Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért éri meg szerintetek...

Miért éri meg szerintetek testépítőnek lenni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 20:37
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Oké Amigo. Na ez korrekt válasz volt. Amúgy ez igaz tényleg nem láttam a sok gyúrós arcot lábazni, pont ahogy mondtad, csak mell, bicepsz meg esetleg tricepsz,néha 1-2 lenyom pár felülést is. Na jó oké, szóval ide kell kitartó edzés, helyesen elvégezni a gyakorlatokat, pihenésre odafigyelni, táplálkozást betartani. Rendben de akkor miért halnak meg annyian testépítésbe? (például szteroid túladagolásba). És amúgy minek azok a nagy izmok? Miért jó akkorának lenni mint 3 szekrényajtó? Oké, hogy szép (már akinek), de az csak kinézetre van vagy hasznos izom is? Én azt nem értem, hogy miért kell minden egyes apró izomcsoportot úgy kidolgozni?
2010. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Nálunk a teremben is vannak divatkondisok, könnyen fel lehet őket ismerni, de nem is kell sokáig elviselni őket, mivel 1-2 hónap után úgyis elmennek, mert hehhh, nem jött fel 9 kiló izom, és ez lóf@szt nem ér alapon hagyják az egészet.

És az, hogy egy csajt fel tudj szedni, az nem életcél. Én pl úgy vagyok vele, hogy első a kondi, mert a testem örökre az enyém, amit a testembe fektetek idő, pénzt az az enyém marad, ha ugyanezt az időt és pénzt valami ribancba fektetném, akkor lehet 3 hónap múlva b@szhatnám az egészet.


Nem azokat kell a testépítők közé sorolni, akik lemennek, kesztyűben meg papucsban edzeni 1-2 alkalommal egy héten, általában du 2-3 felé, hanem azokat, akik lejárnak korán reggel, esetleg késő este, normálisan edzenek, nem dobálják a súlyokat, és nem ott nagyarckodnak, hogy mennyire kúrtak be előző héten.


És szerintem, ha egy testépítő igazán keményen megütne, akkor ott lenne véged. Gondolkozz, ha valaki száz kiló fölötti súlyokkal edz, pontosan tudja, hogy hogyan működnek az izmai, akkor egyetlen ütésbe milyen erőt tud koncentrálni? És mit ér a 60 kilós kissrác ellene, aki mondjuk tud karatézni valamennyire? Hát lóf@szt. De Clint erről szerintem jobban tudna beszélni, ő dolgozott szórakozóhelyeken, ha jól tudom.

2010. dec. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

A versenyre ki kell dolgozni, mert azt pontozzák. Ehhez már genetika is kell.

Miért jó? Nem mindenkinek jó nyilván.

Miért jó nagyot ütni, vagy magasra rúgni?

Én nem akarok senkit fejbe rúgni, vagy akkorát beleverni a fejébe, hogy belehaljon....akkor minek? Ha meg önvédelemről van szó, fogok egy vascsövet, vagy üveget, azt jöhet az action :-)))


Amúgy nem tudom, honnan veszed, hogy belehalnak ?

A drogozásba, alkoholizálásba, cigerettázásba, de még talán a küzdősportokba is többen halnak bele, mint a testépítésbe. Ha egy testépítő meghal, az nem azt jelenti, hogy a testépítés miatt halt meg. Lehet veleszületett szívprobléma, bármi.

A koxolást is lehet jól csinálni, ehhez kell (is) a sok tudás, tanulás, hogy ne fogalmatlanul csináld.

De ne hogy azt hidd, hogy BÁRMELYIK sport szteroidmentes !

Ha te is komolyan csinálnád a sportot és szeretnél elérni valamit benne, előbb-utóbb kénytelen lennél bevállalni, mert az 100%, hogy az ellenfeled bevállalja, és ha te nem, akkor veszítesz.

Amúgy 60-70 évesen is bekészülnek versenyre testépítők, akiknek a háta mögött 30 év szinte folyamatos szteroidhasználat van és vígan (egészségesen) élnek, semmiféle egészségügyi problémájuk nincs.

