Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért lenne jobb a futás mint...

Miért lenne jobb a futás mint az országúti kerékpározás?

Figyelt kérdés
Azt látom hogy többen futnak hobbiból, mint kerékpároznak ez miért így van? A futás unalmas szerintem, a kerékpározás sokkal élvezetesebb sport.
ma 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem jobb.

Mindenkinek más az élvezetes.

ma 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ingyen van
ma 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem azért futnak többen, mint országúti kerépároznak, mert a futás jobb. Szerintem se gondolod komolyan, hogy ezért. Nem lehetsz ennyire fogyatékos.

Futni 0 forintból is lehet, semmi nem kell hozzá. Nyilván ha komolyabban veszed, akkor 30 ezernél kezdődik egy használható futócipő, a határ pedig a csillagos ég, de a legtöbb hobbista "nem használható" cipőben fut.

Ezzel szemben normális országúti kerékpár újonnan 300-400 ezer alatt nincs, használtan pedig 200 ezer alatt csak régi, lerúgott szarokat találsz. És ezek az összegek tényleg csak a legalsó belépési szintet mutatják. Plusz ha ne adja Isten veszel mindenből (sisak, szemüveg, kesztyű, ruha, cipő) valami alsó kategóriás bóvlit, akkor se jössz ki 90-100 ezerből, és ez tényleg csak a felszerelések alsó kategóriája.

Ezek az anyagi dolgok nem merültek fel benned, amikor kiírtad a kérdést? Vagy szerinted mindenkinek van otthon egy Giant országútija, és pusztán racionális észérvek miatt dönt a futás mellett a kerékpározás helyett?

ma 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a futás nem unalmas csak ha béna vagy


de am szivesen országútiznék én is a futás mellett csak nem akarok 300k-t költeni bicóra 😆

futni meg lehet 20k-s asics cipőbe is

ma 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Korábban próbálkoztam országúti kerékpározással, ma már futok, évi 3-4 maraton is megvan. Összeszedem, miért maradtam a futásnál.


1. Ahogy mások is írták, a piszkos anyagiak. Egy használható kerékpár alsóhangon 250-300 ezer forint újonnan, és akkor lehet még keveset írtam. De nem is ez a leglényegesebb költség. Pár havonta szerviz, alkatrészek, kiegészítők vásárlása. Ezzel szemben a futással annyi a költségem, hogy nagyjából évente veszek egy új futócipőt ötven-nyolcvanezerért. Kétlem, hogy egy komoly kerékpáros ennyiből megússza a dolgot.


2. Az aszfaltozott utakat nem mertem elhagyni, mifelénk tele igazi szakadt prolival és felügyelet nélkül csatangoló kutyával. Az aszfaltutakon meg f0$ok a lehetetlen balkáni közlekedési kultúra miatt. Egyre több és több az autó, azok sofőrjeinek pedig mindössze az általános iskolát kell elvégeznie, hogy vezethessenek. Nettó életveszély. De elég némelyik közlekedéssel foglalkozó Facebook-csoportba belépni, hogy lássam, ezek között a szerencsétlenek között én nem akarok kerékpározni. A környékünkön nincs bringaút.


3. Nem árt birtokában lenni némi műszaki ismeretnek, illetve műszaki érzéknek. Na ez az, ami teljesen hiányzik belőlem. A tudásom a defektjavításig és gumicseréig jutott el, és nem is akartam ennél többet soha. A műszaki problémák folyton kedvemet szegték, a szervizben átvernek vagy épp két hétig áll náluk. Nem akarom felvállalni ezt a velejárót.


Persze ezek csak az én meglátásaim, természetesen tiszteletben tartom, ha más másképpen látja.

ma 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"szerviz, alkatrészek, kiegészítők"

Valóban, a szervizelést kihagytam. Le se merem írni, mekkora összegeket költöttem szervizre évente még országútis koromban.

"Nem árt birtokában lenni némi műszaki ismeretnek"

Bizony nem! Még egy felső kategóriás kerékpáron is hetente bütykölni kell valamit.

ma 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért szerintem 200 ezer alatt is lehet venni új országútit pl egy Capriolo Eclipse vagy egy Mali Sparrow, ezek nagyon kezdő outik, de már egy kellemes 60 km es körre megfelelnek. Szóval nem értem annyira, aki azt mondja hogy drága.
ma 18:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem jobb. Leírták az okokat.
ma 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"200 ezer alatt is lehet venni új országútit pl egy Capriolo Eclipse vagy egy Mali Sparrow"

Leírtál két random biciklit, amit kidobott a google? Az Eclipse egy rakás szar, naponta vehetsz rá új alkatrészt, amit nem fogsz találni. Bóvli a hajtása és a váltója is. Országúti kerékpárnak hívni brutális túlzás. A Sparrow se sokkal használhatóbb, ráadásul évek óta nem gyártják a modellt, úgyhogy ahhoz alkatrészt vadászni vicces feladat.

A lényeg: hasonlítsd össze a futás körülményességét és anyagi vonzatait az országútizás körülményességével és anyagi vonzataival. Ég és föld!

ma 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!