Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 100% Whey Protein Izomnövelésr...

100% Whey Protein Izomnövelésre+tömegnövelésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok a témában, ám arra szántam el magam, hogy most nyáron izomnövelésen keresztül jó lenne ha a testtömegem is nőne.

Mivel hatékonyan szeretném csinálni, és szeretném látni az eredményét is, úgy döntöttem, hogy beruháznék egy ilyen kiegészítőre a kérdésem az lenne, hogy ez megfelelő lenne e számomra.

A cél az lenne, hogy felszedjek egy kis izmot, illetve testsúlyt is. Namost tudom, hogy a szénhidrátok is fontosak, ám azt szerintem rendes kajával be lehet vinni, míg a fehérjéket azért nehezebb, illetve szerintem nekem most abból több kellene. Szóval a kérdésem az, hogyha ezt a port beveszem naponta 3x reggel, edzés után, és lefekvés előtt akkor el lehet e érni vele a kívánt célt egy belátható időn belül. Azért fontos ez, mert szeretném ha 1 hónap elteltével már azért lenne valami nyoma, valami kis pici ami jelzi, hogy jól csinálom. (Természetemből adódóan szeretem látni ha valami eredménye van annak amit csinálok. Nálam ez nagyon fontos.)

Kiemelném azt, hogy nem hatalmas izmokat akarok, nem egy nagydarab izmos fickó akarok lenni, hanem egy egészséges, jó izomzatú emberke, akin azért látszik hogy van valami.

Jah és amit még megemlítenék, hogy nekem fontos az állóképesség is, ezért heti 2x mennék futni(kb. 4km) és biciklizni(kb 15-20km) is, ez nem baj?

Jah és az erőedzések minden másnap mennének csak, hogy legyen idő a regenerálódásra is.


Köszi a választ! :)


2011. jún. 24. 13:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 A kérdező kommentje:

értem, hát mindegy ez van.

De 2 kg izom az mennyi idő alatt?

2011. jún. 24. 15:51
 32/70 A kérdező kommentje:

De akkor visszatérve az eredeti kérdéshez, ez így amit leírtam megfelelő, tehát lehet vele látható eredményeket elérni? Mert megnéztem itt is: [link]


És nagyon hasonló elveket írnak ott is...


Tehát rendes kaja, kenyér, rizs, szénhidráthoz.

Napi 3x ez a fehérjepor. Reggel, edzés után, este.

Illetve edzések után szőlőcukor.

Melltette reggelire tojás, napközben tofu, magok sajt, ilyesmi.

3-4 liter folyadék (víz)

És akkor heti 3 edzés.

Ez a koncepció így rendben lenne?

2011. jún. 24. 15:58
 33/70 A kérdező kommentje:
Nyilván a sok zöldség-gyümölcs az alap...
2011. jún. 24. 15:59
 34/70 anonim ***** válasza:
Edzés után fehérje is menjen, ne csak szőlőcukor.
2011. jún. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:

van egy olyan sajátosság, hogy aki még sose edzett az látványosan fejlődik az első egy két hónapban.


Pl amikor 17 voltam, egy hónap alatt nyáron 2 centit nőtt a bicepeszem, haveromé 3-at.


Mindez azért mert az első időszakban a szervezet magától sok vizet köt meg, és attól látványos a fejlődés.


Viszont amikor már ez az időszak elmúlt, na az a kemény dió.


Szóval ha még nem edzettél, és most fogsz életedben először, 1-2 hónap alatt lesz olyan változás, ami másoknak nem feltétlenül, de magadnak mindképp fel fog tünni

2011. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:

hát elveket félretéve, jó lesz! ha elég fehérjét viszel be takarmányból (szója) és mellette kiegészíted tápkieggel, akkor beviszed a szükséges fehérjét.. ha mellette energiát is viszel be eleget, az alapok adottak. edzést is írtak, fogadd meg azt is és fa.sza lesz.

az életmódodat meg azért boncolgatják, mert értelmesen kérdeztél, értelmes ember módjára utánaolvastál (ritka ám!) ezért érdekes lehet a válaszod is, természetesen nem kötelező leírnod semmit, de miért ne válaszolnál miután szerintem te már megkaptad a választ. még sokan erősítsenek meg? :)

2011. jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:

