Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mivel tudnám csökkenteni az...

Mivel tudnám csökkenteni az izomlázi fájdalmat minnél hamarabb?

Figyelt kérdés
tegnap voltam edzeni és főképp a lábszáramnál olyan izomláz alakult ki hogy menni se tudok.Kentem rá sportkrémet,maszíroztam,forróvízbe ültem,próbáltam nyújtani de ugyanúgy fáj ráadásul holnap megint lesz edzésem és még tesim is.ma suliba se tuttam menni,egésznap itthon ülhetek.Holnapra enyhülni fog?
2010. okt. 13. 12:23
 1/10 anonim válasza:

Eddzél rá és utána igyál fehérjeturmixot/tejet, sajt, tojás, etc...

Ha rádolgozol, elmúlik.

2010. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Tévhit,hogy az izomlázra rá kell dolgozni!Riadót fúj, hogy pihenni kell,hogy újra a megfelelő formába legyen és tudjon feljődni.

Az izomláz az egy válasz a tested részéről, hogy jól kibabráltál vele! Ne akarj gyors eredményt rövid idő alatt, a krémek csak enyhítik a fájdalmat felületesen. Fontos,hogy az edzések között megfelelő idő teljen el. Nem kell minden nap edzened, elég a heti 3, ha azt jól csinálod. Így az izomzatodat se fogod megterhelni. Aki heti 5apot vagy többet edz 1-2-3órákat, az izmok nem tudnak felgyógyulni és erősödni, nincs idő a növekedésre, miközben teljesen ki is meríted a tartalékaidat. Minél gyakrabban edzel annál alacsonyabb az edzésed intenzitása. Ugyanez igaz a hosszra is: minél hosszabb az edzés, annál kevésbé intenzív. A hosszú és gyakori edzések többnyire metabolikus edzések, azaz leginkább az erőállóképességet tudjuk fejleszteni általuk. De NEM FOGJÁK AZ IZMAIDAT NÖVEKEDÉSRE SERKENTENI.

2010. okt. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Izomláz - kifogyott az energiaraktár, az izom gyors összehúzódásokat produkál, és hogy energiát termel, elkezd tejsavat termelni...

(első voltam..)

2010. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
A krokodik is tejsavat termel,de ő bele is pusztul ebbe..
2010. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
krokodil :)
2010. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én kellek ide :)


[link]


Jeeeee :P

2010. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
első. örülök hogyha feltudok állni nemhogy még ráedzeni.a gyújtás is fájdalmas volt.
2010. okt. 13. 18:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Citrullin malát - locomotive
2010. okt. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha tűrnéd, és nem rinyálnál itten miatta?
2010. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem szabad rádolgozni, regenerálódnia kell !!!

És semmi köze a tejsavhoz.

2010. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!