Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen tanácsot adnátok...

Milyen tanácsot adnátok kardio/aerob edzéshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Alapjáraton nincs baj a súlyommal (154 cm és 52 kg vagyok), de szerettem volna kicsit véknyulni, ezért elkezdtem heti 2x 3x kondi terembe járni. Kb 50 percet szoktam mozogni. Pl- szobabicikli, futópadon emelkedőn séta, néha ellipszis.

A probléma az, hogy az eddig alapjáraton kerek, formás fenekem kezd ellapulni. Kb 3 hónapja járok.

Tudnátok tanácsot adni, hogy ezt megállítsam. Azt gondoltam, hogy inkább szebb lesz a testem, nem az ellentéte.



2023. febr. 15. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Megfelelő kalóriabevitel, progresszív súlyzós edzés.
2023. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy 52 kiló mellett hova akarnál fogyni. Feneked azért tűnik el, mert kevesebb kalóriát viszel be mint amennyi a testsúlyod fenntartásához kell, ráadásul aerob/kardió is csak égeti a kalóriát, de izom legfeljebb nagyon minimális épül vele. Ha szebb feneket akarsz egyél minimum szintentartásnyi kalóriát (ki kell tapasztalni), étkezz fehérjedúsan és guggolj vagy használj más kondigépeket ami segíthet farizom fejlesztésében.
2023. febr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Az igazság az, hogy fogyni nem fogytam, kilóban sem, és látványra sem, csak a fenekem laposabb, formátlanabb. Enni eszek, de szerintem az arányok nem jók. Kipróbálom, hogy inkább több fehérjét egyek, és kevesebb szénhidrátot (szerintem gyors szénhidrátból többet eszek, mint kellene).

2023. febr. 15. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán számít, hogy milyen szénhidrátot eszel amíg a kalóriaegyensúly megvan. Az interneten szeretnek ijesztgetni vele de nem ördögtől való dolog
2023. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hajrá!
2023. febr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kb 1800 kalóriát szoktam enni
2023. febr. 15. 21:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Hétvégén kicsit többet. Olyankor 2000 körül van.
2023. febr. 15. 22:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!