Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyit nyomjak ki, hogy egy...

Mennyit nyomjak ki, hogy egy kicsit izmosabb legyek? Jó ez az edzés terv?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves vagyok (fiú) és egy kicsit elkezdtem edzeni, hogy erősödjek.Kérdésem az, hogy jó edzés tervem van e, vagy inkább változtassak rajta? Mit javasoltok?

Szóval:

Tegnap előtt kezdtem el végre súlyt emelni, mert apám megtalálta a régi 2 kezes súlyzóját.:)

A rúd súlya 14 kg, és van hozzá 2*5kg-s súly.Egyenlőre csak a rudat emelgetem, mert szerintem hiába nyomom ki a 24kg-t kevesebbszer. Ha jól tom, akkor jobb az ha kevesebb súly, de töbször.Ugye?

Tegnap előtt 50-szer nyomtam ki lassan. Hogy azért az izmok dolgozzanak...

Tegnap 100-szor. Ma már 150-szer kinyomtam.És lehet, hogy még folyatom.:)

Ez mellé csinálok fekve láb emelést, hogy a has izmom is erősödjön.Ez a kinyomások fele.Szóval eddig 150-et csináltam.Persze ugyan ennyi felülést.

Szerintetek ez jó edzés terv? Nem nagy baj ha egyszer csak elkezdem kinyomni a súlyt, de előtte nem súlyzóztam ennyit? Mivel igazából csak most kezdtem el igazán. Vagy esetleg kevesebbet csináljak még?Vagy ennyire fokozatosan jó?

Előre is köszi mindenkinek a válaszokat.Remélem tudtok válaszolni.:)


2010. jan. 24. 21:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
igen
2010. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Nah most én végig olvastam ezt az egészet..és hát te gyerek nem vagy 100 XD nálam egy évvel idősebb vagy,és ezért szégyenlem magam,hogy fúú..mind1 XD felfogásod az nehéz XD szerintem kérj apádtól vagy egy tesitanártól tanácot vagy nézzen meg orvos mert itt gáz van XD
2011. ápr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Botos Viktor válasza:
Szerez egy kicsit nehezebb súlyt 10-15 kg az nemtulsok énis 14 vagyok én 80 kg kinyomok fekve 10x-szer nemsokat solyozok inkább sokat dolgozok :D a bicajozást azt ne számold ide mi az? :D régebben énis sokat bicajoztam és napi 30km is megtettem de ki számolja. Át olvastam az eegészet ami itt volt :D nagyon jó tanácsok voltak xD 40-50 kg val kezd és fokozatosan töbször nyomd ki 1-2x szer naponta persze ez a testalkatodtól is füg de meglesz a hatása...
2012. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Uramatyám -.-" Miért lenne kis taknyos hogyha csak szeretne egy kicsit izmosabb lenni? Én ezt nem értem. Attól még ,hogy valaki még tini attól gyúrhat ha jól esik neki..én 12 vagyok és lány és hiába mondják ,hogy minek gyúrok meg edzek (csak lazán) én csinálom mert izmosabb akarok lenni..Legalább ő szteroidok nélkül csinálja :D
2013. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!