Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi ez a tabata? Hatásos?...

Mi ez a tabata? Hatásos? Tényleg napi 4 perc használ?

2010. okt. 4. 20:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
6%

Ebből látszik hogy olyan hülye vagy mint a seggem kifordítva.Nem kell ezt a szart űzni ahoz hogy megmondjam azt hogy 4 perc arra sem elég hogy bemelegítsek.

Ahoz sem kell nagy ész hogy rájöjjön az ember arra hogy bizonyos intenzitás felett izmot és nem zsírt veszítessz.

Te hiheted azt hogy ez használt neked mint ahogy a sok debellag*ci azt hiszi hogy a rezgőscsodafogyasztótopshopöv segített neki.


A testépítők szerinted csak hit edzést végeznek?Anyád a falhoz b*szott?Vagy mi van veled?

Az hogy mondjuk 20másodperc alatt megcsinálok 1 sorozatot aztán 45-60másodpercet pihenek baromira nem tartozik a hit edzés fogalomkörében.Jah hogy hit edzés csak nem annyira intenzív?:D Fordítsd már le a hit szót te gyökérf*sz.


Van a testépítésben is hit meg hst de ott is ugyan olyan baromságnak tartom.

2010. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
4%

Az meg a másik része a dolognak ha 1 testépítő hit edzést végez az nem szaros 4 perc

Ha meg neked a napi 4 perc ugrabugra teszi ki a sportot akkor csináljad csak ne terjeszd.

Én inkább úgy diétáznék(ha kéne) hogy normális időn át normális intenzitásban és pulzustartományban végzek aerob tevékenységet és akkor nem 1 nagy bumm összehozni a kalóriadeficitet,még akkor sem ha a ch-ból minimálisan veszek vissza.Vagyis nem kell ilyen lószar 600-800 kalóriás(semmirevaló) étrendet követni mint a 4perces csoda mellett

2010. okt. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 clint ***** válasza:
21%

konkrétan én 5-10 perc hasonló guggolással melegítek be edzés előtt:D Az is hasonlóan gyors.

ezzel MELEGÍTEK BE!!!

Zsírégetés 30 perc mozgás alatt nem következik be, akárhogy is erőlteted ki magad (szervetetől függően gyakran 40-50 perc alatt se). De ha égetnél is kalóriákat 4 perc mozgással (ami hülyeség), akkor is a következő étkezéssel visszatöltöd és még rá is rakjtáróz. Emellé ugyanis gondolom nem kell a diétás étrend:D

2010. okt. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Na a gyengébbek kedvéért:


HIT: high intensity training, ez a jóöreg Mezer-Jones féle heavy duty elven alapul, a kalsszikus Yates edzésterv, amely kevés, de nyagyon intenzív sorozatot alkalmaz, dropsetekkel, erőltetett ismétlésekkel. Na erről az edzésről egy szót sem szóltam.


HIIT: high intensity interval training. vagyis magas intenzitású intervallumedzés. Ennek egy típusa a tabata, ahol a pihenőidő a munkasorozat fele. De az is hiit, ha fél perc alatt lenyomszegy sorozat fekvenyomást, és utána másfél percet pihensz. Értelemszerűen ez nem olyan intenzív mint a tabata, mert 6x 8x annyit pihensz. olvasni kéne a sorok között, barátom, nem trollkodni (persze ha funkcionális analfabéta vagy, akkor bocsi, nem te tehetsz róla)


zsírégetés meg nem az edzés alatt következik be, hanem utána, mivel nő a tesz oxigénfelvétele. EPOC-nak hívják a jelenséget, és egyébként a testépítő edzés is kiváltja. Ezért hatékonyabb alakformáló edzés a gyúrás a kocogásnál (hiszen ez is egy HIIT edzés)


Azt meg csak halkan merem megjegyezni, hogy nemcsak a testépítés sport. Vannak olyan sportágak, ahol a cél az, hogy minél kissebb, de gyors, robbanékony és kitartó legyél. meg technikás is.


Hexorka, a "jókívánságaidat" köszönöm, remélem lesz alkalmad valamikor személyesen is tolmácsolni :D

2010. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 clint ***** válasza:
41%

az Epocról én is hallottam, de sok nagytudásu hülyeségnek tartja, mível semmiféle bizonyíték nincs rá. Olvastam kutatásokat, az Epoc mellett, de sokszor olvastam az ellentettjéről is.

Elvégre ha a mozgás után az oxigénfelvétel zsírégető lenne, akkor nem létezne tömegnövelés. Vagy ...

Csak úgy működne, ha nem eszel amíg tart az oxigénfelvétel, de olvastam olyant, hogy akár 10 órán át is tart. Mozgás után ugyanis, a táplálék a megmozgatott testrésznél szívódik fel legjobban, és hát aki nem testépítő nem épp tiszta kaját eszik.

