Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy legyek izmosabb? (...

Hogy legyek izmosabb? ( légyszi válaszolj! )

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és kb. 0 izom van rajtam ( tudom hogy még csak 13 vagyok .. de akkor is! )Az osztálytársaim szinte mind izmosabbak...

Mit kéne csinálnom ?

3 x 30 hasprés

3 x 30 fekvő

illetve milyen legyen az étrendem ? tehát miket egyek ?

Előre is kösz!:D


2011. máj. 30. 18:45
1 2
 11/16 csaksport ***** válasza:

Szia!

Én 15 éves vagyok és rendszeresen konditerembe járok, (heti 5x). Ez amit a haverod mondott alapból baromság ahogy van :). Sokan mondják, h fiatal korban (-18ig) az erősítés azzal jár, h nem fogsz nőni... Én ezt alapból nem tapasztalom.

De térjünk az elejére.

Ha izmosodni akarsz, akkor választani kell, h szálkás, vagy teltett, angyobb izmokat szeretnél kiépíteni.

Ha most vékony vagy, akkor ha elkezdesz edzeni szálkásodni fogsz. Ezért megfelelő edzéstervvel és nagyon sok étkezéssel lehet súlyt felszedni. Én pl nem méregettem magam, de 2 hónap alatt 8 kilót tömegeltem, (anyagok nélkül, naturban). Emelett csak kitartó edzéseel lehet eredménye. Nem rögtön fog látszani az eredménye, de ha látszik, akkor saját magadat fogod inspirálni és ezért csinálod és csinálod. Ha úgymond most nincsenek kidolgozva alapizmok, akkor kicsit lassabban fejlődsz majd, de ez ezzel jár :)

Ha bármi hozzászólásod(otok) van, várom :)

2011. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hát szerintem nem vagyok valami vékony de kövér se ..

160 cm és 46 kiló

2011. máj. 31. 16:09
 13/16 anonim ***** válasza:

Kezdésnek heti 3 edzés jó.

de a 3x30 nem sok én ezt ajánlom: [link]

Nagyon jó program végig csináltam és jól bevált

Felülésnek pedig ezt a programot: [link]

A programok napi 10-10 percet vesznek igénybe

plusz vegyél két kézi súlyzót amire akár 10-10 kilót is feltudsz rakni és csinálj napi 10x10et olyan súlyal amit feltudsz emelni 10x szabályosan.

10x20 kitörés, akár súlyzókkal a kezedben

Vállra is dolgozz

Ez napi 40-50 percet vesz igénybe és ha elég fehérjét eszeL akkor 1 hónap alatt látható fejlődést fogsz elérni.

Hogy legyen kitartás a programhoz csinálj fényképeket, mielőtt elkezded az edzéseket és havonta csinálj újra fényképeket és ha látod a fejlődést az kitartást ad a folytatáshoz.

jó edzést!

2011. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 csaksport ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Hát szerintem nem vagyok valami vékony de kövér se ..

160 cm és 46 kiló



A komment megírásának időpontja: 05-31 16:09



Kezdésnek heti 3 edzés jó.

de a 3x30 nem sok én ezt ajánlom: [link]

Nagyon jó program végig csináltam és jól bevált

Felülésnek pedig ezt a programot: [link]

A programok napi 10-10 percet vesznek igénybe

plusz vegyél két kézi súlyzót amire akár 10-10 kilót is feltudsz rakni és csinálj napi 10x10et olyan súlyal amit feltudsz emelni 10x szabályosan.

10x20 kitörés, akár súlyzókkal a kezedben

Vállra is dolgozz

Ez napi 40-50 percet vesz igénybe és ha elég fehérjét eszeL akkor 1 hónap alatt látható fejlődést fogsz elérni.

Hogy legyen kitartás a programhoz csinálj fényképeket, mielőtt elkezded az edzéseket és havonta csinálj újra fényképeket és ha látod a fejlődést az kitartást ad a folytatáshoz.

jó edzést!


háát..

én 175 centi és 70kiló


hát szerintem ne lábra és hasra menj rá 'esetleg vállra' ha nagyobb, izosabb akarsz lenni..

inkább először felsőtest, és nagyobb súlyokkal kevesebbet és persze rendszeresen (de a kezdésnél csak mértékkel)

lábat ráérsz később is edzeni, az nem olyan fontos a "jó test"ben. hogy néznél ki ha nagyobb lesz a combod mint a hátab, vállad? :)

2011. jún. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 csaksport ***** válasza:

háát..

én 175 centi és 70kiló


hát szerintem ne lábra és hasra menj rá 'esetleg vállra' ha nagyobb, izosabb akarsz lenni..

inkább először felsőtest, és nagyobb súlyokkal kevesebbet és persze rendszeresen (de a kezdésnél csak mértékkel)

lábat ráérsz később is edzeni, az nem olyan fontos a "jó test"ben. hogy néznél ki ha nagyobb lesz a combod mint a hátab, vállad? :)

2011. jún. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ó tényleg?? egy szál izmod sincsen? annak ellenére én 14 éves vagyok de én szinte szín izmos 180cm magas 74 kiló vizilabdázó vagyok :) de a tanácsokat elmondom mik kellenek.

naponta minimum 60 fekvőtámasz összesen (30 reggel és annyit este)

sok szénhidrátgazdag kaját enni mint reggelire a (müzli,gabonapehely meg ilyesmi)

fekvőtámaszból minimum 70 et reggel meg este (de ez csak a hasra hat) ha akarsz kockákat ;)

kerülni a sok zsíros cukros szarokat mint a Haribo,májashurka,kolbász,disznó,fehérkenyér.

hanem ezek helyett: barnakenyér,csirkehús,csirkemáj,dió,nyers zöldségek,C-vitamin.

DE A LEGFONTOSABBAK AMIK KELLENEK AZ EGÉSZHEZ A: spenót meg protein :) jó edzést!

2013. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!