Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 100% Whey Protein Izomnövelésr...

100% Whey Protein Izomnövelésre+tömegnövelésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok a témában, ám arra szántam el magam, hogy most nyáron izomnövelésen keresztül jó lenne ha a testtömegem is nőne.

Mivel hatékonyan szeretném csinálni, és szeretném látni az eredményét is, úgy döntöttem, hogy beruháznék egy ilyen kiegészítőre a kérdésem az lenne, hogy ez megfelelő lenne e számomra.

A cél az lenne, hogy felszedjek egy kis izmot, illetve testsúlyt is. Namost tudom, hogy a szénhidrátok is fontosak, ám azt szerintem rendes kajával be lehet vinni, míg a fehérjéket azért nehezebb, illetve szerintem nekem most abból több kellene. Szóval a kérdésem az, hogyha ezt a port beveszem naponta 3x reggel, edzés után, és lefekvés előtt akkor el lehet e érni vele a kívánt célt egy belátható időn belül. Azért fontos ez, mert szeretném ha 1 hónap elteltével már azért lenne valami nyoma, valami kis pici ami jelzi, hogy jól csinálom. (Természetemből adódóan szeretem látni ha valami eredménye van annak amit csinálok. Nálam ez nagyon fontos.)

Kiemelném azt, hogy nem hatalmas izmokat akarok, nem egy nagydarab izmos fickó akarok lenni, hanem egy egészséges, jó izomzatú emberke, akin azért látszik hogy van valami.

Jah és amit még megemlítenék, hogy nekem fontos az állóképesség is, ezért heti 2x mennék futni(kb. 4km) és biciklizni(kb 15-20km) is, ez nem baj?

Jah és az erőedzések minden másnap mennének csak, hogy legyen idő a regenerálódásra is.


Köszi a választ! :)


2011. jún. 24. 13:47
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül kell egyszerre izomnövelésre edzened és állóképességre is... koncentrálj az egyikre. ha izmot növelsz, akkor edzz olyan keményen, hogy ne is kívánj tekerni! a pihenőidődben meg ne sportolj mást, hanem pihenj.

és addig amíg nem tudsz kondizni, addig nyomd a tekerést vagy ha x hónap után mondjuk nem jársz konditerembe, akkor fuss. egyébként meg kezdd el a sajátsúlyos edzést, de nem véletlen mondják neked a súlyzós edzést.

2011. jún. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Igazából a biciklizés ilyen távval inkább csak hobbi lenne.

Egyébként amiket az előbb írtam súlyzók, (pár kg) azzal bicepszre sem lehet edzeni, főleg ha mondjuk összefognám 1 kézbe a kettőt?

Akkor a biciklizést hagyom és csinálom a felhúzódzkodást meg a fekvőket stb ahogy írtam az előbb.


Egyébként hogy érdemes ezt csinálni? Annyi pl. fekvőt nyomni egy nap, egy edzésen, hogy a végén teljesen lefáradjak, és maradjon annyi erőm, hogy megtaláljam az ágyat, vagy amennyi jól esik, de azért keményen?

2011. jún. 25. 10:53
 63/70 anonim ***** válasza:

hát ha már edzel, szerintem a legkeményebben. most miért ne fárasztanád le magad fullra, pláne itt van akkor neked az állóképesség edzés is, ugye.


másrészt fekvő: 3-4 év alatt látszódni is fog, nekem is kellemesen izmos formát adott. bár lehet inkább 4-5 év alatt, normál házi koszton.

izomításhoz minimum nagy ellenállású edzés -> ugye ilyen a súlyzó. neked meg 1kezes fekvő, 1 lábas guggolás.. húzódszkodás is mehet 1 kézen.

ezekről tudni kell, hogy nem olyan hatásúak mint egy konditeremben a súlyzós edzés, viszont jó edzés. 1 kezes húzódszkodás: nyilván nem így kezded, az összes ilyen gyakorlatnak van könnyített változata, hogy meg tudd csinálni! Pavel - a meztelen harcost töltsd le netről, egy nap alatt olvasd el benne a gyakorlatokat és a szabályos kivitelezést (tehát át is lehet futni, mert ki vannak emelve a legfontosabb pontok) ha kicsit másképp csinálod, akkor jó izmosításra is valamennyire, mert amúgy kizárólag erőnövelésről szól. tehát ha úgy tartasz mellette pihenőt mintha kondiznál, olyan ismétlésekkel dolgozol.. eszel mellette, akkor használnia kell az egykezes fekvőnek például.

