Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha már alacsony pulzuson...

Ha már alacsony pulzuson kipurcanok, nem valók nekem az aerob sportok?

Figyelt kérdés

Futásnál is versenyen átlagpulzusom az, ami másnak edzésen.

De a minap kihajtottam a belemet bicajon és max pulzus 70%-a környékén voltam, az átlag annyi sem.


2023. szept. 28. 14:21
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Nekem sprint alatt pláne nem megy fel, csak lesérülök. 😅

De gyorsabb szakaszokat be szoktam iktatni.

2023. szept. 29. 08:27
 12/26 anonim ***** válasza:
Pont azért nem megy fel sprint alatt, mert nincs meg a megfelelő kardio edzettséged.
2023. szept. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Ezen tudsz segíteni, ha edzel rá.
2023. szept. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Felnőttként?
2023. szept. 29. 08:41
 15/26 anonim ***** válasza:

Amíg a szervezeted megfelelően működik, addig bármit tudsz edzeni.

Max soha nem fogod elérni azt a szintet amit egy afrikai sprinter lehoz 100on…

2023. szept. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Nem, de így a 2 órán belüli félmaraton is kihívás, vagy 10 km-en is meg fogok rekedni az 1 óra körüli versenyen (az már megvan), mert vagy brutál eduettség kell, vagy az, hogy tudjak 180-as átlagpulzussal futni.

Van 1:40-es félmaratonista nő ismerősöm, már elég idős, de olyan pulzuson fut, amit értelmezni se tudok.



Az nem megy, hogy gyenge is az izom és oxigént se kap.



Úgy tudom, a szívvel (és tüdővel) kapcsolatos dolgokról tinikorban, a növés végével lekésünk, ha addig egész nap ültünk/feküdtünk (mint én).

2023. szept. 29. 08:53
 17/26 anonim ***** válasza:
Az idő nem csak a pulzuson múlik, tüdőkapacitás, légzés technika, lábhossz, rengeteg mindenen múlik,
2023. szept. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Jó, de ennyivel kevesebb vérrel, nulla tüdőkapacitással, asztmásan, gyenge izmokkal azért elég jó esélyek vannak gondolom.
2023. szept. 29. 09:05
 19/26 anonim ***** válasza:

Ott rontod el, hogy 10 éve futó ismerőseidhez hasonlítod magadat, pedig fejlődni magadhoz képest tudsz fejlődni.


A pulzus meg csak egy szám, nagyon eltérő pulzusszámok vannak hasonló teljesítményű sportolóknál is, mert nem vagyunk teljesen egyformák. Eleve az hogy mennyi oxigént vesz fela tüdőd, és mennyi jut az izmokhoz, nem egyenesen arányos a pulzusszámmal ha különböző embereket vetünk össze.

2023. szept. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem hasonlítom magam senkihez attól, hogy példaként hozom fel.
2023. szept. 29. 09:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!