Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futók, mennyi idő kell a...

Futók, mennyi idő kell a fejlődéshez?

Figyelt kérdés
Tudom, ez egyéni, de mégis, csak nagyjából. Öt percet tudok csak egyhuzamban lefutni. Pár perc séta után újabb öt perc, és ezt megismétlem 3-4x, ennyit bírok. Szeretnék 50 percet lefutni egyhuzamban, séta nélkül. Ha minden nap futok, kb mennyi idő múlva tudom ezt elérni?
2012. jan. 14. 22:55
 1/3 K. Antal válasza:
Attól függ!Ha gyorsan kezdesz futni akkor hamarabb fáradsz ki és nem ért semmit az erőfeszítésed de ha lassan kezded és érzed hogy fáradsz akkor húzz bele mert abból lesz az izom.Annak a jele hogy mennyire dolgoztál jól az az hogy mennyire van izomlázad.Ha eléggé érzed az izomlázat akkor kezdj szintén lassan futni és akkor kezd el növekedni az izmod. Ha ezt mindennap addig csinálod amíg tényleg majd össze esel és nem állsz le közben (ha leállsz akkor megpihennek az izmaid és már kezdheted is előröl!) akkor kb. 1-2 hónap elég lesz rá hogy látványos fejlődésre tegyél szert!
2012. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1-2 hónap? juj az nagyon jó lenne :)) tavaszra már szeretném, ha jobban menne. :)

köszi a tanácsot!!

2012. jan. 15. 14:46
 3/3 anonim válasza:

Kezdő futóknak, persze edzettségtől függően, ajánlott az 5 perc futás és 3 perc séta (körülbelül). Fontos, hogy legyen egy edzésterved, vagy legalábbis a fejedben legyen egy, amiben nyomon tudod követni, hogy adott héten, vagy hónapban milyen távot, hogyan futottál, valamint, hogy ki legyenek tűzve a céljaid. Például, hogy: ezen a héten 5 perc futás, 3 perc séta. Következő héten 5 perc futás, 1 perc séta. És így tovább. Növelheted a futás mennyiségét is, de csökkentheted a sétáét is, vagy kombinálhatod is. Persze ez nagyon egyén függő, igazából ki kell tapasztalni, hogy mit bírsz. Fontos a fokozatosság, nem szabad túl erőltetni magad, de nem szabad lazsálni. :) Fontos a pihenőnap a regenerálódáshoz. Néha velem is előfordul, hogy mennék futni, hogy érezzem, hogy haladok előre a célom felé, de kénytelen vagyok pihenni inkább, mert tudom, hogy kell. Ha diétázol, figyelj arra, hogy legyen energiád a futáshoz, ne „éheztesd magad”.

Szerintem 50 perc futás, olyanok körében, akik nem szoktak hozzá a kocogáshoz, nem könnyű teljesítmény, nem csak fizikailag, hanem szellemileg is, ugyanis elég monoton tud lenni. Én azt mondanám, hogy 2-3 hónap alatt el tudod érni ezt a célt, de ahhoz oda kell tenned magad.

Dicséretesnek tartom, hogy van egy célod, ami nagyon fontos. Elkezdtél edzeni, ami nagyszerű, és ahogy látom, foglalkozol is a témával, tehát még egy plusz pont. Csak így tovább!

2012. márc. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!