2011. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 A kérdező kommentje:

Ahham,értem.

Mindjárt le is töltöm akkor a netről.


De akkor én elvileg a könyvben leirtanál gyorsabban fogok haladni nem?

2011. jún. 25. 11:03
 65/70 anonim ***** válasza:

?

a könyvben 1-2 nap alatt történő erőnövelésről beszélnek, miben haladnál ennél gyorsabban? izmosodásról nem szól a könyv. izmosodáshoz olyasmi edzéstervet csinálj (ismétlésszám pihenés stb.) mint amiket Márkék írtak, és olvastál a neten, csak a gyakorlatokat tanuld meg a könyvből. és akkor igen, fejlődni fogsz bizonyosan. de egyél (bocs, zabálj :)) csűrd a proteint, és edzz keményen plusz pihenj is sokat.

az egykezes fekvőről annyit, hogy szabályosan ma reggel nagyon bekeményítettem, és ment 10 darab. na most én nem vagyok hawai gitár, te majd tedd fel valami emelvényre, ágyra a kezed, mert eleinte, szabályosan nem biztos hogy menni fog 1 darab is földön.


1 kérdés: ha azt írom "edzz" az ugye jól van írva? felszólító módban. csak mert alá van húzva pirossal... :/

2011. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 A kérdező kommentje:

Köszi.

Mindjárt elolvasom a könyvet, most kezdem. Hát nem nagyon ment még az egykezes fekvő :) De majd idővel, ha nekiállok eljutok oda is. Remélem :)


Véleményem szerint az edz-nek nem az edzz a felszólító alakja, hanem az eddz ;) Bár lehet tévedek...


Nah jó, akkor még lehet fogok kérdezni egy-két dolgot a későbbiekben. Azt elárulod nekem, hogy hány éves vagy? Csak kíváncsiságból kérdezem egyébként, nem akarok tolakodni.

2011. jún. 25. 12:45
 67/70 anonim ***** válasza:
én épp 21.. a nyelvtani dolognak meg most utánolvasok.
2011. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 A kérdező kommentje:

Rendben.


Éppen olvasom a könyvet, majdnem a közepénél tartok már. Nagyon érdekesek azok a megállapítások, hogyha befeszítem a kar-has-farizmomat akkor könnyebben megy a fekvő. És tényleg :)

2011. jún. 25. 13:55
 69/70 anonim válasza:
Szerintem azokra a súlyzókra pakolj még.Én azt mondom mindig annyival dolgozz, amennyit elbírsz és szabályosan végzed a gyakorlatot.
2011. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:

igen, valami izomstimulációs hatás.. sok érdekes tulajdonsága van az emberi testnek, elég összetett.

én nem úgy tekintek az emberre, mint akit agy kur.va AK47-essel egy lövéssel ki lehet nyírni, hanem úgy közelítem meg, hogy mi mindenre képes!

van egy olyan "jelenség" is, hogy stressz hatására, pl. ha az életetd múlik a helyzeten, akkor az agy felold pár biztonsági kötést reflexet vagy akármi is lenne a tudományosan helytálló neve ezeknek, és mondjuk a normál erőkifejtésed hároszorosára képes leszel, úgy, hogy a saját csontjaid és ízületeid is megsérülhetnek/eltörhetnek.. szóval az erőben mint képesség nagyon sokminden rejlik, amivel érdemes foglalkozni.

az a példa amit mondtam azt hiszem egy betegségnél is megfigyelhető. van egy epilepszia nevű, ha jól tudom idegrendszeri eredetű betegség "rángógörcs" amikoris a beteg csapkodását nem lehet lefogni, mert eltörné a saját csontjait. ugyanis az izmai még megfeszülnek, és úgy tűnik ilyenkor nem működik az a korlát, ami az izomrostok működését korlátozza.. csak érdekességnek gondoltam említeni.

2011. jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!