Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha tömeget szeretnék növelni...

Ha tömeget szeretnék növelni akkor nagyobb súlyokkal csináljak kevesebbet?

Figyelt kérdés

Mennyi pihenő legyen mondjuk fekvenyomásnál mondjuk

megcsinálok 8-at , aztán 15-20 mp pihenő , megint 8at és ezt 5x , aztán mondjuk 2-3 perc pihenő és utánna megint ez , az úgy jó?


És milyen gyakran tegyek + súlyt a rúdra? mondjuk 2 hét múlva lehet nehezíteni? vagy hamarabb?


2010. nov. 12. 12:04
1 2 3
 11/23 clint ***** válasza:
és miért??? nem mindegy mennyit pihen??
2010. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Aquir ***** válasza:
Nem mindegy rövid pihenővel nem tud megfelelő nagyságú súllyal edzeni és az ismétlésszám is csorbát szenved.
2010. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 clint ***** válasza:
ja csak azt tudnám, hogy pl nekem, meg jópár tapasztalt és elismert emberkének miért megy...
2010. nov. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Aquir ***** válasza:

Biztos a hihetetlen kivételek egyike vagy! Elhiszem neked, hogy így megy, mert tanúbizonyságot úgysem tudok róla szerezni. Azért ha lenne sok kívánságom most az egyik az lenne, hogy lássalak edzeni 20mp-s pikenőkkel, mondjuk mell, vagy láb edzés esetleg hát, lássam mennyire megy igazából, hogy is nézel ki. Azt sem tudom mennyi ideje edzel, az első pár évben szinte akármit csinálhatsz, akkor is fejlődsz, ennek alapján úgy tippelem nem edzel 4 évnél régebb óta tuti. Én 11 éve edzek nem tudok mindent, de sok dolognak utána olvasok és ilyen kevés pihenőről nem olvastam csak az antagonista szuperszett két gyakorlata közötti pihenő kapcsán, de ugye 2 szuperszett között ott is normál pihenő van. Valószínű azokkal az olvasmányokkal van probléma amiket én olvastam és rosszul tudják, hogyan lehet izmot növelni, végülis csak több évtizedes tapasztalat alapján mondják és többek között nekem is bejött és mindenkinek, akit ismerek, ami nem kevés ember.

De nem vagyok hitetlen, írd meg az olvasmány címét, vagy küld el a honlap címét, ahol olvastad a 20 mp-s pihenő izomtömegnövelésre gyakorolt jótékony hatását!

2010. nov. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
20 mp-es pihenővel a második szériába éppen beletudsz kezdeni olyan kimerült még az izmod, 1-1,5 perc kell ahhoz a minimális regenerálódáshoz és megnézném öcskös, hogy a 15-20 másodperces pihenőiddel te hogyan eddzel 2 órán keresztül...............?!?!
2010. nov. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Aquir ***** válasza:
Kihagytam egy szót --> agonista - antagonista
2010. nov. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

két nagyokos....

lemehet menni bp-re megnézni clintet a vida fittnessbe vagy a golds gymbe, meg lehet nézni jelenleg, hogy néz ki, és azt is, hogy kikkel edz... aztán öcsközzetek meg mondjátok hogy hány éve edz:D:D

egyébként meg totál mindegy mennyi a pihenőidő, kinek mi jön be, van akinek a többperces van akinek a félperc ennyi.

2010. nov. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 clint ***** válasza:
igazából én nem mondtam, hogy jobb a 20
2010. nov. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 clint ***** válasza:

igazából én nem mondtam, hogy jobb a 20mp pihenő, csak azon akadtam ki, hogy mennyien vagytok akik olvasgatnak neten dolgokat készpénznek veszitek és azt hiszitek az már nagyon nagy!

Nem küldök neked semmilyen írásos dokumentumot épp elég tapsztalatom van amit én a szememmel és fülemmel szedtem össze, nem drugs bunny-kal és mindenféle netedzőkkel.

A pihenőidőnek semmi köze az izomfejlődéshez. Németh István volt amikor 5mp pihenőidőkkel edzett, és meg lehet nézni az izomzatát, és igen van aki másfél két percet pihen vagy még annál is többet.

Eért irtam azt, hogy NEM MINDEGY????? És tudod Aquir az a poén, hogy te engem oltasz, hogy négy évnél régebb nem edzek, te meg azt írod magadról, hogy 11 éve edzel és mégis neten kell utánaolvasnod dolgoknak???

Én 11 éve edzem lassan. 14 éves korom óta, sok híres testépítővel, edzővel tartom a kapcsolatot itt az országban és a környező országokban, soha egy büdös oldalt nem olvasok a netről, nem kell nekem az, emiatt akármit kérdeztek megadom a tanácsokat táplálkozásról, edzésről, szteroidokról vagy akármiről azokat nem a netről szedtem hanem a valódi tapasztalatokról, és vagy elfogadja a kérdező vagy nem, ugyhogy ne kérjetek tőlem semmilyen oldalt meg hasonlókat, ha nem hiszitek tényleg el lehet jönni pestre meg lehet nézni, hogy edzem, hogy mekkora vagyok, tökmindegy, de ebben a netes farokcsoválásban nem veszem ki a részem amikor lehet a gép mögött egy szemüveges kis 60 kilós mitugrász dumál.

Amúgy fekvenyomásban tényleg 20-30 mp pihenőt tartok, a karozásnál is kb ennyit a többinél kicsit többet, de méregetni olyan hülyeség mint az, hogy valaki berögzült edzésterv szerint edz.

2010. nov. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nem gondoltam volna hogy ekkora "vitát" fog ez kiváltani.


Én nem mondom hogy több éve edzem , mivel nem is ^^ , csupán kicsivel több mint fél éve, de eddig úgy csináltam ahogy fent is írtam , persze lehet hogy nem 15-20 mp volt a pihenő , hanem 30 , azt hiszem egyenlőre megmaradok akkor ennyinél, mivel úgymond "közös "egyetértés nem született.

2010. nov. 13. 11:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!