Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vegetarianus testepites?

Tyler913 kérdése:

Vegetarianus testepites?

Figyelt kérdés
Mar evek ota edzegetek,de csak az utobbi idoben kezdtem el komolyan odafigyelni a kajara.Alapbol eleg nagydarab vagyok (196cm/100kg),igy tetemes mennyisegu kajat kell burkolnom.Az utobbi idoben viszont lelkiismeretfurdast erzek,amikor belegondolok,hogy evente tobb szaz csirket vagnak le csak azert,hogy en felszedhessek par kilo izmot.Es ez nem jo igy.Ne ertsetek felre,nem vagyok teljesen a huseves ellen,hiszen tudom,hogy az ember mindenevo,es a termeszetben is vadaszik.A gond itt a mennyisegekkel van.Ezert megfogalmazodott bennem az,hogyan lehetne a husfogyasztas csokkentesevel ill. akar elhagyasaval fejlodni.Azt meg ideirom,hogy termeszetesen nem vagyok versenyzo,csak egy egyszeru natural,akinek meg kb. 5 kilo izom kene a megalmodott formahoz.
2011. ápr. 25. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vannak vegetáriánus testépítők, de nem egyszerű. A növényi fehérjék felszívódásukat tekintve rosszabbak mint az állatiak. De meg lehet oldani, a hüvelyesek, főleg a szója, és a bab igen magas fehérjetartalommal bírnak, amit egy két turmixszal kiegészítve elérhető a napi fehérjemennyiség. Hogy a növényekben megtalálható-e az összes esszenciális aminosav, azt nem tudom, de majd egy nálam hozzáértőbb megmondja. (gyanítom egyébként, hogy nem) Szerintem nem lehetetlen, amit szeretnél, de valószínűleg költségesebb, és nehezebb út. Mit szólsz a halhoz? Azt nem szokták sajnálni az emberek. :)
2011. ápr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja, és persze kihagytam: A tojás mehetne? Elvégre azért senki nem hal meg, és egy nagyon jó fehérjeforrás.
2011. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Persze,nem teljesen vegan eletmodra gondoltam.Tejtermekek es tojas is mehetne,meg persze a tapkieg ugyanugy.

Nem akarok 100% vegetarianus lenni,tehat ha vendegsegben hussal kinalnak,nem utasitom el.

Amugy a hal is ugyanugy allat,azt is sajnalom,bar egy vadon fogott lazacnak vagy tonhalnak nagysagrendekkel jobb sorsa van,mint az uzemileg nevelt allatoknak.

En igazabol akkor sokaltam be,amikor elkezdtem magamnak kesziteni a csirket,es rajottem,hogy basszus,amit eppen darabolok,az 2 par mell,azaz 2 csirke eletebe kerult,akik lehet,hogy napot sem lattak soha.Es amikor belegondoltam,hogy 365x2=730,azaz ennyi csirke eleteme kerul,hogy en felszedjek par kilo izmot,amire tulajdonkeppen nincs szuksegem,csak azert kell,hogy jol nezzek ki,rajottem,hogy baromi onzo dolog ennyi allatnak szenvedest okozni ezzel.Egeszen mas volt,mikor az ember a termeszetben elt,es olnie kellett,hogy elhessen es fenntarthassa magat,de amit mi csinalunk annak mar semmi koze az onfenntartashoz,az egyszeru hiusag-es ezert mas allatok eletet elvenni valahogy nem koser.A nagyuzemi allattartastol pedig vegkepp kifordul a gyomrom.

2011. ápr. 26. 00:36
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát szerintem így megoldható, persze nehezebb lesz.

Ha meg a lelkiismeret furdalás gyötör, akkor gondolj arra, hogy az a csirke amúgyis meghalna, nem tőled függ ez.

2011. ápr. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

En is ezzel nyugtatgattam magam regen,de nem tul eredmenyesen.Tudom,hogy attol meg,hogy en nem eszem hust,nem fog megszunni a nagyuzemi allattartas,de ha eszem,az altalam teremtett piaci igeny reven hozzajarulok mas elolenyek szenvedesehez.

Es nem,a csirke nem halna meg,ha nekem nem lenne szuksegem napi 70 deka husra,sot,meg sem szuletne.Es jobb is lenne igy mindenkinek.

2011. ápr. 26. 02:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Teszto.hu n volt egy cikk erről, de nem találom. franc....
2011. ápr. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TOMAtm ***** válasza:
biztos van ilyen.olyan lehet mint az alkoholmentes sör vagy a cukormentes méz....
2011. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

GreenTea


Szép gondolatok! Én próbálok ebbe a részébe nem belegondolni...

Simán lehet hús nélkül is testépíteni, a tojás, túró, szója és a tápkiegek bőven fedezik a fejlődésedhez szükséges fehérje mennyiséget. Ha laktovega lennél akkor lenne probléma, ők ugyanis semmilyen állati eredetű fehérjét nem fogyasztanak, én őket csak balf@szoknak hívom:)

Sok sikert a fejlődéshez!

2011. ápr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na,megvolt az elso vega bevasarlasom.Tok jo volt,amit a huson megsporoltam,azert tudtam friss zoldseget meg olyan extrabb dolgokat is venni,mint pl. a feta sajt,olivabogyesz:)

Viszont a szamla eleg kiakaszto volt:85 dolcsit fizettem,kb. ugyanannyit,mint "husevokent" a multkor.

Foleg a tojasfeherjele bosszantoan draga,ugyhogy legkozelebb inkabb meg tobb nyers tojast veszek es hagyom a let a csudaba.

Most azon gondolkodom,hogy mivel a szervezetnek jobb a szilard kaja,mint a folyekony,hogyan lehetne a proteinport valahogy szilard formaban es nem turmixkent bevinni.

Megprobalok osszeutni valami hazi proteinszeletet,aztan meglassuk:)

Tovabbi tippek johetnek:)

2011. ápr. 27. 04:01
 10/13 TOMAtm ***** válasza:
te figy szerintem vegyél egy kis testopump-ot vagy tribulus teresist vagy bármilyen tesztoszteronfokozót,mert agresszív vega gyúrósról még nem hallottam :) olyan pacifista szemléleted van hogy muszáj javasolnom egy kis +tesztót(és akkor hamajd arra riadsz éjjel h véres a szád széle mert élve felfaltál egy vadnyulat,akkor lesz minden rendben).
2011. ápr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!