Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az aerob miért jobb fogyókúrán...

Az aerob miért jobb fogyókúránál, mint a tánc?

Figyelt kérdés
Nem keringő, hanem ugrálósabb, mozgósabb táncra gondolok (pl. hip-hop vagy discotánc). Ugyanúgy mozog ott is kéz, láb, az aerob miért jobb akkor?
2012. jan. 6. 07:55
1 2
 11/14 Robi.88. válasza:
sztem neki a minnel tobb zsir vesztese a lényeg és amatorkent az a par szazalek h mennyi az izom veszteseg nem sokat szamit max benyom par shakert naponta:)
2012. jan. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja, igaz, kicsit már elkanyarodtunk.
2012. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

távgyaloglók. és tudod kik szálkásak és vékonyak általában? a hegymászók. de ez már szerintem sport kérdése, zsírt hanyagolva: aki hosszan tartó munkát végez, vagy nagy funkcionális erőt használ (felhúzni magad a sziklán 2 ujjal) ráadásul ezt is relative sokáig, azoknak nem is fog nagy izomzatuk fejlődni. lehet hogy gyakorlatilag pont azért mert megy a leépülés is.

azért alapvetően az ember nem is nagyon izmos. mert se nem szokott gyors fehérjeturmixot inni, általában nem is volt sosem olyan jólét, hogy sok ember elhízzon/izmosodjon, illetve mert a legtöbb munkavégzés nem nagy izmokat kíván, amik méretüknél fogva tudtommal fáradékonyak, hanem kisebb izomzatot, amivel akár nagy erőt is ki tudnak fejteni (nagy izomfeszülés).


tehát számos edzés (harcművészet, nagy intenzítású vagy igen sokáig tartó aerob) valóban lehet izom vesztést okoznak, de kis izomtömegből mint tudjuk kisebb a veszteség is :) így hát fenn állhat egyensúly is, tehát normális fehérjebevitel mellett én sem "fogytam el" interval küzdősport edzéseken, illetve a többi sportoló is esetleg vékony, slank, de nem betegesen csak ahogy a testük alkalmazkodott az igénybevételhez.

gondoltam folytatom a téma kerülgetését jó messziről :D

2012. jan. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ezeknél a sportoknál (sziklamászás, atlétika-kivéve rövidtáv) egyértelmű, hogy hátrány a nagy testtömeg, származzon akár izomból is. Én focizok hétvégén 2-szer is teremben 2-2 órát és most hogy kicsit tömegesítettem (foci mellett azért nehezebb)már sokkal lassabb vagyok, nehezebben fordulok, egyértelmű hátrány a nagyobb izom. Az olyan szintű izom az optimális focihoz is, mint C Roninak, kisebb, szálkás, pont elég.
2012. jan. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!