Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kockahasat szeretnék, jó-e az...

Kockahasat szeretnék, jó-e az edzéstervem? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan a testszír %-omat,de nem vagyok elhízva,a hasamon van egy kis zsírréteg azt szeretném eltűntetni.A célom az lenne,hogy izomból ne nagyon veszítsek,mivel járok kondiba.Tehát az étrendemet átalakítottam,naponta nagyon kevés szén-hidrát bevitel,sok fehérje(táplálékkiegészítő) az izmoknak.Az edzésterv:mindennap végeznék gyakorlatokat hasizomra(hasprés,oldalra felülés,lábemelés),így nézne ki részletesebben,kondi napon súlyzós edzést kell érteni.H-kondi,K-futás,Sz-kondi,Cs-futás,P-kondi,hétvége pihenő esetleg egyik nap futás.Ismétlem az adott naptól függetlenül végeznék mellé hasedzést,kivéve pihenőnap.Várom a válaszokat:)
2010. nov. 16. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:

El se olvastam az apróbetűt.

A kérdés helyesen:

".....jó -e az étkezésem? "

2010. nov. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel a kockahas az csakis az alacsony testzsírszázalékon és a hasizom megfelelő fejlettségén múlik, szerintem nagyon is jó, amit csinálsz. Az alacsony szénhidrátbevitelre és magas fehérjebevitelre alapuló diéta megfelelő (amennyiben így is eléggé leszorítod a kalóriabeviteled a fokozatos fogyásra), a hasedzés is rendben van. Viszont aerob hosszútávfutás helyett heti három intervallumos kardióedzést javaslok. Kevésbé kell aggódnod ezzel az izomvesztés miatt és a közhiedelemmel ellentétben hatékonyabb zsírégető.

[link]

[link]

Ha kérdésed lenne, írj majd nyugodtan!

Sok sikert kívánok!

2010. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm válaszod.Annyi lenne a kérdésem,hogy milyen kardió edzést javasolsz?A teremben ahova járok,van futópad,bicikli,és még talán lépcsőzőgép is.Szerinted melyik lenne a legideálisabb a számomra a sima futás helyett?
2010. nov. 16. 23:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy a futást válaszd, mert a lehető legegyszerűbb gyakorlat, és megfelelően gyakorolva kiváló zsírégető. Állítsd be a futópad sebességét úgy, hogy egy számodra kifejezetten erős, de néhány percig teljesíthető tempót jelentsen. Ugorj fel rá mondjuk két percre, aztán ugorj le róla, és a teremben mászkálva juss levegőhöz, megállni semmiképp sem szabad, mert az plusz terhelés a szívnek! Két perc pihenő után ugorj vissza a padra, és fuss megint két percet. Az egészet ismételd mondjuk nyolcszor, ez 32 perc intervallumedzést jelent, és ebből 16 perc tisztán futás, méghozzá erős tempóban. Mire a végére érsz, kicsit fáradtnak kell érezned magad. Ezt heti háromszor végezd (többször túledzést jelentene), és mindig a kondi (a súlyzós edzés) után! Így egyrészt jobban kihasználod az idődet, és a súlyzózás keltette energiadeficitet így még jobban megbombázod. Ettől függetlenül, ha akarod, elmehetsz még heti kétszer futni, de akkor az tényleg legyen egészen laza tempójú, néhány kilométeres futás csak, amolyan tejsavlerázós jelleggel.

Ha kérdésed van, írj csak nyugodtan!

Hajrá!

2010. nov. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!