érdekesség a builderes vega. étrendes oldalról

"A vegetáriánus életmód előnyei


-alacsonyabb koleszterin szint a magas koleszterintartalmú étrendnek köszönhetően az artériák lassan elzáródhatnak, -ezzel koszorúér elzáródást okozva

-alacsonyabb zsírbevitel. A mag zsírbevitel elhízáshoz, ---->szívbetegségekhez vezet

-több komplex szénhidrát és rost bevitele

-kevesebb méreganyag

-olcsóbb életvitel"


koleszterin: én zsírosan eszem, alkatnak és edzésnek köszönhetően a vérkoleszterinem kimutatási határérték alatt van (kézi műszer). de nem kell zsírszalonnát tolni befele senkinek akinek ez nem megfelelő. szerintem az érv kilőve, akinek keringési problémája van, egyen csirkemellet meg tonhalat.

- több komplex CH, rost. húsok mellett annyi komplex CH-t és rostot eszel amennyit csak akarsz. ennél lehet többet, az már akkor akaratod ellen van.. hüleség :)

- kevesebb méreganyaggal nem tudom mire gondolnak.. leendő élelmiszermérnökként sohasem hallottam, hogy a hús mérgező lenne, illetve pont az a cél hogy az ilyen mérgezéseket elkerüljék :D persze, más anyagcseretermékek keletkeznek húsfogyasztással.. adom.

-olcsóbb. pássz, az élet nem olcsó.. egy tehén olcsóbban táplálkozik mint egy ember, hát.. oké.

2011. jún. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor úgy látom ez így jó lesz.

Persze, hogy utána olvastam, hiszen érdekel a téma. Tudom, biztosan kérdeztem butaságokat, de próbálok előtte tájékozódni. :)


Igazándiból amint írtam azért vagyok vegetáriánus (tojást, tejterméket eszem), mert nem értek egyet azzal, ahogyan az állatokkal bánnak. Igen, tudom ez gáz meg minden, de engem zavar. Egyszerűen nem vagyok képes így megenni a húst, és nem is szeretném. Hozzá teszem, mostmár nem is kívánom. Tudom, tisztában vagyok vele, hogy olyan külsőért mint aki húst fogyaszt nekem sokkal többet kell dolgoznom. Sőt akár az is lehet, hogy nem elérhető számomra. Ez van, ezt tudomásul veszem. Viszont szerintem(és erősítsetek meg ha így van) egy normális külsőt, ami nem pálcika vékony (most ilyen vagyok) azt el lehet érni, sok kajával, fehérjebevitellel, szőlőcukorral és heti 3 edzéssel. Nem izomkötegek tonnáit akarom, csak azt, hogy ne legyek annyira vékony, legyen egy felvállalható külsőm, és ami fontos. Plusz nekem az állóképesség is fontos, szeretek futni, biciklizni. Egyszerűen csak jó kondiban szeretnék lenni átlagos/normális izomzat mellett. Még véletlenül sem gondolkozom hatalmas izmokban. Nem is szeretnék nagyon olyan lenni, mindamellett hogy minden tiszteletem azoké, akik képesek ilyen komolyan dolgozni érte.

Hát. Ennyi :)

2011. jún. 24. 16:19
 39/70 A kérdező kommentje:

No, akkor szerintem táplálkozásról ennyit. Ha még valaki hozzáfűzne valamit, azt nagyon megköszönöm.

Az edzésről is érdekelne néhány vélemény.

Összeraktam egy otthon is kivitelezhető edzéstervet, kezdésnek.


Hétfő : -Fekvőtámasz 3 edző sorozat

- Lábemelés 3 edző sorozat


Kedd : pihenés , nincs edzés


Szerda : -Húzódzkodás 3 edző sorozat

-Guggolás 3 edző sorozat


Csütörtök : pihenés , nincs edzés


Péntek : -Fekvőtámasz 3 edző sorozat

-Lábemelés 3 edző sorozat


Szombat : pihenés , nincs edzés


Vasárnap : -Húzódzkodás 3 edző sorozat

-Guggolás 3 edző sorozat


Na most ha ez így jó, akkor még olyan kérdésem lenne, hogy Szombatra ne tegyek bele valamilyen állóképesség fejlesztő programot, mondjuk 15km tekerés vagy pár km futás? Csak mert nekem az állóképesség is fontos lenne.


Vélemények?

2011. jún. 24. 16:34
 40/70 anonim válasza:
Háááát...ettől az edzéstervtől nem sokat várnék.
2011. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!