Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikre lesz szükségem? (Testépí...

Mikre lesz szükségem? (Testépítés)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy segítsetek nekem összeállítani egy jó étrendet , kiegészítőkkel együtt..


jelenleg 165cm magas vagyok és 60kg. és 15 éves.

Nyáron szeretnék elkezdeni testépíteni. Sokat olvastam már , rég óta tervezem hogy elkezdem.

na most azt szeretném kérdezni elsősorban is hogy milyen étrendkiegészítőt(ket) szedjek ha izomtömeget szeretnék növelni.


Az étkezést megtudom oldani csirkemell+rizs+zsírszegény túró+tojásfehérje ..

Jelenleg tudomásom szerint 180g fehérjére és 240-300g ch ra van szükségem. napi 550-600g cs.mellet fogok fogyasztani, 250g rizzsel. +tk.szendvics suliban.

Na szóval mi lenne a leg célravezetőbb az én esetemben étrend kiegészítés kapcsán?


Szedjek e tömegnövelőt és fehérjét is egyszerre, vagy csak az egyiket, és mennyit, és melyikek a jók?

köszönöm a válaszokat


2010. dec. 31. 04:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Eddig Volumass 35 Professional -ra gondoltam ha tömegnövelő..

és 100% Whey Protein Professional-ra ha fehérje..

2010. dec. 31. 04:08
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nincs szükséged 180g fehérjére.90-120g kell.Edzés után tejsavó+gyors ch.a 240g ch-t meg beviszed mondjuk

10deka zab

20deka rizs

meg edzésnapon +60g dextróz edzés után

2010. dec. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Da puta madre ***** válasza:
Ha ez így menni fog kajaként, akkor felesleges tápkieg. Egyenlőre.
2010. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Da puta madre ***** válasza:
Úgy értem a fehérjén kívül.
2010. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor fél kiló csirkemell(kb 100g fehérje) +edzés után wheyprotein + 60g dextróz.


ch meg 10deka zab + 20deka rizs. :)

2010. dec. 31. 14:35
 6/13 Da puta madre ***** válasza:
Fél kiló csirke elég sok tud lenni... Edd mellé a tojást, napi 5-6-ot (15-18g fehérje), + túró+ fehérje, így lecsökken.
2010. dec. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tömegnövelőben is van fehérje, de felesleges tömegnövelőre pénzt kiadni, vegyél gyors felszívódás fehérjét, mellé maltodextrint, esetleg dextrózt.


Vitamin PAK, mehet mellé, sőt szinte kötelező, kreatint és társait még hanyagolnám.


És idővel te is ráérzel majd, hogy mit kell használnod.


Addig olvass buildert, és tesztoszteron.hu-t, hogy mindennel képben legyél.

2010. dec. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

leppurd:

köszönöm a válaszod, természetesen olvasom ezeket az oldalakat hogy minél többet tudjak.

Nyárig megtanulom és megértem hogy hogyan működik is ez az egész. Megtanulom hogy mit miért kell ennem. Megtanulom hogy milyen gyakorlattal milyen izmokat stimulálálok. És megtanulom hogy milyen táplálék kiegészítőkre lesz szükségem.

Egyenglőre úgy döntöttem, hogy veszek 5kg-os 100% Whey Protein Professional-t + dextrózt. Szerintetek így megfelelő?

2010. dec. 31. 15:56
 9/13 A kérdező kommentje:
+ 1 multivitamin pack-ot :)
2010. dec. 31. 15:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Dextróz helyett maltodextrint vennék.


A vitamin pak, pedig sztem multi pro lehet.


Edzeni pedig kezdésképpen teljes testre edzenék, majd később, amikor mindennel tisztában leszel, akkor bontanám meg, és akkor érezni is fogod, hogy mi az, ami egy napba belefér, melyik gyakorlattal hol terheled az izmaid.

2010. dec. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!