egyetértek veled, nem is szoktam ütést fogdosni.

2012. febr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 dftgsgvghgev ***** válasza:
*13 Nem tévedsz ^^ Utólag belegondolva, ez a mondat lopás, mégha idézőjelbe is teszem. Inkább kiraktam ezt a komolytalan nickname-t ;)
2012. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

Hát szerintem nem kéne ennyire lenézni az MMA-sokat hogy "szét darabolnák őket" Azért egy Alistair Overeem-et nem hiszem hogy olyan "szétdarabolnának" Az tény hogy a kung fu-sok akik kínában 5 éves koruk óta tanulják, azok brutális kemények... De rengeteg felesleges dolog van a kung fu ban!!

--------------------------------


Nem nézem le az aikidosokat de szerintem a profi MMA sok "megennék" őket a ketrecbe...

2012. febr. 16. 12:22
 19/42 anonim ***** válasza:

Egy jól képzett tapasztalt japán aikido mesternek, vagy egy komoly kínai kung-fu mesternek, nem ellenfél egy szteroidokkal felpumpált izomagyú MMA-s huszár.


Nincsenek 80 éves mma-sok, sem 80 éves profi bokszolók. Viszont vannak olyan 80 év feletti aikido vagy kung-fu mesterek, akiknek a technikájuk halálos.

2012. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

"Nincsenek 80 éves mma-sok, sem 80 éves profi bokszolók. Viszont vannak olyan 80 év feletti aikido vagy kung-fu mesterek, akiknek a technikájuk halálos."

Hát, igen. Senior kategóriában valószínűleg az aikido mester győzne. :D De azért 20-30 éves korukban, hát, nem vennék rá mérget, hogy az MMA-s veszítene. :)

2012. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!