Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám fejleszteni az...

Hogyan tudnám fejleszteni az állóképességem?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha a kérdésért. Am egy 16 éves lány vagyok. Régebben jól tudtam futni, jártam versenyekre, nyertem is párszor. De ahogy teltek az évek, kezdtem "elpunnyadni". Most ha már sétálok is szúr az oldalam. Tudja valaki hogyan tudnék újra a "régi" lenni? Szeretnék újra versenyekre járni meg ilyesmikre?
2009. márc. 17. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Menj vissza a régi edződhöz és ő elvileg majd fel tud újra zárkóztatni.

Ha ennyire komolyan azért nem vetted régebben a futást akkor keress egy jó edzőt aki felméri az állapotodat és szépen felkészít, ha alkalmasnak talál rá.

Ha újra versenyezni akarsz akkor úgyis el kell szegődnöd egy istállóhoz mindenképp, különben esélyed sincs.


Ha csak úgy magadnak szeretnél állóképességet feljeszteni és nem cél többé a verseny, akkor pedig fuss!

Kezdd rövidebb idővel, annyival amennyi elfáraszt, de nem vágja napokra haza az izomzatod. Ne feledd a helyes bemelegítést, levezetést sem. Néhány hét (hónap) múlva nyújtsd kicsit az időt amit a futással töltesz és ezzel arányosan a távot is. Így hónapok-évek alatt alaposan fel tudod fejleszteni az állóképességedet, de még mindig egy rendes futóedzőt ajánlanék.

2009. márc. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a pontos választ:)
2009. márc. 18. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!