Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire drága hobbi az...

Mennyire drága hobbi az országúti kerékpározás?

Figyelt kérdés

Ugye kell hozzá sisak (20 ezer) kell egy cipő az se olcsó, akkor nadrag plusz mez

És még akkor nem emlitettem a bicajt és az alkatrészeket.

Gumi, lánc fogaskerekek fékek ezek mind kopnak használatkor..


jún. 3. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Elsőként; milyen biciklit szeretél?? Országútit kaphatsz használtan már 100 ezer alatt is, újonnan meg mondjuk 2 millióért...
jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon drága hobbi tud lenni a bringázás, mindegy melyik szakág. A bringát is folyamatosan karban kell tartani, meg folyton fejleszteni akár valamit az ember, ami sosem olcsó, egy idő után nem elég az egy bringa, kell a második meg a harmadik... Rohadt drága a technikai öltözet, táskák, jó lámpa, minden szir- szar...

Én éves szinten olyan 800e-t költök rá. De ez egy olyan dolog amire szívesen költök. :)

Nyilván lehet ezt csinálni olcsóbban is, de ahogy egyre jobban belemegy az ember, úgy egyre nőnek az igények is.

jún. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Ezt így nem lehet megmondani. Mindenből van olcsó és drága is. Decathlonból felöltözöl kb 70-80ezerből (cipővel, sisakkal együtt), márkásabb cuccból csak a sisak vagy a cipő külön-külön ennyi.

Biciklit lehet venni használtat 150-ért használtan vagy újat 1 millióért. Vannak drágábban is, de hobbira szerintem egy karbon vázas 105-ös hidrós biciklinél jobb nem kell, abból van már 900k-1.1M között újonnan).

jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Feneketlen kút, ha minden marhaság kell neked amire a reklámemberek rábeszélnek.


De fillérekből is országútizhatsz, csak egy használt kerékpár kell ami maximálisan megfelel a kresz előírásainak. Ha 40-50km/h között is szeretnél menni akkor kötelező csak a sisak. Ha pedig nem akarsz kitolni magaddal akkor tisztességes sárvédőt is raksz rá.

jún. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
4: Pont olyan a biciklin a sisak, mint autóban az öv. Nem csak 40 felett kell, 15-tel is lehet akkorát esni, hogy hátralévő életedben cserepes szobanövény leszel.
jún. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MGéza ***** válasza:
75%

#4: Ha nem lenne tiszta miért pontozunk le, csak azért, mert a bukót esetlegesen kötelezőnek tartod.

Amúgy igen. Lehet venni 100k forintért is gépet, régi acél-aluvázast, újat inkább ne, 200k körül talán, de inkább 300k és ez csak a belépő szint. Használtat Shimano 105 szettel már kapsz 100k körül, csak a méret lesz a nagy kérdés.

Éves szinten számolni kell a kopó alkatrészek cseréjével, ha komolyan nyomod akkor minimum egy nagyszerviz ami 30-50k, esetenként sor+lánc, plusz csapágycsere ha szükséges, külső-belső gumik 20-60k párban, attól függ mennyire tartasz a defektektől, vagy preferálsz valami márkát. Nagy ritkán szükség lehet új felnire is, ez 30-300k, igényfüggő.

Egyéb költségek:

Cipő+pedál ha kell(szerintem igen) 30-40k alsó hangon, akár százezreket is lehet persze rákölteni. Hobbi szinten simán jó egy belépő szintű decathlonos vagy egy Shimano Look keo classic pedállal.

Sisak: 6k forintról indul, határ a csillagos ég.

Öltözet: Attól függ. Speciálisan testhez álló bringamezek drágák, betétes alsó darabja 5-30k. Én mondjuk simán használok bármilyen sportfelsőt ami olcsóbb, szellőzik és nem izzadok bele mint a ló: Vettem már piacon turiban ezer, 5-10k forintért üzletben, nekem nem sok diffi volt. Nadrág viszont speciálisan csak a kerékpáros a jó.

Szemüveg! Pont mint a sisak, alapvető, ment már bogár a szemedbe, ugye? Képzeld el ezt országúton 30km/ó felett... Olcsó, de fejre passzos, UV védő, szellőző, bogárálló olyan 3-20k.

Kulacsok, ital: Bizony, ha tényleg tekerni megyek akkor nem árt egy minőségi kulacs vagy inkább kettő 650-750ml kapacitással. Gyakran izotóniás italt keverek be előre, ez havi szinten 5-10k.

Tehát az éves költség 50-150k körül alakul alsó hangon, az egyszeriek, időszakosak 50-500k.

jún. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!