Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy is van ez a fehérjebevitel?

Hogy is van ez a fehérjebevitel?

Figyelt kérdés
Elkezdtem aerobicozni, meg guggolni-kitörni, stb, hogy izmot növeljek. Eddig nem volt nagyon látványos, mert az étkezésre nem figyelek. Azt hallottam, hogy sok fehérje kell, de én ezt nem nagyon tudom meghatározni, hogy mit egyek és mennyit. 18/L vagyok, 46 kg. Lenne szíves valaki írni egy fehérjegazdag étrendet?:D Vagy pl. hogy naponta igyak meg x dl tejet, egyek meg 3 joghurtot, x dkg csirkehúst, vagy vmi?! :D
2011. aug. 11. 13:04
 1/2 oyeacch ***** válasza:

Tej NEM jogurt NEM Csirke IGEN meg más sovány húsok.


46 kila vagy, 2g/tskg fehérje kell, meg 4-5g ch. az 100g fehérje és 400 g ch /50 kilódnak számoltalak.


A fehérjebeviteledet fél kiló hús tökéletesen fedezni, amennyiben nem akarsz fél kilót enni vegyél fehérjét. /ne nőknek való fél kilós lófaszt, hanem min. 2 kilósat./


ch nak meg rizs+ zabpehely

2011. aug. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

tejet nem célszerű inni, tejcukor tartalma miatt.

fehérjedús ételek: sovány húsok, pl. csirkemell., hal, pulyka, etc.etc. sovány túró, lehet kapni lidl-ben cottage cheese nevű ételt, az is kitűnő estére. szénhidrátnak meg rizs, burgonya, köles,hajdina,zabpehely... sok zölség mehet mellé.


a lényeg, hogy lehetőleg minden étkezésed tartalmazzon fehérjét, és próbálj meg sűrűn keveset enni, pl napi 6 alkalommal.

2011. aug. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!