Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jobb testtartás gyúrással?

Jobb testtartás gyúrással?

Figyelt kérdés
van a felsőtestemen elég izom, de csak akkor látszik, ha kihúzom magam és kinyomom a mellem, befeszítek. ha gyúrok folyamatosan, akkor automatikusan be fog állni a testem ilyenre, vagy kell hozzá sok hátat is? tudom, hogy a hát alapból kell, mert mindent illik edzeni, de én csak a széles hátra utazom, a cövek hátra nem.
2011. júl. 6. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A "cövek" hátat nem ismerem,de a férfias megjelenésben a széles hátizom talán a legfontosabb.

A problémádból gondolom,hogy az alsó hátizmaidra nem fektetsz túl nagy hangsúlyt,pedig a jó kiállásért és egyenes tartásért az felelős.

Tedd be az edzéstervedbe a hiperhajlítást,homorítást,csípőemelést.

Ez azért is fontos,mert ha nagy súlyokkal dolgozol,gyenge tartó izmokkal az egyenes út a gerincproblémákhoz,porckorong kidülledéshez,sérvhez.

2011. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

cövek alatt az egyenes, feszes tartást értem.

igen, a hátmerevítő izmokról tudom, hogy edzenem kell, mert felelősek a jó tartásért, de nekem inkább azzal van gondom, hogy a karjaim, vállaim előrebuknak, pedig úgy van megfelelő kiállásom, ha ezek hátra vannak húzva.

2011. júl. 6. 23:37
 3/3 anonim ***** válasza:
A jó testtartást inkább gyakorolni kell és "igény" szerint ügyelni is rá az elején. Én gyúrás nélkül is patent egyenese állok mindenütt. Most, hogy izmos is vagyok a helyzet kezd kellemetlenné válni, mert azt hiszik, hogy nagyon gizda vagyok, pedig én alapvetően kihúzom magam mindig bárhol, bármit csinálok.
2011. júl. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!