Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fejlődni fogok így egyáltalán?

Fejlődni fogok így egyáltalán?

Figyelt kérdés

Így néz ki egy hetem:

1.nap-15 perc kardio,30-35 perc súlyzó,20 perc kardio

2.nap-40-45 perc kardio

3.nap-pihi

4.nap-15 perc kardio,30-35 perc súlyzó,20 perc kardio

5.nap-40-45 perc kardio

6.nap-pihi

7.nap-15 perc kardio,30-35 perc súlyzó,20 perc kardio


A súlyzós edzések mindig ugyan azok. Ez gond? A legnagyobb probléma a fenekemmel ( lapos)van azért edzem azokat minden alkalommal.


Az étrendem fehérjedús, iszom fehérjét, szedek vitamint és CLA-t.


2011. nov. 16. 09:49
1 2
 1/12 Zakathol ***** válasza:

Mi számít nálad fejlődésnek?

Izmot így biztos nem fogsz építeni, viszont a zsírt szépen le tudod adni.


Csak egy megjegyzés: Jobb lenne ha a súlyzós edzés előtt letudnád az egész kardiot szerintem. De a legjobb az lenne, ha reggel egy fehérje turmix után menne a kardio, utána a nap későbbi időpontjában a súlyzós edzés.

2011. nov. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A fenekemre szeretnék izmot építeni.


Min kéne változtatnom?

2011. nov. 16. 10:15
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a reggeli kardio nem fér bele, mert a férjem éjszaka még dolgozik és reggel alszik. A fiam pedig állandó felügyeletet igényel, mert most tanul járni. Így nem tudok felülni a bicóra amíg a férjem nem vigyáz a babára.
2011. nov. 16. 10:19
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy L-carnitint iszom edzés előtt, akkor arra sincs szükség?
2011. nov. 16. 10:20
 5/12 Zakathol ***** válasza:

Az a baj, hogy a növekedéshez és a fogyáshoz két teljesen különböző táplálkozásra van szükség.


Növekedéshez pozitív kalóriamérleg, fogyáshoz negatív.


Az étrendedet nem írtad, le de nekem ebből a sok kardioból az jött le, hogy fogyni szeretnél. Ha fogyni szeretnél ahhoz ez jó amit leírtál - ha alacsony szénhidráton vagy - viszont akkor izomnövekedést ne várj.


Lehet úgy csinálni, hogy ha sikerült leadnod a fölösleget (természetesen már ez is látványos javulást eredményezhet a fenéktájon, mivel a zsír alól szépen "előbújik" az izom) akkor utána átálhatsz, tömegnövelő étrendre - magas ch bevitel ~4g/testsúlyod naponta - és mellé ugyanúgy súlyzós edzés.


Fenékformáláshoz guggolás, kitörés nagyon jó.

2011. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Zakathol ***** válasza:

Az L-carnitin mindkét folyamatban segíthet: tömegnöveléskor ad egy pár % plusz energiát - így jobban bírod a terhelést, fogyáskor viszont segíti a szervezetet a zsírok "mobilizálására", azaz a zsírégetésre.


Fontos leszögezni, hogy ezek a termékek mindenkinél másképp teljesítenek, így nem lehet előre megjósolni használatuk eredményét. A fő hangsúlynak a helyes táplálkozáson kell lennie. Ez a legfontosabb!

2011. nov. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

[link]


Ez lenne az étrendem, de ahhoz képest amit írtál kevésnek gondolom pedig alakformálás céljából készült.

2011. nov. 16. 10:32
 8/12 A kérdező kommentje:

Egyébként 59-ről kezdtem, most 51 vagyok a 160 centimhez.

Akkor ennél is kevesebbet ettem. De az edzések ugyan ezek voltak csak kevesebb ismétlésszámmal ment a súlyzós.

2011. nov. 16. 10:34
 9/12 A kérdező kommentje:
És a kardiót csökkentenem kell vagy maradhat?
2011. nov. 16. 10:34
 10/12 Zakathol ***** válasza:

Tömegeléshez ez nem rossz étrend.


Ha nem nősz, akkor emelj napi 50g ch-t a bevitelen. Egy kis plusz rizs mindenhova és hamar meglesz az. Sajnos ezzel egy kicsit szórakozni kell, mert lassú a változás és nehéz belőni a helye értékeket. De ha egyszer már tudod, hogy neked kb mi a jó, akkor később már nem lesz ezzel gond.


A kardiot is kicsit visszább lehet fogni. Én heti 2-3 alkalomnál többet tömegeléskor nem alkalmaznék.


A súlyzós edzés remélem teljes testet érint! :)


Ja igen, és a turmixot fogyaszd súlyzós-edzés után egy kis szőlőcukorral(30-40g), hogy az extrém anabolikus szakaszt kihasználd.

2011. nov. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!