Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek felháborító ez?...

Szerintetek felháborító ez? -többi lenn

Figyelt kérdés

Szóval 24 éves vagyok. Egy éve járok kondiba, még is 65 kg vagyok a 18 1-2 centimhez... Oké, két hetente veszek össze a szüleimmel azon, hogy márpedig értésék már meg, hogy nem ártanék az egészségemnek, ha tíz kilót felszednék, de engem felháborít, hogy látatlanban mindenki véznának, vagy nem épp álompasinak nevez egy ilyen arányú embert...

Igen, én magam is utálom ezt az állapotot, hiszen épp ma idegesítettem utoljára fel magam azon, hogy az öregem köti az ebet a karóhoz, hogy márpedig ne b.sszam szét magam porokkal, meg, hogy pont ez a leg ideálisabb súly nekem, de miért érzik magukat feljogosítva emberek, hogy e miatt gátlástalanul lenézzenek valakit?

Már a tököm tele van ezzel...


2011. júl. 26. 00:20
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

G'sback!

Már mondtam, hogyha ekkora nagy pofád van, legalább írj már egy rohadt e-mailt, hogy megtudjam te ki vagy, és mire ekkora a pofád!

Igen, én elismerem, hogy nem ez a legoptimálisabb túlsúly, de, nem a mindennapjaimhoz vártam tanácsokat. Magam megítélésével eleve szarul állok, mivel látássérült vagyok, amit csak azért említettem meg, mert te utolsó, élősködő nem tudom én minek neveztél. Erre írtam némi utalással, hogy remélem egyszer megtapasztalod milyen ez, de ennek ellenére szereztem már két szakmát, most meg fősulira járok, szóval a tőlem tellhetőt megteszem, hogy végre függetlenedni tudjak. Ennek alapvetően semmi köze a kérdéshez, ami egy igen egyszerű dolog lett volna, ha egyeseknek nem haladja meg a szellemi képességeit az értelmezése -itt konkrétan rád gondolok kedves "barátom", de te mindjárt leélősködőztél. A kérdés ugyanis kedves agyatlankám az lett volna, hogy miért kell mindjárt b.asztatni valakit, ha valaki leírja, hogy 180 cm körül van, és hozzá 65 kg... Bezzeg, ha valaki 110 kg ehhez a magassághoz mindjárt már csak masszív lehet, akár milyen elhízott is, és nem egy izmos két ajtós szekrény, vagy csak egyszerűen nem illik megemlíteni a dolgot, mert ez nem esik jól szegénynek. Na, én is ezen a véleményen vagyok, de akkor a soványakat miért csak jószándéknak számít cseszegetni ezzel?

Igen, tudom, hogy sovány vagyok, nem mondtál ezzel semmi újat, ráadásul olyannyira tisztában vagyok ezzel, hogy nem is ez volt a kérdés.

Viszont mi a p.csáért rondítottál ide a normális, kommentek végére? -én meg voltam olyan hülye, hogy felhúzzam rajtad magamat, pedig az életben egy ilyen beszólás után max szembeköptelek volna, mert az ilyen tapintatlan, rosszindulatú emberek véleménye pont nem érdekel, max elsőre szarul esik...

2011. júl. 26. 20:12
 22/27 A kérdező kommentje:

Jah, még egy értelmezési hiba...

Bazzeg, írtam, hogy épp tegnap vitáztam erről utoljára a faterommal. Akkor ki nem mer szólni?

Én egész egyszerűen belátom, hogy az én általam hozzátett jövedelem a családi költségvetés nagyon kicsiny részét teszi ki -itt jött be a látássérült vagyok téma, így nem nyújtózkodhatok túl azon a bizonyos képzeletbeli takarón. Ezt a mondatot Solarian figyelmébe is ajánlom, mert ez az amiért 24 évesen még igen is függök tőlük, és, ha valamire nem akarnak pénzt adni, akkor nem fognak, én meg más f.aszával amúgy sem szívesen verném a csalánt...

Ja, igen, ez az igazság, vaksi vagyok, vézna, viszont tuti biztos vagyok benne, hogy neked is van olyan hátrányos tulajdonságod, amivel szembesülnöd kell, mégpedig az arogáns, intoleráns, pökhendi, kioktató stílusod... Sőt, tutibiztos, hogy még ezen kívül is van, mert az ilyen modorral szinte biztos vagyok benne, hogy valamit kompenzálni akarsz, illetve örülsz neki, hogy másnak is vannak problémái, és ezt vigyorogva a képébe mondhatod.

2011. júl. 26. 20:22
 23/27 Solarian válasza:

"Az egyik öli a másikat a harmadik meg kritizál..." tökéletes ide az idézet.


Na mindegy. 2-3 éve engem is elfújt az első szél. Akkor egy rokontól azt a tanácsot kaptam hogy ha már tele ettem magam dobjak be 1-2 marok mogyorót/kesudiót/pisztáciát. Bevált. Szeintem maga a módszer nem drága, egy próbát megér.

2011. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, majd kipróbálom, valamint a banánra esküsznek sokan.

