Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyit nyomjak ki, hogy egy...

Mennyit nyomjak ki, hogy egy kicsit izmosabb legyek? Jó ez az edzés terv?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves vagyok (fiú) és egy kicsit elkezdtem edzeni, hogy erősödjek.Kérdésem az, hogy jó edzés tervem van e, vagy inkább változtassak rajta? Mit javasoltok?

Szóval:

Tegnap előtt kezdtem el végre súlyt emelni, mert apám megtalálta a régi 2 kezes súlyzóját.:)

A rúd súlya 14 kg, és van hozzá 2*5kg-s súly.Egyenlőre csak a rudat emelgetem, mert szerintem hiába nyomom ki a 24kg-t kevesebbszer. Ha jól tom, akkor jobb az ha kevesebb súly, de töbször.Ugye?

Tegnap előtt 50-szer nyomtam ki lassan. Hogy azért az izmok dolgozzanak...

Tegnap 100-szor. Ma már 150-szer kinyomtam.És lehet, hogy még folyatom.:)

Ez mellé csinálok fekve láb emelést, hogy a has izmom is erősödjön.Ez a kinyomások fele.Szóval eddig 150-et csináltam.Persze ugyan ennyi felülést.

Szerintetek ez jó edzés terv? Nem nagy baj ha egyszer csak elkezdem kinyomni a súlyt, de előtte nem súlyzóztam ennyit? Mivel igazából csak most kezdtem el igazán. Vagy esetleg kevesebbet csináljak még?Vagy ennyire fokozatosan jó?

Előre is köszi mindenkinek a válaszokat.Remélem tudtok válaszolni.:)


2010. jan. 24. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Olyan nehezedre esne szakirodalmat olvasni??


www.body.builder.hu

2010. jan. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szeretek olvasni.:) Nem egy könyvet elolvastam már. Pl. Darren Shan összes könyvét...Harry Potter mindegyik kötetét...

Jah, és azt az oldalt már átnéztem egy párszor... De az tudod milyen véleményeket ad... Én tőletek kérdem, hogy nektek eddig mi vált be?

Meg én nem akarok olyan izmokat...Csak hogy erősebb legyek egy kicsit, én azért csinálom csak...

2010. jan. 24. 22:58
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
22:18 őszinte leszek... dugd fel a szakirodalmat a büdös seggedbe ^,^
2010. jan. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Először is, kevés súllyal sok ismétlés izomtömeget NEM fog növelni, csak állóképességet.


Ahhoz, hogy nőjél akkora súllyal kell dolgozz, amit 8-10 alkalommal tudsz szabályosan kinyomni.


Hogy mekkora súly az ami elég, az főleg az egyéntől függ, de általánosan elfogadott norma, hogy valaki akkor kezd erős lenni ha már legalább a saját súlyával tud szériázni mellre. Haladóknál pedig ez már 120-130% is elvárható.


Tehát sokat kell, de kevészer.


... persze 14 évesen még nem muszály nagyon sietni ;)

2010. jan. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

14 éves vagy. Látszik is...

150-szer kinyomod??? Mi ez??

Szerinted mi majd tudjuk a választ hogy neked mi a jó??

Ne legyél már ilyen marha.

Kattanj rá az első linkre és olvasd.

NEm kell kérdezni, OLVASNI kell.

Bírom hogy a hozzád hasonló gyúrós lurkók, azoonnali válaszokat akarnak kapni, és azt hiszik hogy hip hopp izmosak lesznek pár súlyzótól.

Ember, OLVASS, és tájékozódj.


ALAPOK!!!!:

[link]

2010. jan. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

sztem ha izmosodni akarsz azt nem otthon kéne hanem konditeremben.és sztem 3. nap 150x 14kg-t felemelni az kicsit sok.meg izmot nem növel.

és hogy birod ennyiszer ha elötte semmit sem sportoltál sztem még hazudsz is.esetleg ugy hogy nem szabályosan csinálod hanem lendületböl.johogynem 150kg-val kezdesz fekvenyomni.

2010. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

14 éves kis taknyos gyerek, azt már egyből gyúrni gyúrni.

Nem értem hogy miért nem hiteles oldalakon olvas, miért egy ilyen oldalon kérdez ahol eleve, nem sokan értenek a testépítéshez és maga a témához.

Nem baj, majd rájön.

Öreg, tájékozódj már a neten!!! Annyi testépítő cikk, oldal, fórum van a világhálón mint égen a csillag. Nehogy már ez az oldal nyútjsa neked a segítséget.

2010. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

1.Nem hinném hogy olyan "taknyos kisgyerek" lennék...Szerinted egy taknyos kisgyerek naponta fut 3-4 km-t? És 2* ennyit ennyit bicajozik? Jah és reggel 6-kor kel? Hajnali 1-kor meg elalszik? Mindenki mondja nekem, nem vagyok egy általános kis 14 éves...

2. Edzésem: Reggel elmék bicajjal suliba, ami már 4 km, haza fele mégegyszer ennyi.Ez egyelőre kevés, ahogy látszik.Utána eszek, és 3-4 km-t futok a folyópartig, majd vissza... Haverokkal még ezen kívül kosarazok, focizok, bicajozok.Szerintem ez azért megfelel egy "bemelegítő edzésnek"

3. Igen, mivel én úgy éreztem kinyomok annyit egy nap alatt.És nem esett nehezemre, most már naponta 250-et nyomok ki. És elmondom, nem lendületből nyomom ki.Mivel ha lendületből nyomnám hamarabb elfáradnék, és az nem dolgoztatja meg az izmokat... Szépen lassan nyomom ki, és mikor kinyomtam megtartom pár másodpercig. És így.Persze én ennyit nem egyszerre nyomok ki, hanem 50-es sorozatokban, kisebb pihenésekkel.

4.Elolvastam már egy párszor azt a testépítő oldalt, és nem is egy oldalt néztem még át... Azért ide írok, mivel én nem testépítő akarok lenni, hanem egy kis izmot növelni.Nem akarok én diétázni mellette, meg ilyenek...(Egyébként rendszerezve eszek is, naponta 5-ször kisebb adagokban...)Ezért írok ide.

5.Ki mondta, hogy én kevés idő alatt akarok felerősödni? Nekem jó az is ha 1 évbe tellik, vagy 2-be.A lényeg, hogy erősödjek.:)

6.És mivel nem vagyok rossz szívű, nem pontozlak le titeket.Bármennyire is sértő, provokatív szavakat írtatok...

7.Mellesleg testsúlyom: 62 kg magasságom: 174 cm

Na és akkor most lehet normálisan is válaszolni, most hogy leírtam pontosabban a többit...

UI: Úgyhogy engem ne hasonlíts egy általános kis pisis 14 éves hülyéhez, mert nem vagyok az...

2010. jan. 29. 18:59
 9/14 anonim ***** válasza:

Leírom mégegyszer, hátha nem volt világos:


Először is, kevés súllyal sok ismétlés izomtömeget NEM fog növelni, csak állóképességet.


Ahhoz, hogy nőjél akkora súllyal kell dolgozz, amit 8-10 alkalommal tudsz szabályosan kinyomni.


.....


Tehát ha 250 x nyomsz ki egy súlyt, az azt jelenti, hogy túl kicsi a súly, az ilyen edzés xart sem ér!


sok sikert :)

2010. jan. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Vettem 2 egykezes súlyzót.10 kg-sak. Ha ezekkel edzek és akkor egyszerre csak 10* csinálom akkor jó? Remélem ez már jó lesz.:)
2010. febr. 21. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!