Arról meg már nem is érdemes beszélni, hogy 4 perc alatt mennyi oxigénfelvétel lesz...

2010. okt. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 clint ***** válasza:
41%

""Azt meg csak halkan merem megjegyezni, hogy nemcsak a testépítés sport. Vannak olyan sportágak, ahol a cél az, hogy minél kissebb, de gyors, robbanékony és kitartó legyél. meg technikás is. ""

ebben igazad van maximálisan, de nem 5 perces sportban.

2010. okt. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

nagyon figyelmetlenül olvasol clint. Az EPOC létezik, a méretéről vitatkoznak, de az megsúgom, az edzésvolumentől függ. mindenesetre az biztos, hogy többszöröse a hagyományos aerob edzés által kiváltott EPOC-nak.


Mellesleg, 150 éve az emberek 99 százaléka azt hitte, hogy egy vasból készült hajó nem úszhat a vízen...


persze, sehol sem elég 5 perc, de egy kezdő (mint a kérdező)ezzel is bőven boldogul.

2010. okt. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
9%

Okés kisköcsög.Írsz 1 pm-et bárhol bármikor megb*szom a szádat.


A HIT edzés 1 k*rva nagy baromság.Hosszútávon befixálhatod vele a tartósan magas vérnyomást/pulzust.Vagy a nagy intenzitás miatt nem tudsz rendesen izolálni és szétszakadsz ahogy illik.(volt már rá példa)Másra nem jó


A HIIT(bocs hogy laptopon összefolyik a kép nyomorék) más dolog.Mondhatod hogy a testépítő edzés is ezen alapul de azt nem fogod fel(akkor ki az analfabéta?)hogy az 1-1,5óra!(egy-másfél óra)

Az EPOC mellett még életemben nem olvastam 1 olyan érvet sem ami ne lett volna baromság.

Persze a megemelkedett oxigénfelvétel kell a zsírégetéshez(ÉGETÉS) de nem azzal égeted el a zsírt

Az edzés után simán megemelkedik a testhő és ezt a szervezet(jobb esetben) zsír elégetésével biztosítja.Sok zsírégető alapul ezen a szisztémán.Nem tudom mi a f*sznak kell a sok köpenyes g*cinek ezt is túlbonyolítani hogy a végén senki se értse.


Nem csak a testépítés sport.Ez tény.DE EZ NEM SPORT!Ez 1 lóf*sz.Ha reggel 4 percig nagy intenzitással vakarom a tökömet akkor az zsírt éget?Ezeknek a 4perces szarságoknak annyi az értelme mint hogy a hulahopptól vékony derekad lesz meg a felüléstől kockás hasad.



És a kérdező lehet hogy kezdő.De azért mert valaki kezdő nem kell neki f*szságot mondani.Én sem mondom a teremben a kezdőknek hogy eddzen 4 percig aztán takaródjon haza mert neki az bőven elég lesz.

A fogyást pedig a legkönnyebben a futással lehet kontrollálni.Heti 0,5-1 kiló a normális.Futás mellé a legkönnyebb a kaját beállítani.És garantáltan működik


Mellesleg, 150 éve az emberek 99 százaléka azt hitte, hogy egy vasból készült hajó nem úszhat a vízen...


És ez hogy jön ide?Igen mondták sokmindenre hogy lehetetlen és aztán megvalósult.De legalább 100X annyi dologra mondták hogy lehetséges és semmi nem lett belőle



Ennyi nekem ebből elég volt.Nem vagyok hajlandó azon vitatkozni SENKIVEL hogy egy 4 perces ugrabugra b*ziság éget e zsírt vagy nem.Főleg 1 olyannal nem aki normális testzsír%-on esetleg 2éves korában volt.


tabata meg epoc beszarok...

AbTronic X2 Izomstimuláló: Az AbTronic fitneszövvel 1 perc alatt legalább 400 izomösszehúzódást érhet el. Próbálja ki az új AbTronic-ot!!!!!!!!!!!!!!!!



/Ui.:majd ha végre hazajutok és aludtam kijavítgatom a hibákat meg ami iszonyatos hülyeség.Addig ezt kell elfogadni/

2010. okt. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
17%

És még azt kihagytam hogya hit-re Dorian nagyon nagyon rossz példa.

1 ő profi.A genetikája miatt bármilyen módszerrel edzhet nőni fog.(valószínűleg)


2 A remek HIT edzéssel csak annyira szakította szét magát hogy vissza kellett vonulnia


3 Ilyen alapon ellenpélda lehet Dexter Jackson aki meg heti 3x1 óra edzéssel kardió nélkül lett mr olympia.És a diétája az volt hogy 20 sajtburger helyett 10et evett.Gyanítom hogy ő még videón sem látott intenzív edzést

2010. okt. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
privi ment
2010. okt. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!