Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon erős vagyok 7 évet...

Nagyon erős vagyok 7 évet tornáztam most gyurok 37-es kezem van 110-et kinyomom fekve 16 éves vagyok de mégis ha bunyorol van szó felmegy az adrenalin és leáll mindenem nemtudok mozogni szinte beszarok ez mitől van?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 22:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
61%
Lehet mert olyan lassú vagy mint egy csiga, a nagy harcművészek sosem az erejükkel tűntek ki, hanem a technikájukkal.
2009. márc. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinél így van.Hiába a nagy kéz, hiába nagyon erős valaki, az adrenalinnal nem tud mit kezdeni.Még a legtapasztaltabb küzdősport világbajnokok, aki túl vannak több száz meccsen, még ők is izgulnak.De ezt most csak úgy kérdezted, vagy direkt bunyózni akarsz és hozzá akarsz szokni?
2009. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%

22.34-es

Nem hinném, h a kérdező olyan lassú lenne, mint a csiga.

Meg a technika mellett az erő is nagyon fontos a küzdősportokban és az utcán is, ha meg kell védened magad.

Szerinted egy 50 kg-os technikás ember mit kezdene egy 110 kg-os szintén technikás, de már nagy erővel is rendelkező bunyóssal?

Semmit.


A kérdésre válaszolva pedig az adrenalin lehet az oka. Bár én régen, mikor odakerült a sor azért nem blokkolt le így az adrenalin.

Végülis a lényeg, h ha meg akarod védeni magad, akkor először mentálisan kell ott lenned, tehát fejben. Aztán jöhet az erő és a technika.

2009. márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
96%
Ez azt jelenti h normális vagy és nem szereted a fölösleges agressziót.
2009. márc. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
83%
14-15évesen én is leblokkoltam ebben a helyzetben. De pár év múlva az adrenalin inkább jobb hatással volt rám. De inkább kerüld a bajt és hagyd ott őket. Ha agyonvernek akkor az a baj, hogy gyenge vagy fáj mindened stbstb, ha meg te versz vkit agyon akkor az a baj,h egy barom vagy hogy bántottad stbstb.
2009. márc. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon egyszerű a dolog. Választanod kell egy olyan sportot, ami harci jellegű, ám úgy gyakorolnak, hogy "valós" a küzedelem. Értem ezalatt, hogy nem a levegőbe hadonászok, vagy aikido módra előre kitalált mozdulatra reagálok. Tehát mennyen kesztyűben a pofozkodás vagy pofozkodás és rugdalás. Mindez komolyan, nem afféle buznyák módon. Szóval BOX, THAY BOX,. Az a lényeg, hogy edzés után érezd, hogy megcsapkodták a fejed, ne csak bohóckodjatok, mint a karatésok, akik meg sem üthetik egymást, mivel egyrészt nem tudnak ütni, másrészt ha mégis betalál valaki kesztyű nélkül, akkor gáz van. Bár ütés és rúgás nincs, mégis kiváló harci értékkel bír a brzil jiu jitsu (bjj) Ha ilyesmit gyakorolsz, akkor kialakul egyfajta rutin, ha éles helyzetbe kerülsz. Nem törsz össze lelkileg ha az utcán szájbavág valaki. Szóval tudni fogsz reagálni az ilyesmire, mivel gyakoroltad és megszoktad. Ízelítőnek mindjárt megkeresem a kedvenc harcosomat:) Nézd meg.
2009. márc. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=eUcinq1xxes

Na szóval ez van:) Ha rutinosan akarod lókezelni az éles helyzetet, akkor azt kell gyakorolni, ami ilyenkor is bejön. A komoly emberek thayt, és bjj-t nyomnak, kézetchnika csiszolására pedig boxot, mert ott nagyon profin használják a kezet. A többi nevetséges, esetleg alapnak jó a komoly bunyóhoz.

2009. márc. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
De persze még ebben az esetben is van amikor bölcsebb visszavonulni, mert olyan rambó nincs, aki mondjuk sikeres lehet egyedül pár baseball-ütős stricivel szemben:)
2009. márc. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy amit leírt az előző hozzászóló, azok igazak, de nyugodtan elmehetsz Zen Bu Kan Kempozni is, az is elég kemény sport és megtanulsz verekedni.De jó ha tudod, a legtöbb helyen azért tanulsz hogy megvédd magad, nem pedig azért, hogy élesben gyakorold a tudásod, mert ha megtudják hogy te kezdeményeztél egy bunyóban, már a második ilyen alkalomnál el fognak küldeni.

Még valami:ha elmész, légy szerény, tisztelj mindenkit, a magasabb övfokozattal rendelkező harcosokat pedig még jobban.Ne híreszteld hogy milyen erős vagy, mert összeraknak egy keményebb emberrel aztán nem fognak vigyázni veled mint ahogy a kezdőkkel szoktak, hanem elkenik a szádat.

Nem rosszindulatból mondom, meg hogy most te nagyképű lennél, csak jótanácsból.Ja és ne lepődj meg, ha szinte mindenki el fog kalapálni, ugyanis itt az erő és izom ha nem társul technikával akkor szinte semmit sem ér.

2009. márc. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
70%

"A komoly emberek thayt, és bjj-t nyomnak, kézetchnika csiszolására pedig boxot, mert ott nagyon profin használják a kezet."

Majdnem én is így gondolom. Az állóharcban főleg. Grappler stílusoknál viszont még a birkózás és a judo is nagyon jó. Jó dobásaik vannak.

A videó tetszett. Bevallom nem ismertem eddig a srácot...

de eszméletlen. Technikás, nagyon nagy ütő és lábbal és térddel is jó, pedig nem magas. Milyen magas? Hány kg?

Linkelek egy videót az én kedvencemről is mindjárt...

2009. márc. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!