Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utcai/kocsmai verekedésben...

Utcai/kocsmai verekedésben nem vagyok otthon, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Még nem volt bunyóban részem, mert nem akartam belemenni, viszont jó érzés lenne ha nem kéne kussolni ha valaki beszólogat.

Magas vagyok és átlagos izomzatú de még sose bunyóztam komolyan.

Milyen teknikát tudtok mondani egy erősebb tapasztaltabb kötözködő ellen? (nem a futásra gondolok, hanem pl hova próbáljak ütni hogy mozogjak, ilyesmi)


2011. jún. 12. 02:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Korcsmában nehogy hegyéd b*sszanak egy széket.
2011. jún. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de ez hülye kérdés. kötözködni nem kell tanulni.. bár biztos felkészülhetsz egy lealázó szöveggel.

a harctechnikákat meg éveken át tanulják, éppenséggel van olyan hogy hova érdemes támadni és hogy kell mozogni, de ez egy civil, és ebben a világban nem járatos embernek.. mond vajon bármit is?


oda ütsz ahol az ember sérülékeny. pl. szemekre, orra, torokra, halántékra, nyakra.. gyomorszájra, lengőbordákra. lágyékra.. vesékre és gerincre, tarkóra. meg sok más, de azokat ki kellene részletezni pontosan hol van. illetve minek írjak sokat ha 1 ütéssel kiviheted valakinek a szemét. a többi felesleges utána..

úgy üss hogy a te kezed ne sérüljön meg.


úgy mozogj hogy amikor te akarsz támadni, akkor elérd a célpontot, amúgy ne nagyon érjenek el. ha valami repül feléd, legjobb kimozogni. sem egy kést sem pedig egy asztalt nem biztos hogy el kell kapni.


ütések és vágások elől is leginkább mozogj el, még a védéskor is elég fájdalmas sérüléseket lehet szerezni.

ne engedd hogy lefogjanak. ha lefogtak és nem tudsz pillanatok alatt szabadulni, akkor már az aki elkapott ugye megfolythat, törheti ízületeidet. arról nem is beszélve, hogy ha csak van még 1 ellenfeled, az komótosan kionthatja a beledet. szóval, ha valaki olyan közel van, hogy rádfog bárhogyan, azt nyugodtan öld meg, ez a legjobb lépés, mert konkrétan veszélyes lehet ha sikerül neki.


hát, egyébként kerüld el a sérüléseket, és próbáld rövidrezárni a dolgot, mert el is fáradsz, meg minél hosszabb, annál nagyobb esélyed van rá hogy te végzed be vérbefagyva. ami sz.ar érzés lehet.

2011. jún. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

mark86


erre nincs technika.

számtalan verekedésben volt részem amíg a szellemi fogyatékos,nagyarcú majom voltam. furcsa módon a mázsás

hegyomlásokat is ki tudtam ütögetni, nem volt problémám soha de egyszer belém kötött egy 60 kilós aktakukac,aki addig pofázott amíg olyat bevertem neki hogy 3 métert repült. teljesen meg is voltam elégedve a teljesítményemmel de ő felállt és úgy megvert hogy azóta rágáskor néha kattog az állkapcsom és 3 napig nem láttam semmit.kocsmai verekedésre nem lehet felkészülni csak úgy hogy részt veszel hetente 2-3 alkalommal ilyesmiben. nem tudsz kivédeni mindent,teljesen kiszámíthatatlan a végkimenetel mert nincs fair meccs.

Most felhozlak példának Aczél de ne vedd magadra! :D

szóval Aczél barátom beoson egy Tankcsapda koncertre és 2 óra alatt kivégzi probléma nélkül a közönséget,mert a tudása,ereje,felkészültsége és hidegvére megvan hozzá.....

amíg valaki le nem üti sunyi módon hátulról. ennyi.

ha valaki kötözködik hagyd rá,nem kell menőzni,ha muszáj üsd meg és majd kiderül mi lesz.

ha egy ilyen kérdést kellett feltenned lelkileg nem vagy felkészülve és egy hasonló szituációban nem tudsz arra gondolni hogy mit is javasoltak gyk-n?

ez a véleményem. :)

2011. jún. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

tök igazad van Márk :)

hát én sem gondoltam hogy ezután harcos válik az Ifjú Kérdezőből. hát csak leírtam az alapokat :) az hogy nem tudja követni, és hogy leütik hátulról az másik dolog. még velem is megeshetik :D


viszont a 60 kilós aktakukacról mesélj majd egyszer! :)

2011. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát jah, Aczél barátom bizony hamar elintézne, egy Tankcsapda koncerten pár acélbetétes bakancsot viselő rocker fenegyereket. Nem is kellene különösebben megszakadnia. Ökölvívás + szabadfogású birkózás kombináció az igen hatékony tömegverekedésekben. Nálunk is sok skinhead jár le birkózó edzésekre, mert tömegbunyóban dulakodásokban (pl: focimeccsek és tüntetések) kiválóan alkalmazható.

Ugyanakkor, erre tökéletes még a wing tsun, a savate, az ashihara karate (ez az a fajta karate, amiben igen kevés a formagyakorlat és kevésbé kötöttebb). De más harcművészetek is megfelelnek, feltéve, ha jó az oktató (bár ez nem csak a harcművészetekre, hanem a küzdősportokra is vonatkozik)

2011. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

mark86


jah,acélbetétesben vannak csapda koncerten?

akkor bocsánat helyesbítek,nem kell 2 óra,elég 1 és negyed.

2011. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha akarsz valamit elérni annak érdekében , hogy megvédd magad néhány elkerülhetetlen bunyótól akkor ajánlom a birkót,meg hogy kezdj el elszántan kondizni.Szerintem ha egy izomállat földhöz vág valakit 1v1-ben az biztos h befog tojni
2011. jún. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
mi az az 1v1? :D
2011. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
1 versus 1 egy az egy ellen. 100an bizti nem mennének am rá max 3-4en az meg megoldható ha elég agilis
2011. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

no igen. de egyedül sem szoktak támadni a kutyák.

és.. hát a sima kis eb embereket nem nevezném többnek kutyáknál. szóval nem árt ha képes vagy egyszerre többet feltartani :)

2011. jún. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!