Honnan van az idézet? -nekem olyan Alvin és a mókusok zenekar stílusúnak tűnik így elsőre, de ez csak olyan első benyomás. :D

Egyébként, hogy az eredeti témánál maradjak, azt nehéz sokaknak felfogni, hogy a testalkatán nem mindenki tud változtatni, ugyanis igenis vannak olyanok, akik bármit csinálnak, akkor sem vastagodnak, vagy épp fogynak le a zsírjukból. Viszont nem enni még mindig könnyebb egy olyan embernek aki túlsúlyos, mint

1: a rosszullétig enni olyannak, aki hízni akar

2: ha valaki nem visz be táplálékot, tuti, hogy a zsírjából kell táplálkoznia a szervezetének -igaz elismerem, vannak akik fogyni nem tudnak, viszont annál rosszabb nincs, mint amikor jól teleeszi magát az ember, aztán fél óra múlva konstatálja, hogy (már elnézést a kifejezésért), de kif.osta az egészet.

A konditeremből ismerek túlsúlyos, és hozzám hasonlóan vékony embert is, ill még nálam jobb "alapanyagú, de még vékonyt is". persze megy a tanácsadás, mindenki tudja, hogy a másiknak mi a jó :), és felvetettem a végén, hogy ki hányszor megy a budira -nem pisilni. A kövérebbek sok esetben 2-3 naponta, míg a soványabbak naponta 3x. Én speciel jelenleg legalább annyit eszem, mint a 105-110 kg-os barátnőm, igaz, egységnyi ételt jó másfél-kétszer annyi idő alatt fogyasztok el. Ő hat után nem, vagy alig eszik, én meg általában kilenckor vacsizom. Még is, én hízni, ő fogyni nem képes.

Heti háromszor edzem, -igaz, fehérjét csak edzések után iszom egy pohárral, ott helyben. Tehát én szerintem szinte mindent megtettem annak érdekében, ogy természetes módon építsek izmot, ezért esik rosszul, ha leszólnak. A mogyorót még konkrétan ebben a formában nem próbáltam, de műzlit rendszeresen fogyasztok, amiben hasonló okosságok vannak. Reméljük beválik az ötleted solarian, neked köszi a segítő szándékú commentet, ahogy a többi válaszadónak is, akik jó szándékkal álltak a témához.

Sajnos nem túl jók a kilátásaim, mert: van két fiú féltesóm, két külön anyukától: 183 centi/60-65kg között -igaz, ő abbahagyta a gyúrást, fénykorában 70 kg is volt: 28 éves.

2: 197 cm, 74 kg, sohasem gyúrt: 42 éves

Apa: 64 éves lesz, mostanra pocakkal együtt 80 kg körül van a 180 centijéhez-túlsúlyosnak tartja magát, de 40 éves koráig cingárabb volt úgy, hogy neki e mellett a családban talán egyedül jól felépített izomzata van, igaz, ezt több évtized sportolással érte el.

Anyuka: 172 centi-55-56 kg: 48 éves. :D

Mindenesetre még próbálkozom, de nem túl jók a kilátásaim. :)

2011. júl. 27. 00:11
 25/27 anonim válasza:
Ajánlom még a TESTKONTROLL c. könyvet. Vannak akik nem hisznek benne, igazából fogyózóknak találták ki, de én speciel tanultam belőle. Olvasd el, ezzel megérted a gyomor működését, és még sok más dolgot. Barátnődnek is ajánlom, számomra érdekes könyv volt. 2000 ft. körüli áron van, de jó könyv, Amerikában állítólag sikerkönyv...
2011. júl. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, majd utánajárok.

Egyébként tök jó lenne, ha a médiában is kicsit többet foglalkoznának a hízni nem tudókkal is, mert rengeteg féle fogyási tanácsot lehet hallani a tv-ben, olvasni az újságokban stb, ide vezethető vissza a kérdésem alapköve, azaz, hogy a kövérséget betegségnek, és diszkréten kezelendő dolognak tekintik, míg a soványságot nem. úgy tartják, mi úgy is rohadt büszkék vagyunk magunkra, éígy nem árt az egónknak némi helyretétel -pl " a férfi 100 kg fölött férfi", vagy "zörgő csontok így, meg úgy"..

Amúgy ez a zörgő csont is hülye megközelítés, mert van az erősebb csontozatú alkat, aki úgy 65 kg a 180 centijéhez -na, ők tényleg nagyon soványak, és van a én típusom, akinek "kisebb" a csontozata, így arányaiban több valameylyest a húss talán. Nem "sipákolni" akarok ezzel, de előbbiek testépítésileg pl jobb alapanyagok, mert pl alapból szélesebb a válluk csontilag is, így több izmot lehet rá pakolni, így ők hamarabb jobban néznek ki, mint én, így a soványabb kinézet, csak azonos súly, és magasságnál áll fenn rájuk.Beszélgettem már testépítő edzőkkel, és állítólag ők a legjobb alkatok, mert nem is hízékonyak, viszont ránéznek a súlyzóra és nő az izmuk...

A kövéreknek az ízületeik miatt nehéz az edzés, azaz le kell fogyniuk izomépítés elött és van az én típusom, amely nem hízékony, de izmot is nagyon nehezen épít. Ezzel el is érkeztem a kérdés igazi lényegi részéhez, azaz, azért tartom felháborítónak a vékonyak leszólását, mert igen is vannak, akik nem önszántukból ilyenek, tenni is alig tudnak ellene, és igen is ugyanakkora problémaként élik meg, mint a túlsúlyosok az ő problémáikat. Ráadásul mi velünk sokkal kevesebbet foglalkozik a média, így jobban magunkra vagyunk hagyva.

2011. júl. 27. 10:57
 27/27 A kérdező kommentje:

Jajj!

Most veszem észre, hogy a napokban azt írtam, hogy tudom, hogy nem ez a leg optimálisabb túlsúly... :D

2011. júl. 28. 22:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!