Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha már alacsony pulzuson...

Ha már alacsony pulzuson kipurcanok, nem valók nekem az aerob sportok?

Figyelt kérdés

Futásnál is versenyen átlagpulzusom az, ami másnak edzésen.

De a minap kihajtottam a belemet bicajon és max pulzus 70%-a környékén voltam, az átlag annyi sem.


2023. szept. 28. 14:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Ez szerintem csak arra bizonyíték, hogy még van hova fejlődnöd sport és állóképesség terén bőven, de mindenképp egyeztess egy sportorvossal.
2023. szept. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Na a sportorvos miért kell?



(Adtam idén ki egy valag pénzt, hogy az eddigi leleteim alapján mondjon valamit egy sportorvos végzettséggel rendelkező kardiológus IS, de annyira nem értette, miért vagyok ott, mint én. Azért mentem, mert mondogatták. De miért....)



Egyébként én eddig csak olyat pipáltam, hogy aki edzetlen, annak magas a pulzusa. Olyat nem, hogy alacsony.

2023. szept. 28. 15:15
 3/26 anonim ***** válasza:
Mikor beszélsz, azt is így kell bogarászni, hogy most mit is akarsz kifejezni? Basszus egyszerűen annyira hülyén fogalmaztál, hogy végeredményben fingom nincs mit akarsz kérdezni.
2023. szept. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Ok, hogy nem érted, de miért kell bántóan írnod ezt?


Az szomorít el, hogy nem tud felmenni a r...adt pulzusom.

Az idősek azért lassulnak, mert lejjebb mennek a pulzuszónáik, erre nekem gyárilag van a béka alatt.


Full kifulladva is 160, 10 km versenyátlag 162, bicajjal kihajtva a belem (síkon, de maxon, akár 27-29-cel) 145.



Meg miért kellene sportorvos...

2023. szept. 28. 16:04
 5/26 A kérdező kommentje:

Most is 50 körüli a nyugalmi. Szóval valószínűleg nekem mindenféle helyzetben nyomott a pulzusom, de így sohasem lesz örömteli futáseredményem, vagy triatlon-eredményem.

(Alapból egy triatlonverseny bicajos részének átlagpulzusa 120? Pedig nekem annyi lenne nagyon max)

2023. szept. 28. 17:18
 6/26 anonim ***** válasza:
Szerintem csak edzettlen a kardio rendszered,
2023. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Na ez az, amivel mostmár az ég világon semmit se tudnék csinálni.


Így max totyogós ultrára lennék alkalmas, ott még előny is a 135-ös pulzus. 😅 Lassan tudok annyival futómozgást végezni, már csak a távot kell növelni és mehet.


De nem totyogni már ultrán se menne.



Más ennyi idősen még gyorsul és a 155-ös pulzus neki még könnyű beszélgetős.



(Ma keményebb 500-as résztávon nem tudtam 170 fölé vinni. Direkt ezzel próbálkoztam, betettem 1000 métert is. Jó, hogy nem sérültem le. Aztán persze a végén a kocogásnál 7:40 tartozott a 140-143 körüli pulzushoz, tehát attól, hogy nekem alacsonyan van a plafon, felugrik nekem is.)



Konkrétan ba +

2023. szept. 28. 22:14
 8/26 anonim ***** válasza:

Honnan tudod mennyi a max pulzusod? Képlet alapján vagy mérted?


Egyébként 70%-on én nagyon sokáig bírok futni, de bringázni nem olyan sokáig. A brinázás kevesebb izmot mozgat meg, így azon keveseb izmokra nézve erősebb terhelés ugyanannyira felvinni a pulzust, mint futásnál, meg amúgy is edzettebb vagyok futásban.


Amúgy edzettség része az is, hogy adott pulzuson mennyire vagy képes, de nem abszolút tényező, aki azonos pulzusszámmal többet tud, nem biztos hogy edzettebb. Van olyan ismerősöm, aki 185-ös átlagpulzussal futja a félmaratont,én egy kicsivel jobbat futok nála 165-ös átlagpulzussal, éa amúgy ilyenkor mindketten kiadjuk magunkból amennyit bírunk, éa az edzésmunkánk is hasonló.


Egyébként nekem a 135-ös átlagpulzus 10 km-en az olyan 48 perc lenne.

2023. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nekem 1,5 óra lenne.



Én azt látom, hogy ugyanúgy felugrik a pulzusom, mint másoknak, csak hamar eljön a plafon, illetve a lihegős rész.

Ma pl résztávon simán futottam olyan tempó-pulzus aránnyal, mint 10 éve futó netes ismerős csaj, csak én üveghangon vettem a levegőt, neki meg az a könnyű. Akkor végülis nekem kell sokkal edzettebbnek lennem, de már nem fog menni.



Bicajon is, jó, hogy 25-ös átlagot tud, akinek fel bír menni a pulzusa 140-es átlagig.

2023. szept. 28. 23:00
 10/26 anonim ***** válasza:
Gyúrjál rá a sprintekre, hosszú távokon nem is fog fejlődni a max pulzusod.
2023. szept. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!