Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az aerob miért jobb fogyókúrán...

Az aerob miért jobb fogyókúránál, mint a tánc?

Figyelt kérdés
Nem keringő, hanem ugrálósabb, mozgósabb táncra gondolok (pl. hip-hop vagy discotánc). Ugyanúgy mozog ott is kéz, láb, az aerob miért jobb akkor?
2012. jan. 6. 07:55
1 2
 1/14 Robi.88. válasza:
sztem az aerob folyamatosabb és jobban mérheto, viszont a tancot élvezed és ettol fugg h te melyiket választod, de én szemely szerint aerob mozgasnal maradnek.
2012. jan. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az aerob mozgás lényege az állandóan 120-130 körüli pulzus megtartása 40-50 percen keresztül, ha ezt Te tánccal is tudod biztosítani, akkor azt is nevezhetjük aerob mozgásnak.
2012. jan. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Robi.88. válasza:
nem hiszem h egy tanccal annyi kaloriat elegetsz mint futassal pl
2012. jan. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
attól is függ milyen tánc. az átlag kocogás energiafogyasztását nem nehéz hozni más, szakaszos de intenzívebb edzéssel.
2012. jan. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az igaz, mert a futás sok embernél inkább cardio.

Ugyanis nem eléggé edzett embernél futásnál simán felmegy 150-re is a pulzus, ami cardio tartomány, viszont több kalóriát használ fel a szervezet. Viszont a kalóriafogyasztás kevesebb része fog zsírból származni, míg az aerob mozgásnál (lassabb kocogás, gyors séta) a kalóriák nagyobb része fog zsírból megy.

2012. jan. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az előzőt Robi88-nak írtam.
2012. jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

de edzés utáni órákban magasabb a zsírégetés is, az izmok visszatöltésénél! (lásd tanulmányok az intervallum edzésekről szálkásításnál, illetve összehasonlítások az aerob edzésekkel)

persze ezek mind csak divat irányzatok, évről évre változhatnak a megítélések, ahogy egy-egy újabb tanulmány napvilágot lát. engem a nagyobb intenzitású edzés eredményei jobban meggyőztek. nem azt jeleni, hogy abszolút igaza is van.

2012. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mennyiségre nézve több zsírt égetsz nagyobb intenzitású edzésnél, inkább az a baj vele, hogy izomveszteség is nagyobb lehet. Százalékosan nézve az aerob edzésnél nagyobb rész származik zsírból, mint a nagyobb intenzitású cardionál. Mondjuk cardioval elégetsz 600 kcal-t és ennek legyen 60 %-a zsírból az 360 kcal zsírból, aerobnál pedig ugyananyyi idő alatt csak 400 kcal-t, de annak 80 %-a megy zsírból, akkor 320 kcal megy zsírból. Tehát tényleg igaz, hogy cardioval több zsírt égetsz mennyiségben, de több izmot is.
2012. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

normál kajálásnál is?

nem tudom ismered-e H4xort, testépítő, régen írt itt is gyakrabban (de lehet hogy most ő ír oyeacch néven, nem tudom én ezt már követni) sportban, edzésben benne van.

ő írta bizonyos tanulmányok alapján, hogy a hosszú aerob edzések alatt is melyik stressz hormon szintje nő, ami megint csak katabolikus..

már megint nem könnyű megfelelően tudni, hogy mi is van :D

de köszönöm, hogy leírtad Montez!

2012. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen én is belekavarodok az elméleti elemzésekbe.:)

Bunny is írta, hogy nem célszerű 60 perc felett végezni az aerob edzést sem, mert ott is van utána izomveszteség.

A távgyaloglókon sincs túl sok izom. Persze kis cuccal minimálisra lehet csökkenteni az izomveszteséget, de én csak a naturál szemszögből írtam.

2012. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!