Ellenben nézz meg egy visszavonult boxolót, a sok ütéstől amit kapott, már nem sok értelem pislákol benne 60 éves korában :-))))

2010. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

off lesz, de beleolvasgattam a 22 éves soproni harcos írásaiba... hát magad minősíted barátom.

szerinted nincs különbség a gyúrás és a testépítés között? gondolja ezt egy tudatlan. ez kb. olyan mint ha azt mondanád nincs különbség a kick-box meg a thai-box között..... gyúrni maximum a hülyék gyúrnak meg esetleg te! edzeni szoktunk! a testépítés az elég professzionális dolog, és meglehetősen összetett is. persze meg kell különböztetni az olyat mint amilyen én vagyok, aki csak azért jár mert szeret sportolni és jól is akar kinézni meg az igazi sportolókat akik versenyre készülnek. had ne merüljek bele, de ha tudnád, hogy milyen bonyolult egy versenyfelkészülés... és mennyi munkával jár...

tény, hogy nem az a klasszikus sportág, mivel itt az elért eredmény, hogy ki lesz az első-második-harmadik azért szubjektív dolog, de attól még igen is sport.

én jártam küzdősportra is, most már csak konditerembe járok. se időm se energiám stb... valamennyi fogalmam hidd el van!

én nem tudom, hogy itt direkt sértegetni akartál-e embereket, de sok hülyeséget írtál!

2010. dec. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Egyébként nem direkt sértegetés volt, hanem vélemény kifejtés. Az hogy negatív a véleményem, az egy dolog. Meg lehetne normálisan is kérdezni, hogy miért így gondolom, nem kapásból elküldeni a francba. Amúgy pedig egy hatalmas hülyeség, hogy egy testépítő nagyot üt. Gyerekek ezt ugye nem gondoljátok komolyan?! :D

Amúgy pedig nem nagyot kell tudni ütni, hanem jól és pontosan. Nem izomból kell azt csinálni. (Amúgy nem bokszoló vagyok, de most ez teljesen lényegtelen). Na de ezt, hagyjuk.

Amúgy most elolvastam, mindenkinek a válaszát. Rendben így már értem a dolgot. Most már más szemmel nézem a testépítést.

2010. dec. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Nem sértegetés az "undorító" jelző pl. a testépítéssel foglalkozó nőkre? Ugyan nagyon messze vagyok a "testépítő nő" fizikumtól, de nő vagyok aki ebben a sportban leli az örömét, és igenis sértőnek érzem ezt a jelzőt. Képzeld csak el, ha mindenki aki téged tart undorítónak, ezt így, ezekkel a szavakkal hozná a tudomásodra. Lehet véleményezni normálisan is.
2010. dec. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Akkor összefoglalva.:

Miért éri meg? (nekem)


36 éves vagyok, 27-28-nak nézek ki. A sejtjeim lassabban öregszenek, egészségi állapotom tökéletes. Soha nem voltam beteg, kórházba gyerekkorom óta nem jártam, megfázva se voltam jó 5-6 éve.

Nem vagyok egy Bradpitt, mégis mindíg gyönyörű barátnőim voltam (most is) és nincsenek kisebbségi komplexusaim.

A testépítésen keresztül rengeteg dolgot megtanultam és biztos vagyok benne, hogy ennek még nincs vége.


Miért nem éri meg?

Nehezen kapok ruhát magamra. :-D

Sokat költök kajára.

Kicsit furcsán néznek rám a környezetemben, miért eszek minden nap 3 x csirmell/rízst, és bolondnak néznek, mert nem eszek édességet.

(ez azért van mert nem szeretem, éspedig azért nem, mert elhatároztam hogy nem fogom szeretni és így is lett :-D)


Egyébként jó tíz éve én is boxoltam, de az ugrálókötelezést, meg a zsákolgatásokat hamar meguntam, így visszamentem az edzőterembe :-)

2010. dec. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!