Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekvenyomásnál milyen ismétlés...

Fekvenyomásnál milyen ismétlésszámokat nyomtok?

Figyelt kérdés

pl.: Jó a 12,8,8,8,12

Vagy melyik vált be nektek, melyik a legeredményesebb?


2010. okt. 4. 16:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

18:28 ,sajnálom ,félreértettem:(, úgy kezdted "én 14"


19:23mas vagyok

2010. okt. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
4x8
2010. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Aquir ***** válasza:

Úgy növekszik az erő, ha egyre nagyobb súllyal dolgozol és ehhez hozzászokik az izom, ízület, ínszalag.

Nyilván nagyobb súllyal kevesebb ismétlés megy, ha végig szabályosan végzed a gyakorlatot. Kisebb súlyokkal, nem tudod hozzászoktatni magad akkora terhelésnek és jön a sérülés, ha janinak érzed magad és hirtelen túl sokkal emelsz a szériasúlyon!

2010. okt. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

De nem csak az erő hanem az izomzat is növekszik.Az hogy emelsz a súlyokon meg evidens.Ez a progresszió.De olyan nincs ha csak 6ot nyomsz akkor jobban nő az erő.Ha meg 12 akkor az optikára megy.Az izom rohadtul nem tudja mit csinálsz.Ha szarrádolgozom 6 ismétléssel akkor minek csináljak még 12 vagy több ismétlést?

Az izoláció is fontos de 6 ismétlésnél még nem szokás akkora súlyokat használni hogy ne lehessen izolálni normálisan

2010. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

a piramis gyakorlat is egész jó

ez csak példa:

2kg 12 ism

4 kg 10 ism

6 kg 8 ism

8kg 6 ism

vagy 4x8 viszonylag nehezebb súllyal

2010. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
én kezdem kis súly nagyobb ismétlés és egyre negyobb súly kevés ismétlés ez egy jó módszer nekem bevált
2011. febr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!