Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzes osszeegyeztetes: Hogyan...

Edzes osszeegyeztetes: Hogyan vegezzek erosito edzest minden napos futas mellett? (40N)

Figyelt kérdés

Szeretnek erosito edzeseket beiktatni a minden napjaimba, de nem tudom, hogyan kezdjek hozza.

Minden nap futva jarok dolgozni, ez azt jelenti, hogy hazafele is futok. Probalom kovetni a sport oram altal javasolt futasokat minden nap. Altalaban epp a kovetkezo fel maratonomra keszulok. Heti 40-55km-t szoktam futni. Hetfotol csutortokig futva jarok dolgozni, penteken abszolut piheno nap van, szombaton hosszut futok (altalaban 10-20km kozott) es vasarnap is pihenot tartok. Probalok valtozatosan futni valamint figyelek arra, hogy a terep se legyen mindig ugyanaz. Futocipoimet ugy valogattam ossze hogy azok is kulonbozoek legyenek, hogy a labam ne egyfelekepp legyen terhelve.

Sajnos bemelegiteni-levezetni nem szoktam. Nyujtani sem.

Szeretnek elkezdeni erositeni foleg felso testre. Nagyon gyenge felso testem van, es sajnos kicsit tobbletsulyom is van.

40 eves elmultam, kondi terembe nem szeretnek jarni, nem az en mufajom. Szerintem olyan 10kg zsirtol kene megszabadulnom.

Nem csak karcsubb szeretnek lenni, de erosebb is, tobb izmot szeretnek latni a karomon...jelenleg semmilyen izom nem latszik...es nem is erzik :D

Reggelente valoszinu nem ferne bele az erosito edzes foleg azert nem mert 7re jarok dolgozni, plusz reggel 5kor nem hiszem hogy a csaladom dijjazna ha hangoskodnek. Delutan mar jobban beleferne. A tav a munkahely es az otthonom kozott legrovidebb uton 3.7km, igy 7.4km minimum megvan minden nap, habar ezt felig-meddig setalva meg tudom tenni hazafele. Az nem gond. Viszont nagyon lejjebb adni a kilometereket nem akarom, foleg ha epp fel maratonra keszulok. Most viszont van 1-2 honapom, amikor akar lejjebb adhatom a 40hez kozelebb, mert telen nem indulok versenyezni. 6 het mulva lesz egy verseny, aztan semmi, talan marciusra jelentkezek a szokasos versenyemre, de annal hamarabb biztos nem. Talan eleg lesz decemberben-december vege fele elkezdeni arra gyurni, de a futva jarok dolgozni dolgot igyse ugyse adom fel.

Szoval foleg az erdekelne hogy mit javasoltok, melyik napokon tartsak erositot, hany nap legyen. A melyik napokon tartsam a versenyt azt is magaba foglalja, hogy aznap milyen futo edzest tartsak illetve inkabb forditva igazodnek, hogy melyik futoedzes fajta melle csinaljak erositot. Szoktam sprintes edzest tartani, rovid gyorsat, hosszabb kenyelmesebb tempos edzest. Erdemes mondjuk inkabb egy sprintes napon erositeni, amikor csak mondjuk rovid sprinteket tartok 3x olyan hosszu pihenokkel max 8-10 sprinttel, 10-10 perc laza futassal elotte-utana?

Elore is koszonom a hasznos tanacsokat. Ha valaki linket tud kuldeni (akar angolul is), azt is szivesen elolvasom, hatha kapok belole valamilyen otletet.



#erosito edzes
aug. 29. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

"Sajnos bemelegiteni-levezetni nem szoktam. Nyujtani sem."


Na ez óriás baj. Rá kell szokni. A legnagyobb hasznossagú 2x5 perc amit tehetsz az egészségedért.


"Szerintem olyan 10kg zsirtol kene megszabadulnom."

Ehhez nem lesz elég a sport. Oda kell fogyelni az étkezésre is. Kalóriadeficit szükséges. Ha nem is akarod számolgatni de tudatosan csökkenteni kell az ételadagokat amiket megeszel


"erosebb is, tobb izmot szeretnek latni a karomon...jelenleg semmilyen izom nem latszik"


Ehhez tényleg erősítő edzés kell, mégpedjg súlyzós. Ha nem kéred szakember segítséget akkor keress a neten pár kézisúlyzóval végezhető fix edzéstervet és azt végezd.

De legjpbb ha maraton felkészüléshez kiegészítő erősítő edzéstervet keresel. És nagy eséllyel nem fogod megúszni a konditermet mert ehehz bizony kellenek eszközök



"Viszont nagyon lejjebb adni a kilometereket nem akarom, foleg ha epp fel maratonra keszulok"

Pedig maraton felkészüléshez kifejezetten fontos a kiegészítő edzés. Főleg erősítő.

