Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi ez a tabata? Hatásos?...

Mi ez a tabata? Hatásos? Tényleg napi 4 perc használ?

2010. okt. 4. 20:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%
Igen!Azért van annyi dagadék a világon mert ezek a csodakutyaf*szák használnak
2010. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
20%

lol h4x0r :D


Amúgy persze, napi 4 perc mozgás mindenkinek elég, ettől modellalkatod lesz, ha meg férfi vagy, akkor Jason Statham kinézeted. Nem látod, hogy mindenki így néz ki az utcákon? Mindenki tabatázik reggelente.


Viccet félretéve, nem, nem hatásos, azaz nem tudom mire akarod, hogy hasson. Növeli az állóképességed és az átlagfizikumod, de igazából nemtudom, hogy, mert csak 4 percig kell megfeszíteni magad, addig meg a hülye is tud ugrálni.


Amúgy a videó egy vicces zenével marhajó lenne, a fickó 4 percig le föl guggol :D Agyrohasztó :D

2010. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
30%

A haveromnak elég izmos lett tőle a lába.A börtönben mindig társasoztak és a vesztes guggolást csinált.Uh napi 4-500 mindenkinek összejött naponta.

Én is szoktam bemelegítésnek 100at 150et csinálni,de nem tudtam,hogy ez már sportággá fejlődött:).Egyébként lendület nélkül szerintem hatásosabb.

2010. okt. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom te írtad be a rubintrékás kérdést...


Azon gondolkozz el, hogy RR hány guggolást csinált 5 perc alatt? Mert ez a csóka 200at. szerinted 4 perc alatt 200 guggolás hatékony? (ezt a 2 kokszmatyitól is kérdezném...)


A Tabataegy HIIT edzésmódszer, abból is az egyik legkeményebb. 1996-ban egy japán sportorvos-csapat a gyorskorisok támogatására végeztek kísérletet, hogy milyen edzésmódszerek a leghatékonyabbak, a folyamatos mérsékelt intenzitás hosszú ideig, vagy rövid, de intenzív intervallumok minimálpihenővel. a kutatásban használták a 20másodperc munka, 10mp pihenő ciklust, összesen 8x. ez így 4 perc. Az eredmények elsöprőek voltak (a japán korisok szarrányerték magukat Naganóban) A fenti intervallumedzés programot pedig elnevezték a kutatást vezető fiziológusról. Ezért lett Tabata.


A tabata lényege az, hogy 20mp munkasorozatot végzel, TELJES ERŐBEDOBÁSSAL, ezt követi 10mp szünet. összesen 8 sorozat kell (persze lehet többet is csinálni :D, ha bírod) Érdemes olyan gyakorlatot csinálni, ami globálisan hat a testedre, pl guggolás, KB swing, Ropeworkout, spinning, sprintek (betonon tilos!!!), boxzsák,(Ground n pound :D), fekvőtámasz, de az már ultrabrutál, stb.


lehet ezeket kombinálni is.

PL: zsákolás KB swing GNP rope zsákolás KB swing GNP rope

2010. okt. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

itt az eredeti kutatás absztraktja:


[link]


114 hivatkozása van... akkor biztos baromság...

2010. okt. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
3%

1. Anyáddal beszélj így kisköcsög


2.Bármire akarod használni ez lóf*sz.Én is tudok írni bármilyen hangzatos tanulmányt ezeken a kib*szott tolvajnyelveken attól az még nem jó.


Gondolkodjál már a hülye fejeddel.Ennyi idő alatt a szervezet rá se jön hogy te mi a szart akarsz tőle.4perc után zsírégetés biztos nincs.És ha te szaros guggolásokkal ráveszed az izmot arra hogy nőjön,megadod neki a kellő stimulációt.Ráadásul 4!!!perc alatt akkor te k*rva jó vagy.

2010. okt. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
18%

Az meg a másik dolog ha valaki azt hiszi hogy valami azért hatásos mert tanulmánnyal alá van támasztva az a hülyeség teteje.

Elég csak odáíg menni hogy az ephedra is tanulmányokkal alá volt támasztva hogy hatásos.És tényleg az volt igaz 150-200an meghaltak tőle és a mai napig halnak meg tőle sportolók.(ezzel arra akarok kilyukadni hogy a tanulmányok kb ennyit érnek)

A 90napos diéta is csak papíron leírva hatásos.Kivitelezve nem.Pedig arra is volt tanulmány.TI, segghülyék meg benyaljátok mindet.Az összes ilyen csodamódszart.

2010. okt. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
27%

jaja haxor...

nem értem egyeseknek miért fáj kétnaponta lemenni edzőterembe és ott mozogni 1-1,5 órát! na azzal lehetne menni valamire, diétával, de csodabogyóval és tutimozgással kétlem hogy sikerülne normálisan átmozgatni a testet!

2010. okt. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
23%
Azért mert a súlyzós edzés nem ígér olyat hogy levakarja rólad a zsírt diéta nélkül 2hét alatt
2010. okt. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés NEM TESTÉPÍTÉSRŐL szól. Nem értem miaf***nak jöttök ide trollkodni.


Szoktatok tabata elv alapján edzeni? nem. Akkormeg azt se tudhatjátok, mennyire hatékony. Én meg tudom, mert évek óta alkalmazom.


A röhej az, hogy veritek a nyálatokat a testépítésre, holott az is csak egy HIIT rendszerű súlyzós edzés, a kevésbé intenzív fajtából... azért kell tovább végezni.

2010. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!