Nem a kilometert kellene lejjebb adni hanem átcsoportosítani. Már minimum heti 1x 10-15 km-eket kellene futnod és 1x 20 felett. Ez a kis munkába járósdi hosszútáv futásra való felkészüléshez édeskevés.


Szóval a javaslat

3 futós nap, abból egy laza és két hosszabb

3 erősítő nap (ha futva jársz munkába, oké. Úgyse adod fel. Tekintsük nullának. De emellé kellene az erősítés)

1 pihi

aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Az erősítés és a futás nem fér össze, egyik a másik rovására megy. Ha mindekettő sportágat szereted, javaslom a crossfitet, mert ott van súlyzós és állóképességi rész is.
aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. valaszolo: igen, majd megprobalok bemelegiteni valahogy reggel meg valahogy munka utan is, habar az egy kicsit necces, mert munkahelyem elott nem akarok ugrabugralni vagy ilyesmi. Azt hiszem le kell vetkoznom a felenksegemet es bevallalni a bemelegitest:D

Ja, kicsit vissza kell fogjam az evest megint, egesz jol leadtam mar jopar kilo zsirt, ugyan a merleg nem mozdult annyit, de latom, erzem hogy tobb ment le, mint a merleg mutatja. Es azt ugy kabe tartottam is, csak most egy picike zsir vissza is jott meg a maradek meg le kell menjen

A sulyzos edzes oke, a ferjem ugy is akar nehany sulyzot, de egyelore csak ilyen kis sulyzokba feccolnank bele, cserelheto sulyokkal. Ahhoz kene program. Jo otlet majd ugy goglizom ki hogy kiegeszito, kosz.

A kilometereket altalaban irtam, es igazabol fel maratonra keszulok, ahhoz a kilometer szam kabe jo. Sajna tobb dolog is kozbejott, 2 hetig nyaralni voltam par hete es nem tudtam edzeni szinte total. (Tudom, nyaralas kozben is lehet,de mentsegemre valjek, magyarban nyaraltam es huvosebb helyhez szoktam-Anglia. 2x sikerult 5kmt futnom, egyszer 4:30kor keltem, 5 orara kidoltem, nem birtam a meleget, aztan egyszer 4:00kor es 4:30ra mar majd meg haltam, 12 fokbol mentem 35 fokba magyarba, nagyon lesokkolta a szervezetemet. Plusz azert se tudtam futni, mert 1. hetvegen megcsipett egy darazs es napokig alig tudtam raallni, cipot nem tudtam felhuzni, bedagadt. 1 hetbe telt mire elmult. Aztan a csipesre 3 hetre kereken kerteszkedtem es megcsipte a masik labam egy dongo...hat a dongo mar meghalt mert annyira duhos voltam ra. A labam 2x akkorara dagadt mint a darazscsipestol. Mankoval kellett jarnom es 1 hetig vittek a 'eggem munkaba:D A Mult het volt az elso hogy megint tudtam futni, akkor csak lenyomtam nagy nehezen a munkaba jarast meg 5km-t hetvegen. Most heten probalom emelni az adagom -hetvegen remelem megy 10nel tobb. Ebbben az evben az osszes versenyem elott ugyanez tortent. Betegsegek, serulesek. Az egyik versenyem elott a semmitol kiment a bokam, ugy hogy egyszer csak elkezdett fajni, valoszinu futas alatt meghuzodott. Egyik verseny elott 1 het betegseg, 2 het ok, meg 1 het betegseg, igy csak virtualisan tudtam a rakovetkezo napon teljesiteni, maskulonben nem kapom meg a kifizetett polot. 13kmt leszenvedtem, a maradekot lesetaltam. Most hamarabb jott a serules, de nyugtaval dicserd a napot.

Az erositest mindenkepp el akarom kezdeni mint cross training.

2. valaszolo: hogy mondhatsz ilyet hogy nem fer ossze. Szerintem nem letezik ilyen a sportban, hogy nem fer ossze, plusz ha egyszer futva jarok dolgozni fixen akkor nyilvan nem adom fel a futast. Na mindegy.

aug. 29. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy iktattam bele, hogy futás után, értelemszerűen ez nálad a hazafutás után célszerű otthon. Celszerű olyan napon, amikor csak alapozó, könnyű futást csinálsz, interval, dombozás, résztáv aznap ne legyen.


Vannak nagyon jó sajá testsúlyos es kézisúlyzós gyakorlatok Youtube-on kezdőtől kezdve.


2-nek ne higgyél, köze nincs a sporthoz, majdnem az összes sportágban erősítenek és futnak is, lásd pl. kosarasok, focisták, kézilabdások, mindegyiknek kell mindkettő, de még a maratoni futók is erősítenek.

aug. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!